romea - logo
27. března 2017 (pondělí)
svátek má Dita
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Romské děti chtějí tvořit

Praha, 4.10.2007 14:00, (TA gitA)
Ve vítkovické pobočce ostravské městské knihovny právě probíhá výstava židlí malovaných převážně romskými dětmi v rámci probíhajícího projektu besed a výtvarných dílen Dveře dokořán – O vudar pale. Židle jsou nádherné, hrají všemi barvami a nejrůznějšími motivy: malované nebo polepené ubrousky, zebrové, koťátkové, s aboriginskými ještěrkami, vlčími máky, pomeranči i nejasně abstraktní. Jejich aukce proběhne 4. října, přesně rok po slavnostním otevření knihovny, a ten, kdo koupí, neprohloupí. Navíc přispěje na výtvarné potřeby pro další dílny. Ty, jak jsem se dozvěděla, jsou pro práci s romskými dětmi zcela klíčové.
 celý článek

Bengas hrají v Americe

New York, 3.10.2007 12:13, (ROMEA - VIDEO)
Newyorský romský festival se již po dvou týdnech pomalu chýlí k závěru a je tedy poslední den, kdy může zaoceánské publikum ochutnat trošku z romské muziky. Dnes se představí pražská kapela Bengas. Na půdě Spojených států však zahájila již včera koncertem v Kennedyho centru, kde zahrála jako třetí česká kapela a coby první romská. <br><b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Potíže s bratrem Čunkem

Praha, 3.10.2007 10:41, (ROMEA)
Vyšla další zpráva o tom, že Česká republika bude mít v příštím roce velký problém s čerpáním peněz z Evropské unie. Může za to neschopnost ministerstva pro místní rozvoj, které vede lidovec Jiří Čunek. Bratr Jiří se sice neustále vymlouvá na pomalé rozhodování Evropské komise, je však jasné, že zásadní odpovědnost padá na jeho hlavu.
 celý článek

V Kladně demonstrovali příznivci krajní pravice

Kladno, 29.9.2007 16:52, (ROMEA/ČTK - VIDEO - AKTUALIZOVÁNO)
V Kladně dnes demonstrovalo asi 200 příznivců krajní pravice. Účastníci 3. ročníku Svatováclavské manifestace, kterou pořádali Autonomní nacionalisté Střední Čechy, pochodovali centrem města na náměstí Jana Masaryka. Zde pak kritizovali ve svých projevech současnou i minulé vlády, vyjadřovali odpor proti etnickým menšinám i umístění amerického radaru v Brdech. Policisté zadrželi jednoho z extremistů, který způsobil konflikt hned na začátku pochodu na náměstí Sítná. Kolem 16:00 akce skončila a účastníci se rozešli do místních restaurací.
 celý článek

Osmé kolo Hitparády serveru Romea.cz - uvádí Bohumil Havrľa

Austrálie/ČR, 29.9.2007 13:45, (ROMEA - AUDIO)
Upozorňujeme na osmé kolo hitparády serveru Romea.cz, kterou pro vás v Austrálii mixuje Bohumil Havrľa. Novinky tohoto kola: Angelo Debarre, Mária Bundová. Z minulého kola postupují v následujícím pořadí: 1. Tereza Lolová, 2. Igor Berko, 3. Monika Bagárová, 4. Kokavakere Lavutara, 5. Jano Bihari . Vypadávají Chorvatští Romové a Farsa. NENECHTE SI UJÍT 8. kolo AudioHitparády na serveru Romea.cz!
 celý článek

Dobrá Voda už zná vítěze soutěže o nejhezčí rozkvetlé okno

Toužim / Dobrá Voda, 27.9.2007 16:51, (ROMEA)
V úterý 25. září vybrala porota v Dobré Vodě u Toužimi nejhezčí rozkvetlá okna ve vsi a předala vítězům věcné ceny. Tím byla ukončena soutěž „O nejhezčí rozkvetlé okno“, kterou v červnu vyhlásilo občanské sdružení Český západ. Cílem soutěže, která zvláště ke konci měla dramatický průběh, bylo podpořit obyvatele Dobré Vody ve zkrášlování místa, kde žijí.
 celý článek

Brusel schválí první české operační programy během několika dní

Brusel, 27.9.2007 16:19, (ROMEA/ČTK)
Česká republika se během několika dní, nejvýše týdnů, dočká schválení prvních operačních programů, přes něž poputují do země peníze z evropských fondů. Novinářům to dnes v Bruselu řekl vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek. Podle něj Evropská komise schválí tři programy z celkových 24.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2117 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo