romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zítra proběhne další demonstrace na podporu Tibetu

Praha, 18.3.2008 16:26, (ROMEA/Amnesty International)

Již druhé protestní shromáždění proběhne ve středu 19. března 2008 od 18:00 hod před Velvyslanectvím Čínské lidové republiky (Pélleova ul. č.18, Praha 6 - poblíž stanice metra Hradčanská). Svolavatelem shromáždění jsou občanská sdružení Lungta, M.O.S.T., Potala, Namasté Nepál společně s Amnesty International ČR a Olympic Watch.

Pokojné demonstrace, které v Tibetu propukly 10. března 2008, v den 49. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci Tibetu, přerostly v reakci na represivní zásah čínských orgánů v násilné protesty, při nichž, podle dostupných oficiálních informací tibetské exilové vlády, zemřelo již nejméně 80 Tibeťanů. Čínská vláda v obavě před únikem svědeckých informací z centra dění vykázala z Tibetu zahraniční novináře a média, uzavřela inkriminované oblasti, omezila komunikaci prostřednictvím mobilních telefonů a internetu a uvalila informační embargo na veškeré informace týkající se aktuální situace nejen v hlavním městě Tibetu Lhase, ale i na dalších územích obývaných Tibeťany, jak v rámci tak mimo Tibetské autonomní území, kam se v posledních dnech přesunula ohniska nepokojů.

Vláda České republiky na svém jednání dne 17. března 2008 vydala prohlášení, v němž mimo jiné vyzývá vládu ČLR, aby umožnila svobodný přístup k objektivním informacím o současném dění v Tibetu. Za nezbytný krok ze strany Číny přitom označila umožnění vstupu na území Tibetu zástupcům nezávislých médií a zrušení cenzury na informace.

Ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg k situaci uvedl: „S hlubokým znepokojením sledujeme zprávy o aktuálním vývoji v Tibetu, který si vyžádal řadu zraněných a obětí na životech. Odsuzujeme násilí na pokojných a neozbrojených demonstrantech, kteří chtějí svobodně vyjádřit svůj názor. Řešení silou vede pouze k dalšímu zhoršení situace, proto vyzýváme k maximální zdrženlivosti“.

Amnesty International požádala OSN o nezávislé vyšetřování této velmi znepokojivé situace v Tibetu.

Přečteno: 828x
 

Kam dál:

Štítky:  

Lidská právaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 ..
romea - logo