romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zkušenosti v multikulturním ošetřovatelství

Liberec, 18.11.2010 12:34, (T-UNI)

Výměna zkušeností v multikulturním ošetřovatelství a diskuze na téma multikulturní aspekty v dnešním ošetřovatelství byly hlavním tématem v pořadí již třetí Studentské konference ÚZS a druhé Liberecké konference nelékařských profesí, kterou pořádal Ústav zdravotnických studií TU v Liberci dne 10. listoapdu 2010 pod názvem Jeden svět, mnoho podob ošetřovatelství v libereckém Centru Babylon.

S mnoha i zahraničními přednášejícími jsme měli možnost nahlédnout do ošetřovatelství v různých koutech světa. Například s Davidem Haslemem do Austrálie, Veronikou Di Cara do USA, Björnem Martinem do Německa, s Janou Sedliakovou na Island.

V programu nechyběly ani příspěvky a zkušenosti sester s péčí o příslušníky minorit a cizince v ČR. K širšímu pojetí hlavního tématu přispělo sdělení MUDr. Miroslava Holuba o celostní medicíně a filosofické zamyšlení Heleny Kalábové. Zajímavé bylo sdělení profesorky Valerie Tóthové o mongolské menšině v ČR, která je jednou ze sledovaných minorit v rámci projektu Zajištění kulturně diferencované ošetřovatelské péče ve vybraných minoritách v České republice podporovaného Interní grantovou agenturou MZ ČR.

Vysokou úroveň měly i příspěvky sdělení studentů ÚZS TUL . Jana Součková hovořila o projektu adopce na dálku, který probíhá na ÚZS od roku 2009. Petra Česáková se podělila se svými zkušenostmi z dobrovolné mise v Jemenu. Absolventka ÚZS Markéta Škopanová prezentovala výsledky své bakalářské práce věnované romské menšině.

Od pondělí 29. listopadu 2010 mohou zájemci shlédnout záznam celé konference na internetových stránkách TUL na adrese: http://prednasky.tul.cz

Jana Andršová, ÚZS
Přečteno: 1504x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vzdělávání, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo