romea - logo
24. února 2018 (sobota)
svátek má Matěj
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Literatura: Bože, bože

Praha, 28.6.2010 11:57, (měsíčník Romano voďi)
V roce 2007 vyhlásila Obec spisovatelů poprvé ve své historii literární téma roku. Stali se jím, s připomínkou na odkaz K. H. Máchy, Cikáni-Romové. Soutěže se zúčastnila i dosud neznámá romská autorka Viera Daněk.
 celý článek

Marek Šarišský: Sen o uniformě se stal skutečností

Praha, 28.6.2010 0:28, (RV)
Marek Šarišský je ambiciózní, vždy dobře naladěný, disciplinovaný a dochvilný mladý muž s šibalským úsměvem a čertíky v očích. Narodil se v Praze, jeho rodiče však pocházejí ze Slovenska. Má malou dcerušku a přítelkyni, kterou by si chtěl vzít. Po studiu na Romské střední škole sociální v Kolíně se neúspěšně pokoušel o studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vyzkoušel řadu profesí a zaměstnání. V současné době pracuje jako jediný Rom u pražské justiční stáže.
 celý článek

Iourtchenko: Tanec je řeč, v níž k publiku promlouvají mé nohy

Praha, 28.6.2010 0:23, (měsíčník Romano voďi)
„Podívejte, před pěti měsíci mi dělali už druhý bypass,“ začne bez rozpaků třiapadesátiletý Pétia Iourtchenko, tanečník, choreograf, pedagog a umělecký vedoucí ansámblu „Romano Atmo“ a rozhrnuje košili. Ani na chvíli ho nenapadlo, že by přestal tančit. Tanec je pro něj stejnou samozřejmostí jako jedení či pití. Na letošní Světový romský festival Khamoro Iourtchenko přijel se svým tanečním souborem „Romano Atmo“ („Romská duše“), a kromě dvou vystoupení ještě stihl odučit dva workshopy romského tance.
 celý článek

Turnaj národnostních menšin v malé kopané vyhráli Ukrajinci

Praha, 27.6.2010 21:47, (ROMEA)
Tým Ukrajinců zvítězil ve 12. ročníku fotbalového turnaje národnostních menšin žijících na území České republiky , když ve finále porazil mužstvo Poláků. Hráči obou týmů převzali poháry a diplomy. Loňské prvenství tak neobhájili fotbalisté ze Súdánu, letošní ročník jim nevyšel. Turnaj se hrál pod záštitou první místopředsedkyně Senátu Aleny Gajdůškové.
 celý článek

Slovenská koalice chce vyplácet sociální dávky po malých částkách na karty

Bratislava, 27.6.2010 21:29, (ROMEA)
Nová slovenská koalice navrhuje, aby se sociální dávky vyplácely na platební karty E-pay. Koalice chce tak bojovat proti lichvářům, kteří velmi často čekali na chudé Romy přímo před poštou v den vyplácení dávek. Banky ani firmy vydávající platební karty, které provozují terminály u obchodníků, v návrhu nevidí technický problém. Informoval o tom slovenský zpravodajský server SME.sk.
 celý článek

Pro oběti komunismu

Praha, 27.6.2010 10:47, (http://vera-tydlitatova.eblog.cz)
Dnes je Den památky obětí komunistického režimu.
Vloni jsem se nad tímto dnem zamýšlela v tomto článku. S ročním odstupem nemám mnoho co dodat. Snad jen to, že mne v posledních týdnech zajímá až neuvěřitelné souznění mezi různými příznivci totalitních ideologií a praktik. Krajní, chcete-li extrémní “levice”, “pravice” a všelicos, co snad ani nelze zařadit, je sjednoceno nenávistí ke svobodné a demokratické společnosti a k individuální svobodě člověka. Konečným cílem těchto fanatiků pak není lepší svět, svobodnější a prosperující národ, ale pouhá ochlokracie, vláda lůzy. O tom ale nikdo z nich nemluví.
 celý článek

Queer Pride: Průvod 600 gayů a leseb prošel Brnem, policie odvedla perfektní práci

Brno, 26.6.2010 15:57, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Brnem dnes odpoledne prošla Queer parade, průvod hrdosti lidí s menšinovou orientací. Centrem města při něm pochodovalo 600 členů a příznivců gay a lesbické komunity. Protestovalo proti nim asi 150 neonacistů z Národního odporu a příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti. Obě skupiny však oddělili policejní těžkooděnci. Nikdo nebyl zraněn. Policie zadržela sedm extremistů, tři podezřívá z trestného činu, čtyři z přestupku proti právu shromažďovacímu, řekla ČTK policejní mluvčí Andrea Procházková. Pochodem pro rodinu i Mladí křesťanští demokraté, mládežnická odnož KDU-ČSL.
 celý článek

« | 1 | .. | 1752 | 1753 | 1754 | 1755 | 1756 | .. | 2279 | »
 
romea - logo