romea - logo
25. června 2017 (neděle)
svátek má Ivan
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Pochod asi 200 neonacistů Plzní skončil bez incidentů

Plzeň, 1.3.2008 19:09, (ROMEA/ČTK/Novinky.cz/Aktuálně.cz - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
Dnešní demonstrace a pochod neonacistů Plzní skončil zhruba po třech hodinách bez incidentů. Pravicoví extremisté, kterých se shromáždily podle policie dvě stovky, šli z náměstí Emila Škody... <br><b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Agentura pro boj s ghetty začne fungovat v pondělí, tým není celý

Praha, 29.2.2008 18:20, (ROMEA/ČTK)
Vládní agentura, která má nastartovat integraci Romů z ghett do společnosti, začne fungovat od pondělí 3. března. Pracovat začne i přesto, že zatím získala jen šest z 15 plánovaných odborníků. Další výběrová řízení se uskuteční příští týden. ČTK to dnes řekl ředitel agentury Marek Podlaha. Podle analýzy existuje v ČR přes 300 chudinských domů a čtvrtí. V nich žijí převážně Romové. Mohlo by to být až 80.000 lidí.
 celý článek

Křeček: Problém s bydlením menšin se může vyhrotit jako ve Vsetíně

Praha, 29.2.2008 15:46, (ROMEA/ČTK)
Vystěhování převážně romských rodin ze Vsetína bylo jedním z možných způsobů, jak řešit problém s masovým neplacením nájemného a soužití s většinovou společností. Neřešení problémů s neplatiči nájemného může vést až k radikalizaci obyvatel v problémových lokalitách. Na konferenci o sociálním bydlení to dnes řekl předseda Sdružení nájemníků (SON) a poslanec za ČSSD Stanislav Křeček. Sdružení ROMEA s jeho názorem nesouhlasí.
 celý článek

Bývalí slovenští policisté jsou podle soudu vinní z umučení Roma

Banská Bystrica (Slovensko), 29.2.2008 11:10, (ROMEA/ČTK - VIDEO)
Na Slovensku dnes po pěti letech skončil soudní proces se sedmi bývalými policisty, kteří byli obžalovaní z umučení Roma Karola Sendreie v roce 2001. Podle rozsudku Krajského soudu v Banské Bystrici jsou expolicisté vinní. Čtyři z nich by měli jít na čtyři až osm a půl roku do vězení, tři zbylí dostali podmíněné tresty. Většina odsouzených se proti rozsudku odvolala.
 celý článek

Rodina neměla byt a tak přišla o děti

Brno, 28.2.2008 16:20, (ROMEA)
Česko stále pokračuje v praxi odebírání dětí do ústavů pouze proto, že rodina nemá vhodné bydlení. Opakovaná kritika ČR ze strany Evropského soudu pro lidská práva nepomáhá. Liga lidských práv převzala od ombudsmana případ manželů, kteří se již více než dva roky snaží získat své dvě děti zpět do vlastní péče.
 celý článek

Soud potrestal mladíka za upálení narkomana 13,5 lety vězen

Olomouc, 27.2.2008 18:58, (ROMEA/ČTK)
Olomoucký vrchní soud dnes potrestal 13,5 lety vězení jednadvacetiletého Juraje Lukáše ze Slovenska za vraždu šestadvacetiletého narkomana, která se odehrála loni v květnu v Hodoníně. Lukáš podle soudu muže politého toluenem zapálil. Poškozený utrpěl rozsáhlé popáleniny a po pěti dnech zemřel v nemocnici. Vrchní soud tak potvrdil rozsudek brněnského soudu z loňského listopadu, proti kterému se obžalovaný odvolal.
 celý článek

Policie obvinila čtyři lidi z vraždy studenta

Bratislava, 27.2.2008 16:41, (ROMEA/ČTK)
Slovenská policie po více než dvou letech od zavraždění studenta Daniela Tupého, který se mezitím stal nejznámější obětí neonacistů na Slovensku, zřejmě vypátrala pachatele. Ministr vnitra Robert Kaliňák dnes novinářům oznámil, že policie jednoho podezřelého obvinila z vraždy a další tři z ublížení na zdraví. Ministr připustil, že podezřelí patří mezi extremisty.
 celý článek

« | 1 | .. | 2076 | 2077 | 2078 | 2079 | 2080 | .. | 2166 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo