romea - logo
27. května 2018 (neděle)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Deníky komentují extremistické zviditelňování v Karlových Varecjh

Karlovy Vary/Praha, 21.6.2008 13:26, (ROMEA/ČTK)
Deníky komentují situaci v Karlových Varech, kde extremisté chtějí učit děti sebeobraně proti romským útočníkům.
 celý článek

Národní garda vyhrožuje Romům v Karlových Varech

Karlovy Vary, 20.6.2008 15:44, (ROMEA/ČTK)
Národní garda, polovojenská organizace, zřízená nacionalistickou Národní stranou, chce od pondělka organizovat hlídky u Základní školy J. A. Komenského v Karlových Varech - Drahovicích. Důvodem je údajné opakované napadání žáků školy skupinou údajně romských dětí. O víkendu chtějí členové gardy s místní romskou komunitou jednat, řekl dnes Pavel Sedláček z tiskového odboru Národní strany.
 celý článek

Opavští strážníci mají prvního kolegu Roma

Opava, 19.6.2008 16:51, (Mediafax/Regiony24.cz)
Do řad opavské městské policie nastoupil první strážník romského původu. Nový strážník prošel standardním výběrovým řízením a splnil všechna kritéria.
 celý článek

ROS KV: Dětský romský gang v Karlových Varech? Přehnané a nadnesené

Karlovy Vary, 19.6.2008 10:37, (ROS KV)
Vážený pane šéfredaktore,
nedá mi než reagovat na Váš článek (Seberte vítr z plachet gardistů). Jsem přesvědčen, že pojmenování, které jste uvedl v tomto článku „romský gang“ je podle mého názoru přehnaný a nadnesený výraz. Vaše pojmenování „romský gang“ nabývá dojmu, že v našem městě v Karlových Varech, je nějaká dětská organizovaná a řízená skupina, která provádí trestnou činnost, s čímž nemůžeme souhlasit!
 celý článek

Vládní agentura nabírá dech

Praha, 19.6.2008 10:14, (Převzato: Mladá fronta DNES)
Rozhovor s Markem Podlahou, ředitelem odboru pro sociální začleňování v romských lokalitách při Úřadu vlády ČR
 celý článek

Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin

Ostrava, 18.6.2008 9:58, (ROMEA/ČTK)
Bývalého místostarostu ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Jiřího Jezerského (nezávislý) zprostil v úterý Okresní soud v Ostravě obžaloby z hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení. Dlouholetý spolupracovník starostky obvodu a senátorky Liany Janáčkové byl obžalován za výroky o vystřílení romských obyvatel, které pronesl před třemi lety v souvislosti s ostravskou kolonií Bedřiška. Podle soudu Jezerský nespáchal trestný čin, ani neměl v úmyslu Romy pobouřit, uvedly dnes Lidové noviny ve své regionální příloze.
 celý článek

V romském koncentračním táboře bude dokumentační centrum

Praha, 17.6.2008 15:46, (ROMEA - VIDEO - AKTUALIZOVÁNO)
Rada vlády pro záležitosti romské komunity na svém zasedání podpořila záměr vybudovat Mezinárodní dokumentační a vzdělávací centrum romského holocaustu v historickém areálu bývalého protektorátního internačního tábora v Hodoníně u Kunštátu. Na dnešní tiskové konferenci to řekla ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková. Rada dnes jednala rovněž o budoucnosti dalšího někdejšího tábora v Letech u Písku, kde nyní stojí vepřín, který podle pozůstalých po obětech znevažuje pietu místa, řešení by chtěla najít ještě letos.
 celý článek

« | 1 | .. | 2145 | 2146 | 2147 | 2148 | 2149 | .. | 2288 | »
 
romea - logo