romea - logo
23. července 2017 (neděle)
svátek má Libor
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Ministryně Stehlíková řešila napjatou situaci v Přerově

Přerov, 5.9.2007 0:37, (ROMEA/ČTK/ČT24)
Ministryně vlády České republiky pro oblast lidských práv a národnostních
menšin Džamila Stehlíková se sešla s přerovským primátorem Jiřím Lajtochem. Důvodem jejich setkání je napětí mezi Romy a ostatními
obyvateli. <br>
<b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Soutěž Internetové burzy práce už má své vítěze

Praha, 4.9.2007 12:02, (Romea)
Po více než třech měsících ukončila Internetová burza práce soutěž o CD Gipsy.cz a vylosovala tři výherce. Ti se mnohou těšit na nové CD s názvem Romano hip hop, podepsané navíc všemi čtyřmi členy kapely Gipsy.cz.
 celý článek

Gipsy převzal oficiální jmenování velvyslancem roku rovných šancí

Brno, 3.9.2007 17:52, (ČTK)
Romský zpěvák Radek Banga, který stojí v čele skupiny Gipsy.cz, převzal dnes v Brně své oficiální jmenování českým velvyslancem Evropského roku rovných příležitostí pro všechny. Do této "funkce" ho jmenoval premiér Mirek Topolánek (ODS) a ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ), která Bangovi odpoledne pověření předala. ČTK o tom informoval tiskový odbor Úřadu vlády.
 celý článek

Příští rok začne fungovat Agentura pro romské lokality

Praha, 3.9.2007 10:13, (TA gitA)
Jasnou podobu získává Agentura pro odstraňování sociálního vyloučení v romských lokalitách, která začne fungovat v lednu příštího roku. Do vládního programového prohlášení ji prosadila Strana zelených. Agentura by měla zajistit koordinovaný postup, aby v této otázce nedocházelo k neuváženým a neodborným krokům, jakých se dopustil například stávající vicepremiér Jiří Čunek (KDU-ČSL) v roli starosty Vsetína. Ten totiž loni nechal vystěhovat z centra města tamní romské rodiny dvě stě kilometrů daleko. Obdobně se bohužel v minulosti zachovali i zástupci některých dalších měst a obcí.
 celý článek

ROMEA pomáhá Romům získat práci

Praha, 31.8.2007 17:19, (ROMEA)
Sdružení ROMEA pokračuje v projektu Podpora Romů v Praze, v rámci něhož se podařilo nastartovat terénní práci zaměřenou na zapojování nezaměstnaných na trh práce. K zefektivnění služby přispělo spojení tří souvisejících aktivit – terénního zprostředkovatele práce, Internetové burzy práce a Internetového a vzdělávacího centra ROMEA, kde v září začne další běh PC kurzů pro začátečníky z řad Romů.
 celý článek

Čtrnáct romských studentů se díky projektu Pale o vudar – Otevřít dveře dostalo na VŠ!

Praha, 31.8.2007 11:28, (ROMEA/Slovo 21)
Díky projektu „Pale o Vudar – Otevřít dveře” bylo čtrnáct romských studentů, kteří se zúčastnili přípravných kurzů k přijímacímu řízení na vysoké školy, přijato ke studiu na vysokou školu. Kurzy se konaly v Plzni, Olomouci, Ostravě, Karlových Varech a Ústí nad Labem. Celkem kurzy navštěvovalo třicet studentů, dvacetčtyři si nakonec podalo přihlášku. Většina studentů se hlásila na obory sociální práce a speciální pedagogika. Dva studenti uspěli na právnické fakultě na univerzitě v Olomouci. Několik studentů také uspělo oborech politologie a veřejná správa.
 celý článek

Skončil kurz angličtiny v iCentru sdružení ROMEA

Praha, 31.8.2007 10:35, (ROMEA)
Ve čtvrtek 30. 8. proběhla poslední vyučovací hodina kurzu anglického jazyka, jenž probíhal v prostorách iCentra, které provozuje občanské sdružení ROMEA. Hodiny angličtiny vedla pro zájemce zcela zdarma od 24. července studentka Pedagogické fakulty Trnavské univerzity v Trnavě Denisa Balážová.
 celý článek

« | 1 | .. | 2145 | 2146 | 2147 | 2148 | 2149 | .. | 2181 | »

NEPŘEHLÉDNĚTE

KOMENTÁŘE A NÁZORY

Karel Holomek: V Letech se proti prasečáku protestovalo oprávněně, hlas Paula Polanského nebyl slyšen

10.7.2017

DOMÁCÍ

Agresorka napadla v Praze dvě muslimky na výletě s 13 dětmi kvůli šátkům na hlavě. Jedné dala pěstí a kopla jí

23.7.2017

ZAHRANIČNÍ

Žena, která se v Saudské Arábii procházela v minisukni, byla po zadržení propuštěna. Podle některých jde o předzvěst reformy

21.7.2017

KULTURA

VYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Rytmus a další na Různobarevném festivalu v Trmicích

22.7.2017

ROZHOVORY

Dušan Slačka z Muzea romské kultury: O budoucnosti místa v Letech u Písku po zbourání vepřína musí proběhnout široká diskuze

21.7.2017

Z MÉDIÍ

O adopci romských dětí mají zájem především zahraniční osvojitelé

18.7.2017

DESETIMINUTOVKA

Marcel Grünza v Desetiminutovce: Jsem Rom i Čech zároveň

3.1.2017

TISKOVÉ ZPRÁVY

Romská rada reaguje na výrok prezidenta o Letech a připomíná existenci rozsáhlých – „prakticky nevyužitých“ ploch v Osvětimi, Terezíně, Lidicích nebo Ležákách

3.7.2017

PODPOŘTE NÁS

romea - logo