romea - logo
17. srpna 2017 (čtvrtek)
svátek má Petra
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Vystěhované rodině na Prostějovsku se pokusí pomoci ministryně

Prostějov, 29.10.2007 18:55, (ROMEA/ČTK)
Rodině Tulejových, kteří byli ze Vsetína vystěhováni do rozpadlého domu v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku, se v příštích dnech pokusí pomoci ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Dvanáctičlenná rodina nyní žije v domě odpojeném od elektřiny. Na dům navíc úřady vydaly demoliční výměr. Stehlíková, která je ve vládě kolegyní bývalého vsetínského starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL), zamíří začátkem listopadu do Olomouckého kraje a pomoc se pokusí zařídit i na vsetínské radnici.
 celý článek

Projekt pomohl zaměstnat v Praze už sto Romů

Praha, 29.10.2007 18:52, (ROMEA/ČTK - VIDEO)
Projekt Podpora Romů v Praze pomohl najít práci v metropoli už zhruba 100
pražským Romům a další se díky němu dostali na VŠ nebo SŠ, rekvalifikovali se
nebo získali nové dovednosti.<br>
<b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Respekt: Nejde jen o halušky

Krnov, 29.10.2007 7:05, (Převzato: Respekt)
Usměvavý hostinský vítá hosty, jeho žena v kuchyni připravuje voňavé speciality a dcerka se svižně točí za barem. Jsme v Krnově, trochu dál od centra, pod kopcem Cvilínem, kde se mezi stromy derou k nebi věže barokního zámečku. Je doba obědů a v hospodě, kde je u obyčejných dřevěných stolů místo pro několik desítek hostů, je téměř nabito. Tak nějak vypadá každodenní idylka v krnovské hospodě U Holubů.
 celý článek

Fanoušci Bohemians se připojili k projektu proti rasismu

Praha, 28.10.2007 19:20, (ROMEA/ČTK)
Fanoušci fotbalových Bohemians 1905 opět bojují proti rasismu. Po roce se znovu připojili k celoevropskému projektu organizace FARE, která se snaží zamezit projevům diskriminace ve fotbale. "Klokani" v rámci takzvaného týdne akcí představili během dnešního utkání jedenáctého kola první ligy s Mostem transparent s nápisem "Bohemka proti rasismu", akci podpořili před začátkem duelu také hosté a rozhodčí.
 celý článek

Předsedkyně Svazu bojovníků za svobodu varovala před neonacismem

Praha, 28.10.2007 17:40, (ROMEA/ČTK)
Předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Anděla Dvořáková se obává, že v Evropě i České republice se rozmáhá neofašismus a neonacismus. Svaz proti tomu bojuje, podle ní však "tlak na druhý odboj dosáhl tak nebývalé síly, že ohrožuje samu existenci Českého svazu bojovníků za svobodu".
 celý článek

ROMEA doporučuje: 13. komnata Idy Kelarové

Praha, 27.10.2007 15:46, (ROMEA - VIDEO)
Česká televize uvedla na svém prvním programu uvede v pátek 26. 10. 2007 od 21.30 další díl z cyklu Třináctá komnata. Tentokrát
to byla zpěvačka a muzikantka Ida Kelarová, která divákům odtajnila mnohým netušená fakta ze svého života. Odpovědi na otázky se pokusil nalézt publicista Jan Lacina, který si jako průvodce pořadem s Kelarovou také zazpívá.<br>
<b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

LN a MfD komentují diskuzi o pochodu neonacistů a svobodě projevu

Praha, 27.10.2007 15:42, (ROMEA/ČTK)
Komentátor MfD je přesvědčen, že jen velmi neinteligentní lidé mohou věřit tomu, že neonacisté chtějí pochodovat v den výročí židovského pogromu z roku 1938 židovským městem z důvodu protestu proti válce v Iráku. Uvažuje, jak se dá udržet svoboda slova a přitom zabránit tomu, aby extremisté zraňovali nevinné lidi. Autor sloupku v Lidových novinách (LN) vybízí k tomu, aby lidé své rozhořčení dali najevo občanským protestem.
 celý článek

« | 1 | .. | 2130 | 2131 | 2132 | 2133 | 2134 | .. | 2181 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo