romea - logo
25. června 2017 (neděle)
svátek má Ivan
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Skandální schůzka Bublana se zástupcem Národní gardy

Praha, 9.1.2008 14:14, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost a stínový ministr vnitra za ČSSD František Bublan se dnes v budově dolní komory sešel s mluvčím Národní gardy Pavlem Sedláčkem. Řekl mu prý, že se vznikem gardy nesouhlasí. Asi hodinová schůzka se podle Bublana uskutečnila na žádost Národní strany. Podle sdružení ROMEA je naprosto skandální, že ke schůzce vůbec došlo.
 celý článek

Společenský večer na podporu romských dárců kostní dřeně

Plzeň, 9.1.2008 10:43, (Převzato: Právo)
Na podporu náboru dobrovolných dárců kostní dřeně z romské etnické menšiny má přispět společenský večer v centru U Pramenů v Plzni na Roudné, který se uskuteční v úterý 15. ledna od 18 hodin.
 celý článek

Lidi prosím Vás, nepodporujte nácky, to už tu jednou bylo…

Praha, 8.1.2008 23:06, (http://banga.blog.idnes.cz)
Národní garda, protestní akce, na kterou si mají na doporučení vzít náckové zbraně…. Město, které dopředu říká, že nedokáže akci zákonnou cestou zakázat, stejně jako nemůže policie či jiné orgány rozpustit „národní gardu“ mrs. Edelmmanové Vám to opravdu přijde normální?
 celý článek

Občanská sdružení a politici odsoudili pochod extremistů v Plzni

Praha, 8.1.2008 19:37, (ROMEA/ČTK)
Představitelé občanských sdružení a židovské komunity dnes spolu s politiky z několika parlamentních stran odsoudili zamýšlený pochod pravicových extremistů v Plzni. Na tiskové konferenci zároveň oznámili, že chystají pokojné protiakce, kterými by občané v ulicích vyjádřili nesouhlas s protižidovskými aktivitami pravicových radikálů.
 celý článek

Student JAMU, který pomaloval školu hákovými kříži, bude vyloučen

Brno, 8.1.2008 11:40, (ROMEA/ČTK)
Student pátého ročníku brněnské Janáčkovy akademie múzických umění, který počátkem prosince pomaloval budovu kolejí hákovými kříži a vulgárními obrázky, bude vyloučen ze školy. Na základě doporučení disciplinární komise a po projednání na akademickém senátu o tom rozhodl děkan školy. Student se chce odvolat. Informaci přinesla dnešní brněnská příloha Mladé fronty dnes.
 celý článek

Čilágos: Když zpívají, věříte jim

Náchod, 8.1.2008 10:28, (Převzato: Mladá fronta DNES)
Romská kapela Čilágos z Náchoda na své druhé album Tuke - Tobě nechala čekat pět let

Náchod - Z dědictví, které jim zanechal lidový muzikant Ondrej Kuru z Velké Idy, legendární primáš, jehož živily svatby, pohřby a křtiny, by mohli dělat dvě desky do roka, vždyť jeho odkaz čítá téměř dvě stě písniček. Náchodská kapela Čilágos - Oblak s kořeny na východním Slovensku jej však dává takřka po kapkách.
Před pěti lety se ohlásila debutovým syrovým albem Čilágos v a moll, které vydala dvě vydavatelství - Gate patřící muzikologu a producentu desky Stanislavu Bohadlovi a hradecké Amabile, a nyní přichází s druhým albem Tuke - Tobě.
 celý článek

Fanfare Ciocarlia vystoupí v pražském paláci Akropolis

Praha, 8.1.2008 10:21, (ROMEA)
Temperamentní Fanfare Ciocarlia vystoupí v pondělí 14. ledna od 19.00 hodin v pražském paláci Akropolis.
Popularita živelných balkánských dechových „úderek“ stále nepolevuje a do pražského paláce Akropolis se vrací jeden z nejuznávanějších spolků svého žánru Fanfare Ciocarlia. Temperamentní rumunští virtuosové zadují v pondělí 14. ledna od 19.00 hodin.
 celý článek

« | 1 | .. | 2094 | 2095 | 2096 | 2097 | 2098 | .. | 2166 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo