romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zkušenosti v multikulturním ošetřovatelství

Liberec, 18.11.2010 12:34, (T-UNI)

Výměna zkušeností v multikulturním ošetřovatelství a diskuze na téma multikulturní aspekty v dnešním ošetřovatelství byly hlavním tématem v pořadí již třetí Studentské konference ÚZS a druhé Liberecké konference nelékařských profesí, kterou pořádal Ústav zdravotnických studií TU v Liberci dne 10. listoapdu 2010 pod názvem Jeden svět, mnoho podob ošetřovatelství v libereckém Centru Babylon.

S mnoha i zahraničními přednášejícími jsme měli možnost nahlédnout do ošetřovatelství v různých koutech světa. Například s Davidem Haslemem do Austrálie, Veronikou Di Cara do USA, Björnem Martinem do Německa, s Janou Sedliakovou na Island.

V programu nechyběly ani příspěvky a zkušenosti sester s péčí o příslušníky minorit a cizince v ČR. K širšímu pojetí hlavního tématu přispělo sdělení MUDr. Miroslava Holuba o celostní medicíně a filosofické zamyšlení Heleny Kalábové. Zajímavé bylo sdělení profesorky Valerie Tóthové o mongolské menšině v ČR, která je jednou ze sledovaných minorit v rámci projektu Zajištění kulturně diferencované ošetřovatelské péče ve vybraných minoritách v České republice podporovaného Interní grantovou agenturou MZ ČR.

Vysokou úroveň měly i příspěvky sdělení studentů ÚZS TUL . Jana Součková hovořila o projektu adopce na dálku, který probíhá na ÚZS od roku 2009. Petra Česáková se podělila se svými zkušenostmi z dobrovolné mise v Jemenu. Absolventka ÚZS Markéta Škopanová prezentovala výsledky své bakalářské práce věnované romské menšině.

Od pondělí 29. listopadu 2010 mohou zájemci shlédnout záznam celé konference na internetových stránkách TUL na adrese: http://prednasky.tul.cz

Jana Andršová, ÚZS
Přečteno: 1485x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vzdělávání, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo