romea - logo
16. srpna 2017 (středa)
svátek má Jáchym
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Romové pracují a starosta si to pochvaluje

Znojmo, 9.4.2008 11:46, (Mladá fronta DNES)
Jednadvacetiletý znojemský Rom Martin Balažovic dostal před rokem od města svou vůbec první práci a nemohl si ji vynachválit.
 celý článek

Romové roztančili Brno

Brno, 8.4.2008 21:22, (Převzato: Deník.cz - VIDEO)
U vojenské nemocnice se připravují zástupy Romů. Nervózně přešlapují a těší se, až se dá jejich průvod do pohybu. Většina z nich má na sobě pestrobarevné oblečení, sukně s cinkavými penízky a růže ve vlasech. Nechybí ani speciální kulisy koní a povoz s hudebníky, kteří hrají do rytmu pochodu. V Brně takovou parádu nejde vidět každý den. Ten dnešní je ale výjimečný. Romové slaví svůj mezinárodní den.
 celý článek

Romové na celém světě slavili svůj mezinárodní den

Praha, 8.4.2008 19:03, (RV/ROMEA - VIDEO - AKTUALIZOVÁNO)
Výstavou o obětech rasově a ideologicky motivovaných útoků si dnes na pražském náměstí Míru někteří romští aktivisté připomněli Mezinárodní den Romů. U panelů se 27 jmény lidí, které násilníci od roku 1990 zabili kvůli jejich jiné barvě kůže či jinému názoru, zapálili svíčky.
 celý článek

Jak se slaví 8.duben v zahraničí?

Svět, 8.4.2008 17:47, (Romea)
Jak již plyne z oficiálního názvu Mezinárodního dne Romů, svůj den slaví Romové po celém
světě. Kromě oslav v tradičním duchu tance a zpěvu se však v mnoha zemích lidé snaží využít tohoto dne a upozornit na problémy, se kterými se Romové potýkají. Různým způsobem chtějí organizátoři akcí přiblížit způsob života a historii Romů a tím alespoň zmírnit předsudky, které mezi lidmi panují, anebo se snaží svými veřejnými projevy zdůraznit potřebu řešit sociálně-ekonomické problémy Romů v Evropě.
 celý článek

Vsetín zřejmě kvůli krácení dotací skončí s romskou terénní prací

Vsetín, 8.4.2008 15:41, (ROMEA/ČTK)
Vsetínská radnice v letošním roce s největší pravděpodobností ukončí romskou terénní práci. Úřad vlády prý Vsetínu výrazně zkrátil požadovanou dotaci, a město odmítá romské terénní pracovníky financovat ze svého rozpočtu. Dochází nám trpělivost, sdělila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová. Vyjádření úřadu ČTK zjišťuje.
 celý článek

Romové v Brně slaví svůj den, tradici stále víc modernizují

Brno, 8.4.2008 14:46, (ROMEA/ČTK)
Část Romů má stále dál k tradiční kultuře. Mladí Romové například modernizují romskou hudbu, stále méně znají romštinu a objevují nové trendy v oblékání. Projevuje se to i na oslavách, jako je dnešní Mezinárodní den Romů, řekla dnes ČTK mluvčí dne Monika Balogová. Právě v tento svátek si Romové chtějí připomínat své kořeny a také upozorňovat na svou kulturu majoritní veřejnost.
 celý článek

Helsinský výbor se vrací k údajné sterilizaci Romek na Slovensku

Washington, 8.4.2008 14:31, (ROMEA/ČTK)
Americký Helsinský výbor v pondělí vyjádřil politování nad tím, že slovenská vláda dosud neuznala, že v zemi byly proti své vůli sterilizovány romské ženy. V prohlášení vydaném k dnešnímu Mezinárodnímu dni Romů výbor také kritizoval Turecko za likvidaci romské čtvrti v Istanbulu.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2182 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo