romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Střelba z kuše v Chotěbuzi: Dnes se koná pohřeb zabitého Martina

Karvina, 15.5.2012 16:38, (ROMEA)

Dnes v Karviné pohřbí do země devětatřicetiletého Martina Hospodiho z východoslovenské vesnice Jastrabie, kterého koncem dubna smrtelně zranila střela z kuše v Chotěbuzi. Vystřelil dvaatřicetiletý Jaroslav Šebesta, který se údajně bál, že ho jdou čtyři Romové vykrást.

Když otec dvou malých dětí a jediný syn nemocných rodičů Marin Hospodi přijížděl před čtyřmi měsíci na návštěvu k příbuzným do Karviné, netušil, že už se domů nevrátí.

Na to,co se odehrálo existuje, mnoho verzí. To chtějí příbuzní oběti nechat na vyšetřování. Zítra se chtějí jen důstojně rozloučit. 

Rodina pozůstalého je velmi chudá. I proto se jeho pohřeb konala neveřejná sbírka. Romové na Karvinsku vybrali mezi sebou dostatek peněz na důstojné poslední rozloučení s Martinem Hospodim.  V zajištění pohřbu pomohli i dárci a sponzoři. Policie bude připravena k případnému zásahu, ale narušení důstojné atmosféry zatím nic nenasvědčuje. Radikálové chystají akci na podporu střelce Jaroslava Šebesty až na víkend.

Na smuteční obřad půjdou i Romové z Karvinska, kteří zemřelého osobně neznali. V pohotovosti je policie. "Bude-li to potřeba, zasáhneme," ujišťuje mluvčí karvinských policistů Zlatuše Viačková.

Aktivista Kumar Vishwanathan z ostravského sdružení Vzájemné soužití, které pomáhalo příbuzným zabitého muže shánět peníze na vše, co souvisí s obřadem, upozorňuje, že je nutné utlumit vášně a vzájemnou nenávist, jinak na to doplatí obě komunity.

jb, iDNES.cz
Přečteno: 1812x
 

Kam dál:

Štítky:  

NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo