romea - logo
21. června 2019 (pátek)
svátek má Alois
Loading
rozšířené vyhledávaní

Žaloba odložena kvůli nedostatku místa v soudní síni

Hradec Králové, 2.2.2007 17:41

Málo místa v jednací síni Krajského soudu v Hradci Králové. To je hlavní důvod, proč se odročilo projednávání žaloby romské rodiny Danišových z Jičínska. Ta požaduje omluvu a odškodnění po dvojici bývalých policistů, kteří tuto romskou rodinu napadli. Oba muži už v roce 2005 dostali podmíněné tresty.
<p>

Obstrukce žalovaných a snaha dosáhnout odročení byly zřejmé od samého začátku jednání. Advokátka Karla Berouska Markéta Pakandlová nejdřív požadovala, aby jednání bylo neveřejné. Na kameru ale odmítla tuto snahu komentovat. K žádosti o vykázání veřejnosti se přidal i advokát Marka Vraštila Vladimír Vaněk. „Medializace toho trestního stíhání se promítla do zdraví mého klienta.“
<p>
Obhájci dosáhli svého. Soudkyně Věra Adámková případ odročila. Kromě toho, že bude požadovat lékařskou zprávu o stavu Marka Vraštila, uvedla jako důvod nedostatek místa v jednací síni. „Skutečně tato jednací síň je malá, já jsem nepředpokládala takovou účast veřejnosti, možná že by bylo dobré to signalizovat předem, abychom se na to připravili.“
<p>
Novináři se však o případ zajímají od samého začátku. Jejich účast na tomto jednání by proto neměla být žádným překvapením. Vedení soudu chce příště takové situaci předejít a jednání nařídí do větší místnosti. „Nerad bych, aby se opakovala situace, kdyby se před jednáním mělo diskutovat o tom, kdo se zúčastní a kde bude sedět,“ uvedl místopředseda krajského soudu Jan Čipera.
<p>
Vlastimil Weiner a Přemysl Šrámek
Přečteno: 906x
 

Kam dál:

Štítky:  

MonitoringHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo