romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZČU se chystá odebírat tituly Mgr., v seznamu je i Řápková

Plzeň, 14.5.2010 10:43, (ROMEA)

Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil dnes odpoledne navrhne zahájení správního řízení o odebrání titulu prvním deseti podezřelým absolventům magisterského studia a dalším třem desítkám v pondělí. Pospíšil to potvrdil dnešní Dnešní Mladé frontě Dnes (MfD). Podle důvěryhodných zdrojů z fakulty je mezi prvními deseti kandidáty na odebrání titulu Mgr. chomutovská primátorka za ODS Ivana Řápková i její stranický kolega, starosta Prahy 5 Milan Jančík, píše deník.

V případě Řápkové postrádá univerzita jakoukoliv papírovou dokumentaci, že zde studovala. Ve školním systému jsou sice uvedeny známky i data zkoušek a zápočtů, ale zcela chybějí písemné protokoly s podpisy učitelů, které povinně vyplňuje každý zkoušející. "Mé studium bylo standardní," hájí se Řápková. U její i Jančíkovy státní zkoušky seděl někdejší proděkan Milan Kindl, jeden z hlavních aktérů skandálu s rozdáváním titulů vlivným lidem.

Jančíkovi fakulta vytýká nestandardní průběh státní závěrečné zkoušky i celého studia. "Moje studia byla naprosto korektní, o titul se neobávám," brání se Jančík.

Dalšími absolventy magisterského studia, kteří mohou čekat na dopis o zahájení správního řízení, jsou podle MfD někdejší ministerští náměstci Dana Trezziová, Robert Szurman a Ivo Vrzal.

Fakulta už navrhla odebrání tutulu devíti doktorandům a sedmi bakalářům.

KAM DÁL?

Přečteno: 828x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Exekuce, Ivana ŘápkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo