romea - logo
19. srpna 2017 (sobota)
svátek má Ludvík
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Čunek: Romská kultura je v rozporu s listinou práv a svobod

Praha, 11.1.2008 14:20, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
Jen pár dní potom co průzkumy veřejného mínění zaznamenaly naprostý propad popularity Jiřího Čunka u voličů, se úplatkářskou aférou a podivným pobíráním sociálních dávek známý předseda KDU-ČSL věnoval tématu, které mu vyneslo křeslo senátora a později na krátkou dobu i ministra. Podle lidoveckého předsedy Jiřího Čunka je tradiční romská kultura a její systém hodnot "v řadě případů" v rozporu s listinou základních práv a svobod. Čunek to uvedl ve shrnutí svého dnešního vystoupení o sociálním vyloučení na programové konferenci KDU-ČSL v Praze.<br>
<b>UVNITŘ AUDIO</b>
 celý článek

Vojta Lavička odpovídal čtenářům on-line

Praha, 11.1.2008 12:38, (ROMEA)
Server Romea.cz zahájil pravidelné on-line rozhovory. Jako první odpovídal na dotazy čtenářů Vojtěch Lavička, houslista Gipsy.cz, autor hudby k filmu Roming, bývalý moderátor Českého rozhlasu a České televize a v neposlední řadě koordinátor projektů občanského sdružení ROMEA.
 celý článek

Janko Horváth vydává novou básnickou sbírku

Česká republika, 11.1.2008 12:01, (ROMEA)
Dnes – pátek 11.1. - bude uvedena nová kniha Janka Horvátha – romského spisovatele a aktivistu. V pořadí druhá básnická sbírka s názvem O verdan le grajenca džal neboli Vůz tažen koňmi jede dál je věnována Mileně Hübschmannové, ženě, která významným dílem přispěla k rozvoji romského jazyka a kultury.
 celý článek

Rodina Červeňákových žádá po státu další odškodnění

Ústí nad Labem, 11.1.2008 11:44, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Romská rodina Červeňákových z Ústí nad Labem žádá po státu další odškodnění. Chce kompenzaci 420.000 korun, protože jí ústecká radnice odebrala sociální dávky, když před čtyřmi lety dostala odškodnění 900.000 korun za vlekoucí se soudní spor. Píše to dnešní severočeská krajská příloha Mladé fronty Dnes (MfD). Bývalý starosta obvodu Ústí nad Labem - Město Radek Vonka je přesvědčen o tom, že radnice postupovala správně.
 celý článek

Přihlašte svou kapelu do soutěže festivalu Habrovka!

Praha, 11.1.2008 11:36, (ROMEA/Pražská společnost bloumající veřejnosti)
Organizátoři pražského festivalu Habrovka 2008, který dává každoročně velký prostor romským umělcům, a jehož šestý ročník bude probíhat 6. a 7. června 2008, vypisuje soutěž pro nadějné kapely. Přihlásit se mohou hudební skupiny jakéhokoliv žánru v maximálním počtu pěti hráčů. Soutěž je zaměřena na začínající kapely, proto je omezující podmínkou, že těleso za sebou nemá vystupování na velkých festivalech a nevydalo ještě nosič u renomovaných hudebních vydavatelství. „Víme, že existuje celá řada mladých romských skupin, tvořených výjimečně talentovanými muzikanty. Prostřednictvím soutěže bychom jim chtěli dát možnost vyniknout“, řekl pro server ROMEA Matouš Bořkovec z vedení festivalu.
 celý článek

Čunek se tlačí zpět do vlády, zatím neúspěšně

Praha, 10.1.2008 23:20, (ROMEA/ČTK)
Představitelé vládní koalice se na dnešním jednání nedohodli na návratu předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka do vlády. Křeslo ministra pro místní rozvoj tak zůstává nadále neobsazené. Podle účastníků schůzky v Kramářově vile zaznělo několik variant, žádná z nich však nebyla přijatelná pro všechny. Podle místopředsedkyně zelených Dany Kuchtové a šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře závisí nyní rozhodnutí o Čunkovi hlavně na premiérovi Mirkovi Topolánkovi (ODS).
 celý článek

Skandální schůzka Bublana se zástupcem Národní gardy

Praha, 9.1.2008 14:14, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost a stínový ministr vnitra za ČSSD František Bublan se dnes v budově dolní komory sešel s mluvčím Národní gardy Pavlem Sedláčkem. Řekl mu prý, že se vznikem gardy nesouhlasí. Asi hodinová schůzka se podle Bublana uskutečnila na žádost Národní strany. Podle sdružení ROMEA je naprosto skandální, že ke schůzce vůbec došlo.
 celý článek

« | 1 | .. | 2109 | 2110 | 2111 | 2112 | 2113 | .. | 2183 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo