romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zahájení procesu v Brně provázela hádka stovky Olachů

Brno, 9.6.2008 13:30, (ROMEA/ČTK - VIDEO)

Zahájení procesu v kauze napadení Josefa Lakatoše, které málem skončilo jeho smrtí, provázela dnes v budově brněnského justičního paláce hádka stovky olašských Romů. Sešli se sice v objektu, v němž sídlí krajský soud v Brně, do jednací síně se ale dostala jen hrstka z nich. V kauze je pět obviněných. Za vinu je jim kladeno, že loni v červenci napadli v Prostějově Lakatoše, spícího u příbuzných. Nejprve jej zbili a pak jej jeden z útočníků střelil do břicha. Lakatoš přežil díky okamžité pomoci zdravotníků.

VIDEO
Olašští Romové u soudu

Proces doprovázela rozsáhlá bezpečnostní opatření. Připravení příslušníci policie a justiční stráže skutečně museli na prvním nádvoří justičního paláce oddělit obě znesvářené romské strany. Incident se nakonec obešel bez fyzického napadení, vzduchem létela jen ostrá slova. Několik nejvíce povykujících Olachů muselo být ze soudního objektu vyvedeno.

Případ souvisí s únosem patnáctileté Mercedes Lakatošové z Prostějova do Ostravy. Dívka byla unesena poté, co její příbuzná utekla od svého partnera z ostravského klanu. Ten za ni údajně zaplatil věno prostějovským Romům ve výši 70.000 korun. Dívka prý byla unesena proto, aby byla její příbuzná přinucena k návratu ke svému partnerovi. Kauzou se zabýval prostějovský okresní soud, který vynesl dva nepodmíněné rozsudky.

Brněnský krajský soud zkoumá události, které nastaly poté. Podle policie vyslali ostravští Olaši do Prostějova trestnou výpravu. Pět z nich se 18. července v noci dostalo do domu, v němž spal strýc unesené dívky pětapadesátiletý Josef Lakatoš.

Hlavní poškozený Josef Lakatoš dnes nevypovídal. Dostavil se sice k soudu, ale prý se mu z davu udělalo nevolno a odešel. Všech pět obžalovaných odmítlo vypovídat. Hrozí jim až 12 let vězení.

Přečteno: 1136x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Video, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo