romea - logo
22. října 2017 (neděle)
svátek má Sabina
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

ROMEA: KDU-ČSL prokazuje svou nekompetentnost pro řešení sociálních problémů

Praha, 11.1.2008 16:09, (ROMEA)
Občanské sdružení ROMEA považuje výroky předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka o tom, že kultura Romů není slučitelná s moderní kulturou za skandální a nepravdivé. Podle našeho názoru je Čunek pronesl s jediným cílem. Skrze útok na Romy, kteří nemají v české společnosti dobrou image, hodlá zvyšovat svou uvadající popularitu.
 celý článek

Čunek: Romská kultura je v rozporu s listinou práv a svobod

Praha, 11.1.2008 14:20, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
Jen pár dní potom co průzkumy veřejného mínění zaznamenaly naprostý propad popularity Jiřího Čunka u voličů, se úplatkářskou aférou a podivným pobíráním sociálních dávek známý předseda KDU-ČSL věnoval tématu, které mu vyneslo křeslo senátora a později na krátkou dobu i ministra. Podle lidoveckého předsedy Jiřího Čunka je tradiční romská kultura a její systém hodnot "v řadě případů" v rozporu s listinou základních práv a svobod. Čunek to uvedl ve shrnutí svého dnešního vystoupení o sociálním vyloučení na programové konferenci KDU-ČSL v Praze.<br>
<b>UVNITŘ AUDIO</b>
 celý článek

Vojta Lavička odpovídal čtenářům on-line

Praha, 11.1.2008 12:38, (ROMEA)
Server Romea.cz zahájil pravidelné on-line rozhovory. Jako první odpovídal na dotazy čtenářů Vojtěch Lavička, houslista Gipsy.cz, autor hudby k filmu Roming, bývalý moderátor Českého rozhlasu a České televize a v neposlední řadě koordinátor projektů občanského sdružení ROMEA.
 celý článek

Janko Horváth vydává novou básnickou sbírku

Česká republika, 11.1.2008 12:01, (ROMEA)
Dnes – pátek 11.1. - bude uvedena nová kniha Janka Horvátha – romského spisovatele a aktivistu. V pořadí druhá básnická sbírka s názvem O verdan le grajenca džal neboli Vůz tažen koňmi jede dál je věnována Mileně Hübschmannové, ženě, která významným dílem přispěla k rozvoji romského jazyka a kultury.
 celý článek

Rodina Červeňákových žádá po státu další odškodnění

Ústí nad Labem, 11.1.2008 11:44, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Romská rodina Červeňákových z Ústí nad Labem žádá po státu další odškodnění. Chce kompenzaci 420.000 korun, protože jí ústecká radnice odebrala sociální dávky, když před čtyřmi lety dostala odškodnění 900.000 korun za vlekoucí se soudní spor. Píše to dnešní severočeská krajská příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Bývalý starosta obvodu Ústí nad Labem - Město Radek Vonka je přesvědčen o tom, že radnice postupovala správně.
 celý článek

Přihlašte svou kapelu do soutěže festivalu Habrovka!

Praha, 11.1.2008 11:36, (ROMEA/Pražská společnost bloumající veřejnosti)
Organizátoři pražského festivalu Habrovka 2008, který dává každoročně velký prostor romským umělcům, a jehož šestý ročník bude probíhat 6. a 7. června 2008, vypisuje soutěž pro nadějné kapely. Přihlásit se mohou hudební skupiny jakéhokoliv žánru v maximálním počtu pěti hráčů. Soutěž je zaměřena na začínající kapely, proto je omezující podmínkou, že těleso za sebou nemá vystupování na velkých festivalech a nevydalo ještě nosič u renomovaných hudebních vydavatelství. „Víme, že existuje celá řada mladých romských skupin, tvořených výjimečně talentovanými muzikanty. Prostřednictvím soutěže bychom jim chtěli dát možnost vyniknout“, řekl pro server ROMEA Matouš Bořkovec z vedení festivalu.
 celý článek

Čunek se tlačí zpět do vlády, zatím neúspěšně

Praha, 10.1.2008 23:20, (ROMEA/ČTK)
Představitelé vládní koalice se na dnešním jednání nedohodli na návratu předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka do vlády. Křeslo ministra pro místní rozvoj tak zůstává nadále neobsazené. Podle účastníků schůzky v Kramářově vile zaznělo několik variant, žádná z nich však nebyla přijatelná pro všechny. Podle místopředsedkyně zelených Dany Kuchtové a šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře závisí nyní rozhodnutí o Čunkovi hlavně na premiérovi Mirkovi Topolánkovi (ODS).
 celý článek

« | 1 | .. | 2109 | 2110 | 2111 | 2112 | 2113 | .. | 2183 | »

NEPŘEHLÉDNĚTE

KOMENTÁŘE A NÁZORY

Karel Karika, kandidát na poslance: V minulosti někteří Romové svůj hlas prodali za pár korun. Není možné nechat se takto využívat

17.10.2017

DOMÁCÍ

Romové z tzv. "střední vrstvy" k volbám šli. Burcovali na Facebooku ostatní fotografiemi z volebních místností

22.10.2017

ZAHRANIČNÍ

Při projevu amerického neonacisty Spencera zasahovali policisté

20.10.2017

KULTURA

VIDEO: Romští černí panteři vzkazují Kateřině Šedé, že knihu o tzv. brněnském Bronxu jí nežerou!

17.10.2017

ROZHOVORY

Martin Bajger, kandidát na poslance: Úspěch by byl, kdyby se do sněmovny dostal alespoň jeden jediný Rom

18.10.2017

Z MÉDIÍ

Padesát odstínů hnědé. Druhá šance slovenského župana Kotleby, který se učil od neonacistů v Česku

13.10.2017

DESETIMINUTOVKA

Marcel Grünza v Desetiminutovce: Jsem Rom i Čech zároveň

3.1.2017

TISKOVÉ ZPRÁVY

Spoluúčast Romů je pro úspěšné začleňování klíčová, ukazuje program Romact

24.9.2017
 
romea - logo