romea - logo
24. března 2017 (pátek)
svátek má Gabriel
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Třináctá komnata Romů a politiků

Praha, 2.8.2007 10:10, (Právo/ROMEA)
Ti kopáči v ulicích, kteří se obstojně ohánějí krumpáči, bývají obvykle Romové. Jen kdesi nablízku se blýskne tvarohová tvář či zevlující čokoládová.
Spěchající Pražák, Brňák, Ústečák se nezastaví a nehodí řeč s rozmáchnutým krumpáčem. Já ano. Nechci však domů zdatného siláka, zajímá mě pouze rozhrnutí vlčí mlhy. Podle obecného mínění Romové přece nepracují a pracovat nechtějí.
 celý článek

Českolipský deník: Romy řeší v Mimoni

Mimoň, 2.8.2007 9:52, (ROMEA/Českolipský deník)
Řešení romské otázky začíná být v Mimoni prioritou. V předchozích letech se sem přistěhovalo asi 15 romských rodin z Mladé Boleslavi. „Dlouho neřešená situace okolo začleňování romských spoluobčanů nám skutečně začíná lehce přerůstat přes hlavu,“ konstatoval podle Českolipského deníku starosta Mimoně František Kaiser.
 celý článek

Hrad Svojanov vede s Kelarovou spor o kvalitu jídla

Svojanov (Svitavsko), 1.8.2007 18:16, (ČTK)
Vedení hradu Svojanov na Svitavsku se ve zlém rozešlo se známou hudebnicí Idou Kelarovou, která spolu s občanským sdružením Miret pořádala na hradě tábor pro talentované romské děti. Hudebnice tvrdí, že se po jídle z hradní restaurace u několika dětí objevily zdravotní potíže a tábor musel být předčasně ukončen. Personál Svojanova ale odkazuje na výsledky hygienické kontroly, která ve stravovacím zařízení zjistila jen drobné technické nedostatky a spojitost s údajnými nevolnostmi neprokázala. ČTK o tom informovala ředitelka příspěvkové organizace města Poličky Hrad Svojanov Světlana Konečná.
 celý článek

V Kladně se chtějí zaměřit na předškolní vzdělávání Romů

Kladno, 1.8.2007 18:11, (ČTK)
Sociální odbor kladenského magistrátu pokládá za svůj hlavní úkol zajištění předškolního vzdělávání romských dětí. Zlepšit by chtěl také vzájemnou spolupráci jednotlivých organizací, které se věnují romské komunitě. ČTK to dnes řekla nová poradkyně pro národnostní menšiny kladenského magistrátu Ludmila Švecová.
 celý článek

Kvůli výrokům Janáčkové senátoři navštívili ostravskou Bedřišku

Ostrava, 1.8.2007 18:10, (ČTK)
Tři senátoři klubu SNK dnes navštívili ostravskou kolonii Bedřiška, známé konflikty mezi majoritní společností a Romy. Právě o nich se senátorka a starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková (za hnutí Nezávislí) údajně vyjádřila rasisticky na nahrávce, která byla natočena vloni při jejím setkání s bedřišskými starousedlíky. Po návštěvě kolonie senátoři řekli ČTK, že se s projevy rasismu vůči Romům nesetkali.
 celý článek

Stovka srbských Romů žádá o azyl v Rumunsku

Bukurešť, 1.8.2007 17:51, (ČTK)
Více než sto srbských Romů ilegálně překročilo hranice sousedního Rumunska a požádalo o azyl. Tvrdí, že ve vlasti byli pronásledováni a napadáni. Oznámila to dnes rumunská policie.
"Je to novinka, mít tu žadatele o azyl ze Srbska," prohlásil mluvčí pohraniční policie Viorel Alexe.
 celý článek

Romskou koordinátorkou v Kladně bude od středy Ludmila Švecová

Kladno, 31.7.2007 18:36, (ČTK)
Zaměstnankyně sociálního odboru kladenského magistrátu Ludmila Švecová bude od středy novou romskou koordinátorkou v Kladně. Nahradí dosavadního romského koordinátora Antona Lukáče, který od začátku července pro město nepracoval. Město požádá středočeský krajský úřad, aby mu pomohl se zabezpečením pracovníka pohybujícího se přímo v romské komunitě. ČTK to dnes bez bližších podrobností řekla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.
 celý článek

« | 1 | .. | 2094 | 2095 | 2096 | 2097 | 2098 | .. | 2114 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo