romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

ZČU se chystá odebírat tituly Mgr., v seznamu je i Řápková

Plzeň, 14.5.2010 10:43, (ROMEA)

Děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil dnes odpoledne navrhne zahájení správního řízení o odebrání titulu prvním deseti podezřelým absolventům magisterského studia a dalším třem desítkám v pondělí. Pospíšil to potvrdil dnešní Dnešní Mladé frontě Dnes (MfD). Podle důvěryhodných zdrojů z fakulty je mezi prvními deseti kandidáty na odebrání titulu Mgr. chomutovská primátorka za ODS Ivana Řápková i její stranický kolega, starosta Prahy 5 Milan Jančík, píše deník.

V případě Řápkové postrádá univerzita jakoukoliv papírovou dokumentaci, že zde studovala. Ve školním systému jsou sice uvedeny známky i data zkoušek a zápočtů, ale zcela chybějí písemné protokoly s podpisy učitelů, které povinně vyplňuje každý zkoušející. "Mé studium bylo standardní," hájí se Řápková. U její i Jančíkovy státní zkoušky seděl někdejší proděkan Milan Kindl, jeden z hlavních aktérů skandálu s rozdáváním titulů vlivným lidem.

Jančíkovi fakulta vytýká nestandardní průběh státní závěrečné zkoušky i celého studia. "Moje studia byla naprosto korektní, o titul se neobávám," brání se Jančík.

Dalšími absolventy magisterského studia, kteří mohou čekat na dopis o zahájení správního řízení, jsou podle MfD někdejší ministerští náměstci Dana Trezziová, Robert Szurman a Ivo Vrzal.

Fakulta už navrhla odebrání tutulu devíti doktorandům a sedmi bakalářům.

KAM DÁL?

Přečteno: 819x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Exekuce, Ivana ŘápkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo