romea - logo
26. dubna 2018 (čtvrtek)
svátek má Oto
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Obyvatelům Janova hrozí kontroly a vystěhování

Litvínov/Janov, 4.12.2008 20:06, (ROMEA)
Litvínovská radnice chystá kontroly problémových rodin z panelového sídliště Janov, které podle vedení města svým chováním obtěžují sousedy. Cílem každodenní terénní sociální práce ve vytipovaných ulicích a domech je přísný postup proti jedincům narušujícím mezilidské vztahy, hrozí jim případně i vystěhování, řekl dnes novinářům starosta Milan Šťovíček (ODS).
 celý článek

Mikulášská besídka a komunitní akce v IQ Roma servis

Brno, 4.12.2008 15:39, (ROMEA)
V pátek 5. prosince proběhne v prostorách IQ Roma servis na Hybešové 41 od 15:00 komunitní akce pro dospělé a mikulášská besídka pro děti. Akce je součástí kampaně sdružení IQ Roma servis „Dluhy jako dárek s (velkou) přirážkou“. Ta má za cíl informovat (nejen) obyvatele sociálně vyloučených lokalit o rizicích předlužení domácností, zvyšovat jejich informační povědomí o možných řešeních a poskytnout informace o místech či organizacích, na které se v případě problémů s dluhy obrátit. V rámci kulturního programu na Hybešové vystoupí taneční formace Dangerous People, hudební skupina Roma Band a součástí akce budou i taneční a pěvecké soutěže a hry pro děti.
 celý článek

DOKUMENT: Otevřený dopis předsedovi vlády ČR

Praha, 4.12.2008 0:21, (Dženo)
Místopředseda Rady vlády pro záležitosti romské komunity Ivan Veselý odeslal otevřený dopis předsedovi vlády ČR Mirkovi Topolánkovi. Dopis byl zveřejněn na stránkách občanského sdružení Dženo (www.dzeno.cz). Server Romea.cz dopis zveřejňuje v plném znění.
 celý článek

Litvínov nechce do Janova romské aktivisty, přijme strážníky

Litvínov/Janov, 3.12.2008 20:21, (ROMEA)
Litvínov nechce problémy v panelovém sídlišti Janov řešit ve spolupráci s hlídkami místních Romů. Kvůli zvýšení bezpečnosti na sídlišti hodlá radnice přijmout pět strážníků a deset terénních pracovníků, které vybere v konkurzu. Musejí splňovat všechny předpoklady včetně vzdělání. Uvedl pro ČTK místostarosta Martin Klika.
 celý článek

Most připravil projekty revitalizace vyloučených lokalit

Most, 3.12.2008 18:50, (ROMEA)
Město Most připravilo projekty revitalizace dvou problémových lokalit. Plán rozvoje deprivovaných území města zahrnuje sídliště Chanov a čtvrť v okolí bloku 100, kde žijí Romové. Cílem je zlepšení prostředí a kvality života v problémových okrajových sídlištích i zlepšení vztahů a soužití občanů města, uvedl při dnešním veřejném projednávání integrovaného plánu projektový manažer magistrátu Karel Bořecký.
 celý článek

Veselý: Stehlíková nerozumí romské problematice, za další případné útoky je přímo zodpovědná

Praha, 3.12.2008 18:34, (ROMEA - DOKUMENT)
Romští aktivisté jsou přesvědčeni, že za další případné snahy extremistů zaútočit na Romy podobné jako v listopadu v litvínovském Janově by byla přímo zodpovědná ministryně pro pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ). Uvádějí to v dopise, který místopředseda vládní rady pro záležitosti romské komunity a místopředseda sdružení Dženo Ivan Veselý zaslal premiérovi Mirku Topolánkovi (ODS), a který má ČTK k dispozici. Stehlíková jejich obvinění odmítá.
 celý článek

Ombudsman Otakar Motejl navštívil Janov

Litvínov/Janov, 3.12.2008 18:17, (ROMEA)
Ombudsman Otakar Motejl se dnes přijel seznámit se situací v litvínovském panelovém sídlišti Janov, kde žije početná komunita Romů a nepřizpůsobivých lidí. Starosta Milan Šťovíček (ODS) předal Motejlovi dekret a klíče od jednoho z bytů v sídlišti, aby si život zde sám vyzkoušel. Motejl nebude podle mluvčí úřadu veřejného ochránce práv Ivy Hrazdílkové návštěvu Litvínova komentovat.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2296 | »

NEPŘEHLÉDNĚTE

KOMENTÁŘE A NÁZORY

Rodiče zastřeleného Roma: Radek se o nás krásně staral a celé rodině vždycky pomáhal. Ten střelec nám zničil život.

16.4.2018

DOMÁCÍ

Další diskuze k památníku v Letech u Písku: Česká republika nebude památník platit, finance poskytnou Norové

25.4.2018

ZAHRANIČNÍ

Šílené video z pogromu na Romy na Ukrajině: Neonacisté vyhánějí malé romské děti, házejí po nich kamení a stříkají slzný plyn

26.4.2018

KULTURA

Goran Bregovič představí v Praze své nové dílo Three Letters From Sarajevo

25.4.2018

ROZHOVORY

Europoslanec Zdechovský pro ROMEA TV: Romské projekty musí mít konkrétní výstup, takový je i projekt romských stipendií

24.4.2018

Z MÉDIÍ

V Ostravě ji chtěli poslat do zvláštní, v Anglii se chystá na druhou vysokou

25.4.2018

DESETIMINUTOVKA

Romští studenti v Desetiminutovce Plus: Nevytvářejme překážky, zapomeňme na všechny spory a buďme jednotní!

9.3.2018

TISKOVÉ ZPRÁVY

Projekt na zabydlování lidí bez domova v bytech dosáhl svého cíle a překonal stanovenou úspěšnost

21.3.2018
 
romea - logo