romea - logo
22. února 2018 (čtvrtek)
svátek má Petr
Podpořte romské studenty - www.romskastipendia.cz
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Obyvatelé se sami pustili do obnovy dubské ubytovny

Kladno, 14.7.2008 8:47, (Převzato: Kladenský deník)
Čtrnáct rodin, bezmála šedesát lidí a kupa dětí. Rozhodli se, že chtějí bydlet lépe a svou ubytovnu si postupně zrenovovat. Tak jen: „Hurá, do toho!“
 celý článek

Byl Elvis Presley Rom?

Londýn, 12.7.2008 0:44, (ROMEA)
Rozporuplné reakce vyvolal ve Velké Británii časopis, jehož cílem je rozptýlit mýty o Romech a Travelerech. Nejdiskutovanější částí publikace je kapitola s názvem Síň slávy, ve které jsou představeny známé osobnosti s romskými kořeny. Podle časopisu má romskou krev například Elvis Presley, Charlie Chaplin, Michael Caine nebo Rita Hayworth.
 celý článek

Ve Vídni protestovali Romové proti odebírání otisků prstů Romům v Itálii

Vídeň, 11.7.2008 16:24, (ROMEA)
Zástupci romských organizací, kteří se účastní setkání OBSE zaměřeného na romskou politiku, zorganizovali ve Vídni protestní pochod proti násilným útokům na Romy a Sinti v Itáli. Romové rovněž protestovali proti etnicky motivovaným "bezpečnostních opatření", které přijala italská vláda směrem k Romům a Sintům, týkající se zejména snímání otisků prstů Romům a romských dětem.
 celý článek

VIDEO: Další vydání unikátního zpravodajství v romštině a češtině!

Praha, 10.7.2008 10:13, (ROMEA)
První romská internetová televize ROMEA TV přináší další vydání unikátního zpravodajského pořadu vysílaného v romštině a češtině.
 celý článek

Romové čekají na rozhodnutí

Přerov, 9.7.2008 11:34, (Převzato: Hranický deník)
„Díky Alláhovi“ - taková byla reakce jednoho z obyvatel Škodovy ulice v Přerově na zprávu, že nový vlastník domů ve zchátralém ghettu hodlá už za deset dní rozhodnout o dalším osudu zdejších Romů. Místní lidé jsou už ale k výrokům zástupců vlastnické společnosti Opera Bohemia skeptičtí. Na verdikt, co s nimi bude dál, už totiž čekají téměř dva roky.
 celý článek

Řadě europoslanců se nelíbí sběr otisků prstů u Romů v Itálii

Štrasburk/Brusel, 8.7.2008 9:17, (ROMEA/ČTK)
Sbírání otisků prstů Romů žijících v táborech, s nímž před několika dny začaly úřady v Itálii, někteří levicoví europoslanci dnes přirovnávali k tomu, co se v Itálii i jinde v Evropě dělo za druhé světové války. Pravicoví europoslanci měli ke krokům italských úřadů více pochopení.
 celý článek

V Ústí vzniklo partnerství s cílem zkvalitnit život v ghettech

Ústí nad Labem, 7.7.2008 13:11, (ROMEA/ČTK)
Ústí nad Labem se dnes jako první město připojilo k deklaraci o lokálním partnerství, jehož cílem je vytvořit podmínky pro zkvalitnění života v sociálně vyloučených lokalitách. Lokální partnerství v Ústí sdružuje město, městské části s výskytem romských ghett, úřad práce, policii, neziskové organizace či místní Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, řekla novinářům ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková.
 celý článek

« | 1 | .. | 2130 | 2131 | 2132 | 2133 | 2134 | .. | 2279 | »
 
romea - logo