romea - logo
23. června 2018 (sobota)
svátek má Zdeňka
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

videoVláda požádá Nejvyšší správní soud o zrušení Dělnické strany

Praha, 24.11.2008 16:30, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO - AUDIO, VIDEO)
Vláda požádá Nejvyšší správní soud o rozpuštění krajně pravicové Dělnické strany (DS). Vyhověla žádosti ministra Ivana Langera (ODS), který stranu označil za extremistickou. Dělnická strana je spojována s dalšími ultrapravicovými uskupeními. Jejích akcí se účastní například i příznivci neonacistického Národního odporu či Autonomních nacionalistů. Do konce února vláda také vypracuje návrh na vytvoření nadresortního orgánu, který se má zabývat pravicovým i levicovým extremismem a definovat jeho příčiny.
 celý článek

Židovská liberální unie a Romské křesťanské sdružení si rezervovaly Janov a centrální náměstí Litvínova až do konce května

Litvínov/Janov, 24.11.2008 14:42, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Čtyři oznámení o konání shromáždění či pochodu přijali od pátečního odpoledne úředníci litvínovské radnice. Jako první si rezervovala centrální náměstí a všechny přístupové komunikace do místního sídliště Janov a tamní ulice až do konce května Židovská liberální unie. Na stejná místa oznámila shromáždění i Romské křesťanské sdružení. Dnes ráno jeden z obyvatel města ohlásil konání pochodu z janovského sídliště do centra města na 27. listopad, Dělnická strana (DS) svolala shromáždění na 13. prosinec. ČTK o tom dnes informovala tajemnice městského úřadu Alexandra Sixtová.
 celý článek

Potřebuji pevné nervy!

Ostrava, 24.11.2008 11:55, (ROMEA/RV)
Je matkou pěti dětí. Dvě z nich - dnes už desetiletou Adélku a její sedmiletou sestru Marušku - má v pěstounské péči. Již devět let se snaží předávat lásku i dalším dětem, které neměly to štěstí poznat své rodiče. Práce v dětském domově ji, jak sama při našem rozhovoru přiznává, dělá tou, kterou skutečně je. Život bez práce si prý ani nedokáže představit. Pracovala vždy a ráda. A s dětmi o to víc…
 celý článek

Další zlato pro Českou republiku

Praha, 24.11.2008 11:41, (ROMEA /RV)
O děvčatech Telvákových a jejich úspěších jsme společně s kolegou Tomášem Bystrým psali v časopise Romano voďi již mnohokrát. Naposledy v letním čísle 5/2008. Tentokrát vám Nathalku představíme úplně jinak. Nebudeme popisovat, kdy a jakým způsobem se ke sportu dostala, ale zaměříme se hlavně na její poslední titul a tím je mistrovství světa v taekwondu v italské Riva del Garda, kde vybojovala zlato.
 celý článek

Topolánek pro LN - Poučení z Janova: návrat hodnot

Praha, 24.11.2008 11:05, (LN)
Z Janova se musíme poučit. Abychom však našli správné odpovědi, musíme se ptát ne po důsledcích, ale po příčinách. Proč se právě do Janova sjíždějí extremisté? Proč měli tak spontánní podporu místních? Jak integrovat Romy do většinové společnosti?
 celý článek

VIDEO: Džamila Stehlíková debatuje s Romy v Kanadě

Toronto, 23.11.2008 23:04, (http://amaristranka.blogspot.com)
Blog věnující se životu českých Romů v Kanadě (http://amaristranka.blogspot.com) zveřejnil videozáznamy debaty Džamily Stehlíkové s Romy.
 celý článek

iDNES.cz: V rozhovoru Přímo k věci odpoví Džamila Stehlíková. Ptejte se

Praha, 23.11.2008 16:05, (iDNES.cz)
Čtenáři iDNES.cz mají jedinečnou možnost zapojit se do pravidelných rozhovorů na aktuální témata. Středeční rozhovor Přímo k věci tentokrát bude s ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny Džamilou Stehlíkovou. Vztahy mezi bílými a Romy v Litvínově se mimořádně vyhrotily. Městem pochodují ozbrojení neonacisté a obyvatelé sídliště Janov si stěžují na špínu, hluk a zdemolované domy.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2289 | »
 
romea - logo