romea - logo
25. září 2017 (pondělí)
svátek má Zlata
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Romové z Jesenicka a Prostějovska usilují o návrat do Vsetína

Olomouc, 9.10.2007 17:33, (ROMEA/ČTK)
Romové vystěhovaní loni z centra Vsetína na Jesenicko a Prostějovsko stále usilují o návrat do svého původního domova. I z tohoto důvodu se dosud ve svých nových obydlích většinou nepřihlásili k trvalému pobytu. Několik desítek Romů vystěhovala vsetínská radnice do Dřevnovic a Čech pod Kosířem na Prostějovsku a do polorozpadlých domů ve Staré Červené Vodě, Vidnavě a Vlčicích na Jesenicku. Policisté případ uzavřeli s tím, že bývalý starosta Vsetína a současný šéf lidovců Jiří Čunek neporušil vystěhováním zákon. Romové ale proti tomuto rozhodnutí podali včas stížnost. Případ tím tak nekončí.
 celý článek

Případ Čunek nekončí, poškození Romové podali stížnost

Olomouc, 9.10.2007 16:51, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Případ Jiřího Čunka, který jako starosta Vsetína deportoval Romy z centra Vsetína na Jesenicko a Prostějovsko, nekončí. Deportované romské rodiny podaly stížnost proti rozhodnutí vsetínské policie v kauze Čunek.<br><b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Romský student dostane za rasový útok omluvu a odškodné

Praha, 9.10.2007 12:19, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Pražský vrchní soud dnes definitivně přiřkl odškodné a omluvu romskému studentovi Marku Polákovi za rasově motivované napadení v roce 2002. Každý ze čtveřice tehdejších útočníků mu zaplatí 25.000 korun. Odvolací soud tak po více než dvou letech potvrdil verdikt městského soudu z května 2005.
 celý článek

Policie: Čunek vystěhováním Romů nespáchal trestný čin

Vsetín, 9.10.2007 9:23, (ROMEA/ČTK)
Bývalý starosta Vsetína a současný šéf lidovců Jiří Čunek podle policie nespáchal trestný čin, když město pod jeho vedením deportovalo několik romských rodin. Policie v těchto dnech vyšetřování případu uzavřela a konstatovala, že se nestal žádný trestný čin. Občanskému sdružení ROMEA zaslal vyrozumění o odložení věci policejní komisař Libor Kostka.
 celý článek

Holomek ostře kritizoval postavení Romů v ČR

Erfurt (Německo), 6.10.2007 22:52, (ROMEA/ČTK)
Ostrou kritiku postavení romské menšiny v České republice přednesl předseda Společenství Romů na Moravě Karel Holomek na výroční konferenci Česko-německého diskusního fóra, která se konala v německém Erfurtu.
 celý článek

LN: Nechtěli zaměstnat Roma, zaplatí 50 tisíc

Praha, 6.10.2007 19:09, (ROMEA/Lidové noviny)
Pavel Šarišský z Chebu vysoudil na firmě IMAGE-n-west omluvu a 50 tisíc korun. Bývalá jednatelka a majitelka společnosti Naďa Mihailová Šarišského odmítla zaměstnat jen proto, že je Rom. "Cikány nezaměstnávám," řekla majitelka Pavlu Šarišskému. Informoval o tom deník Lidové noviny.
 celý článek

Seminář uvedl agenturu pro boj s ghetty, začne fungovat v lednu

Praha, 5.10.2007 17:00, (ROMEA/ČTK)
Rezervovaný, ale ne odmítavý postoj dnes zaujali ke vznikající agentuře pro boj se sociálním vyloučením zástupci obcí a měst, kteří do Prahy přijeli na seminář k tomuto tématu. S ministryní Džamilou Stehlíkovou a lidmi z vládní rady pro záležitosti romské komunity mluvili o tom, zda má nová instituce smysl, jak bude od ledna fungovat pilotní projekt v deseti místech a co to může pro obce znamenat.
 celý článek

« | 1 | .. | 2145 | 2146 | 2147 | 2148 | 2149 | .. | 2189 | »
 
romea - logo