romea - logo
20. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zkušenosti v multikulturním ošetřovatelství

Liberec, 18.11.2010 12:34, (T-UNI)

Výměna zkušeností v multikulturním ošetřovatelství a diskuze na téma multikulturní aspekty v dnešním ošetřovatelství byly hlavním tématem v pořadí již třetí Studentské konference ÚZS a druhé Liberecké konference nelékařských profesí, kterou pořádal Ústav zdravotnických studií TU v Liberci dne 10. listoapdu 2010 pod názvem Jeden svět, mnoho podob ošetřovatelství v libereckém Centru Babylon.

S mnoha i zahraničními přednášejícími jsme měli možnost nahlédnout do ošetřovatelství v různých koutech světa. Například s Davidem Haslemem do Austrálie, Veronikou Di Cara do USA, Björnem Martinem do Německa, s Janou Sedliakovou na Island.

V programu nechyběly ani příspěvky a zkušenosti sester s péčí o příslušníky minorit a cizince v ČR. K širšímu pojetí hlavního tématu přispělo sdělení MUDr. Miroslava Holuba o celostní medicíně a filosofické zamyšlení Heleny Kalábové. Zajímavé bylo sdělení profesorky Valerie Tóthové o mongolské menšině v ČR, která je jednou ze sledovaných minorit v rámci projektu Zajištění kulturně diferencované ošetřovatelské péče ve vybraných minoritách v České republice podporovaného Interní grantovou agenturou MZ ČR.

Vysokou úroveň měly i příspěvky sdělení studentů ÚZS TUL . Jana Součková hovořila o projektu adopce na dálku, který probíhá na ÚZS od roku 2009. Petra Česáková se podělila se svými zkušenostmi z dobrovolné mise v Jemenu. Absolventka ÚZS Markéta Škopanová prezentovala výsledky své bakalářské práce věnované romské menšině.

Od pondělí 29. listopadu 2010 mohou zájemci shlédnout záznam celé konference na internetových stránkách TUL na adrese: http://prednasky.tul.cz

Jana Andršová, ÚZS
Přečteno: 1489x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vzdělávání, ZdravotnictvíHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo