romea - logo
23. ledna 2018 (úterý)
svátek má Zdeněk
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Tisková zpráva ministryně Džamily Stehlíkové k situaci v Janově

Praha/Litvínov, 23.10.2008 17:59, (ROMEA)
Server Romea.cz zveřejňuje tiskovou zprávu ministryně pro lidská práva a menšiny Džamily Stehlíkové v plném znění.
 celý článek

Romové vyzvali vládu, aby zabránila dalším střetům v Litvínově

Louny, 23.10.2008 14:29, (ROMEA)
Tři romská občanská sdružení seskupená v hnutí Romani Aliance dnes vyzvala vládu, aby se neprodleně začala zabývat situací, která nastala po sobotní akci pravicových extremistů v Litvínově. Představitelé hnutí vyjádřili obavy, že extremisté se do města znovu vrátí. "Nedovolte, aby byly zmařeny životy v interetnickém konfliktu," uvádí prohlášení, které má server Romea.cz k dispozici a zveřejňuje ho v plném znění.
 celý článek

Premiéra filmu Cinka Panna, Romové jsou zvědaví

Bratislava, 23.10.2008 11:07, (ROMEA)
Po filmu Bathory režiséra Juraje Jakubiska přichází do slovenských kin další příběh o skutečné historické postavě, která žila na území dnešního Slovenska, romské houslistce zvané Cinka Panna. Sami Romové jsou podle autorů na film zvědaví, jeden z nich ale už mu vyčítal, že není reálný. Snímek Dušana Rapoše má premiéru ve čtvrtek.
 celý článek

Itálie chce do roka zrušit všechny romské tábory v zemi

Řím, 23.10.2008 11:03, (ROMEA)
Italská vláda je rozhodnuta zrušit do roka všechny romské nouzové tábory, kterých v zemi existuje 167, řekl dnes ministr vnitra Roberto Maroni. Zdůraznil, že obyvatelé těchto táborů budou ubytováni v takzvaných vybavených vesnicích, pokud jim ovšem úřady udělí povolení k pobytu.
 celý článek

Romy v Ostravici odmítla v petici většina obyvatel

Ostravice (Frýdecko-Místecko), 23.10.2008 10:45, (ROMEA)
Proti plánovanému záměru soukromé ostravské firmy vybudovat romské ghetto v Ostravici na Frýdecko-Místecku se postavila drtivá většina obyvatel této podhorské vesnice. Svůj nesouhlas lidé vyjádřili podpisem na petiční archy, řekl dnes ČTK starosta Jaromír Dobrozemský. Objekt předloni v dražbě koupila ostravská firma Realis Invest za necelých sedm milionů korun a v momentě, kdy nedosáhla původního podnikatelského záměru začala mluvit o záměru přestěhovat do Ostravice Romy.
 celý článek

Některá romská sdružení vyzývají Romy k domobraně a exilu

Rokycany, 23.10.2008 9:49, (ROMANI ALIANCE)
Mlčení politiků a nezvládnutý zásah policie proti neonacistům, kteří se pokusili o pogrom na janovské Romy, vede k radikalizaci některých romských uskupení. Tři romská občanská sdružení seskupená v Romani Aliance po sobotní akci pravicových radikálů v Litvínově na Mostecku vyzývají Romy k vytvoření domobran, majetnější rodiny k emigraci do Kanady. Server Romea.cz zveřejňuje text v plném znění.
 celý článek

REVITALIZACE DEPRIVOVANÝCH ROMSKÝCH ČTVRTÍ V ČR – KONCEPČNÍ PŘÍSTUPY

Praha, 22.10.2008 10:06, (ROMEA)
Jsou ve více než třech stech českým měst - deprivovaná sídliště, ve kterých žijí sociálně vyloučení lidé, především Romové. Jak dlouhodobě zajistit, aby se podmínky v těchto místech zlepšovaly a jejich obyvatelé dostali příležitost začlenit se do společnosti – tato témata bude řešit konference pořádaná Středočeským krajem v pátek 24. října od 9,30 hodin s názvem „REVITALIZACE DEPRIVOVANÝCH ROMSKÝCH ČTVRTÍ V ČR – KONCEPČNÍ PŘÍSTUPY“.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2272 | »
 
romea - logo