romea - logo
24. června 2018 (neděle)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

videoROMEA TV: Exkluzivní rozhovor s Ianem Hancockem

Praha, 25.7.2010 16:39, (ROMEA)
Jako součást odborného programu festivalu Khamoro 2010 se uskutečnil dvoudenní mezinárodní seminář, jehož cílem bylo na odborné úrovni diskutovat otázku různorodých faktorů tvořících romskou identitu (romský jazyk, kulturu, náboženství či výchovu). Seminář poskytl prostor pro diskusi o romské identitě z více hledisek, důležitým bodem přitom je, že téma romské identity nebylo dosud interdisciplinárně diskutováno. Právě skrze diskusi světových odborníků z různých odvětví je možné dospět k novým objevům i poznatkům o romské menšině, která představuje největší národnostní menšinu Evropy.
 celý článek

videoSetkání mladých Romek a Romů Jdeme dlouhou cestou 2010

Praha, 25.7.2010 16:18, (ROMEA)
Název „Jdeme dlouhou cestou“ vznikl podle tradiční romské legendy "Zrcadlo Romů": Romové po smrti svého krále společně putovali po světě, až došli k rozcestí, kde se nemohli dohodnout, kterým směrem půjdou. Při hádce rozbili velké zrcadlo, které bylo symbolem romského národa. Ze zrcadla zbyly jen střepy, které si Romové roznesli po celém světě. Od té doby se traduje, že až se střepy spojí a vytvoří zrcadlo, budou Romové opět jednotným národem.
 celý článek

Nezaměstnaný

Děčín, 25.7.2010 14:21, (ROMEA)
Z jara letošního roku se stalo to, o čem se u nás ve fabrice dlouho šeptalo. Nedostatek zakázek, žádný strategický partner, špatná hvězdná konstelace? Podnik České loděnice a.s. šel do kopru a 120 zaměstnanců dostalo výpověď.... včetně mě. Mám dvouletou dceru, partnerku na mateřské a já, jako živitel rodiny selhal.
 celý článek

Ve Svitavách si lidé připomněli rasistickou vraždu Roma Oty Absolona, jako každý rok zde provokovali i neonacisté

Svitavy, 24.7.2010 21:17, (ROMEA)
Ve Svitavách se uskutečnil protirasistický pochod jako připomínka rasistické vraždy Roma Oty Absolona. Městem odpoledne také pochodovalo zhruba 150 příznivců neonacismu. Na ohlášené akci chtěli podpořit Vlastimila Pechance odsouzeného před lety za rasistickou vraždu, Existovaly obavy z konfliktu mezi účastníky pochodů, ale policie nemusela ani na jedné z akcí zasahovat.
 celý článek

Karel Hvížďala: Prestižní média musí bourat stereotypy

Praha, 23.7.2010 16:36, (ROMEA)
Stereotypů se nikdy nezbavíme, patří k základním nástrojům žurnalistiky. V posledních měsících jsme svědky stále stereotypnějšího a většinou negativního zobrazování Romů a příslušníků dalších menšin. Je to příčina probíhající krize nebo neexistence nebo nedodržování etických kodexů v redakcích? Jak by měla média s těmito stereotypy nakládat a jak je máme my jako čtenáři přijímat? O tom všem je tento rozhovor s novinářem a spisovatelem Karlem Hvížďalou.
 celý článek

Kocáb udělal pro tuto zemi hodně

Brno, 23.7.2010 11:08, (Lidové noviny)
V pondělních Lidových novinách jsme se v článku Romana Krištofa (LN 19. 7.) dověděli, že Kocábovi je na vládě hej. Možná že ano, ale spíše ne. Jde-li někomu o vlastní práci a o to, aby něco rozumného prosadil, dobře ví, jak je právě ve vládě těžké něco prosadit.
 celý článek

Díky poctivému litvínovskému Romovi mají zdravotně postižení tříkolky, kola a vozíky

Litvínov, 22.7.2010 22:17, (ROMEA)
Peníze, které loni v srpnu našel litvínovský Rom Zdeněk Horváth v kontejneru na odpad a odevzdal Městské policii Litvínov, věnovalo město Domovům sociální péče Janov. Díky 58 tisícům, o něž se nepřihlásil právoplatný majitel, ale zkusilo je získat několik podvodníků, mají nyní mentálně a zdravotně handicapovaní dvě speciální tříkolky, jízdní kolo a důchodci navrch dva nové vozíky.
 celý článek

« | 1 | .. | 1752 | 1753 | 1754 | 1755 | 1756 | .. | 2290 | »
 
romea - logo