romea - logo
24. února 2017 (pátek)
svátek má Matěj
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Sedmé kolo Hitparády serveru Romea.cz - uvádí Bohumil Havrľa

Austrálie/ČR, 9.8.2007 11:38, (ROMEA)
Upozorňujeme na sedmé kolo hitparády serveru Romea.cz, kterou pro vás v Austrálii mixuje Bohumil Havrľa. Novinky tohoto kola: Chorvatští Romové, Igor Berko. Z minulého kola postupují v následujícím pořadí: 1. Monika Bagárova, 2. Tereza Lolová, 3. Kokavakere Lavutara, 4. Jano Bihari, 5. Farsa. Vypadávají Nothing But Swing a Kali Čercheň. NENECHTE SI UJÍT 7. kolo AudioHitparády na serveru Romea.cz! NENECHTE SI UJÍT 7. kolo AudioHitparády na serveru Romea.cz!
 celý článek

Jazykové bruslení kolem Romů nahrává rasistům

Praha, 9.8.2007 10:48, (Převzato: Lidové noviny)
Dva muži pozdě v noci přepadli a oloupili mladou ženu. Oba byli romského původu a policie po jejich totožnosti pátrá. – Tak nějak vypadala typická zpráva z černé kroniky v novinách počátkem devadesátých let. Dnes už ji v novinách nenajdeme. Byla to jedna z prvních lekcí novinářské etiky, kterou jsme my žurnalisté dostali. Zmiňují ji učebnice všude na světě. Totiž že média nesmí podporovat stereotypy. Rasu zmiňujeme, když je to účelné nebo důležité pro pochopení příběhu.
 celý článek

Slavný jazzman Joe Zawinul leží ve vídeňské nemocnici

Vídeň, 8.8.2007 13:36, (ČTK)
Slavný jazzový klávesista Joe Zawinul, v jehož známé kapele Weather Report hrál mimo jiné český kontrabasista Miroslav Vitouš, byl o víkendu hospitalizován v jedné z vídeňských nemocnic. S ohledem na soukromí pětasedmdesátiletého hudebníka nemocnice nesdělila o jeho zdravotních obtížích žádné podrobnosti, rakouská televize ORF ale uvedla, že jeho stav je vážný.
 celý článek

Prohlášení Sdružení romských podnikatelů a soukromníků v ČR

Přerov, 8.8.2007 12:52, (SRPS - tiskové prohlášení)
V souvislosti s informacemi o spolupodílení se na zpronevěře grantu Sdružením romských podnikatelů a soukromníků v ČR (SRPS) z Přerova, které několikrát proběhly v časopise TÝDEN a v Televizi NOVA zveřejňuje server Romea.cz prohlášení v plném znění.
 celý článek

Vojta Lavička a Gipsy odpovídali na serveru iDNES na dotazy čtenářů

Praha, 8.8.2007 12:25, (ROMEA/iDNES.cz - AKTUALIZOVÁNO)
Radek Banga (Gipsy) a Vojta Lavička odpovídali ve středu od 11 hodin on-line na dotazy čtenářů serveru iDNES.cz. Gipsy se stal nedávno ambasadorem ČR v rámci Evropského roku rovných příležitostí. Vojta Lavička se dlouhodobě angažuje v projektech na pomoc Romům, nyní pracuje v organizaci ROMEA.
 celý článek

Vlasta Horváth zazpívá na romském festivalu v Lysé

Lysá nad Labem, 8.8.2007 10:45, (ROMEA/Nymburský deník)
Opět po roce bude Lysá nad Labem v sobotu hostit Romský hudební festival. Letos se koná již sedmý ročník a již tradičně nebudou chybět ani hosté. A to druhá česká superstar Vlasta Horvát, jehož vystoupení je v plánu na 13. hodinu a kapela Amor Duo – Zlaté Klasy ze Slovenska od 15 hodin.
 celý článek

Polovinu dětí z domova v Ledcích nikdo nechce ani na prázdniny

Ledce (Kladensko), 7.8.2007 17:58, (ČTK)
Polovinu dětí z domova v Ledcích na Kladensku nikdo nechce ani na prázdniny. Skupinky dětí tak nyní místo návštěvy u příbuzných podél silnice u Smečna nakládají do pytlů spadlá jablka, která prodávají v místní sběrně ovoce. "Vydělané peníze si ukládají na svůj účet, nebo jim je necháváme jako kapesné," řekl ČTK ředitel domova Roman Pejša.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2099 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo