romea - logo
23. listopadu 2020 (pondělí)
svátek má Klement

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

další zprávy

UEFA vyšetřuje rasismus v utkání Slovanu Bratislava v Intertotu

Brusel, 28.6.2007 22:56, (ČTK)
Disciplinární komise evropské fotbalové unie UEFA vyšetřuje projevy rasismu z utkání Poháru Intertoto mezi lucemburským klubem Differdange a Slovanem Bratislava. Podle prohlášení UEFA se provinili fanoušci slovenského týmu.
 celý článek

ČRo6: Hovory o hledání s Jarmilou Balážovou

Praha, 28.6.2007 19:30, (ČRo6)
Pořad Hovory o hledání Českého rozhlasu 6 byl tentokrát věnován hledání
skutečnosti s Jarmilou Balážovou, redaktorkou ČRo6, která nedávno získala
prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2006.<br>
<b><font size="1" color="#000080" face="Verdana">UVNITŘ AUDIO</font></b>
 celý článek

V Karviné začíná romský festival

Karviná, 25.6.2007 15:43, (Romea)
V sobotu 30.června proběhne v parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě 8. ročník Karvinského romského festivalu. Mimo jiné se předvedou kapely City Boys, Věra Bílá s bandem Gipsy tep, z Polska zavítají Cygańsie Cwiazdy – Dziani a mnoho dalších umělců. Celým večerem bude provázet Ladislav Goral. Akci pořádá Sdružení Romů severní Moravy.
 celý článek

Nejasná zpráva o Romech kolem Břeclavi

Česká republika, 21.6.2007 12:14, (Romano Voďi)
Když se řekne Břeclav a Romové, vybaví se možná občasné zprávy o problémech „bílých“ občanů s romskými výrostky kolem „šopingcentra“. Ale i Romové mají problémy s „bílými“, čti s radnicí. Nicméně tyto infomace si radnice pečlivě střeží.

 celý článek

Žádná prasata – zejména ne ta fašistická: Důstojnost v Letech

Česká republika, 21.6.2007 12:00, (Romano Voďi)
Už více než deset let se ti, kdo přežili věznění v koncentračním táboře v Letech, snaží vrátit tomuto místu důstojnost na počest těch, kdo tam trpěli. Těm, kteří přežili, je už od 70 let trnem v oku skutečnost, že na místě, jež je svědkem účasti protektorátní vlády na holocaustu romského obyvatelstva, vyrostla velkovýkrmna vepřů. Letošní vzpomínková akce v Letech byla poznamenána nevídaným incidentem – pro svou slávu ve světlech refl ektorů si sem dorazili ultrapravicoví demonstranti s politickými ambicemi.
 celý článek

Cena Borovského? Pocta!Rozhovor s Jarmilou Balážovou

Česká republika, 21.6.2007 11:49, (Romano Voďi)
Jarmile Balážové, která svůj dosavadní život zasvětila především žurnalistice a práci pro Romy, se 24. května dostalo jednoho z nejprestižnějších ocenění, které může žurnalista v České republice obdržet. Vždyť Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského v minulosti získaly takové novinářské veličiny jako Petra Procházková, Jana Blažková působící ve Svobodné Evropě, později v Čro 6 a nyní v Mf DNES, také Jan Pokorný z Českého rozhlasu či Daniela Drtinová, v té době moderátorka Událostí České televize. Jarmila vystudovala žurnalistiku na FSV UK, působila a působí léta v ČT a Českém rozhlase, měla řadu vlastních pořadů, které moderovala i autorsky připravovala, šest let dramaturgovala diskusní pořad pro děti Tykadlo a byla jedním ze čtyř moderátorů oblíbené talk show komerční televize Nova „Áčko“.
 celý článek

Opět je tu výběr zajímavých pracovních nabídek!

Praha, 10.4.2007 13:31, (Romea)
S začátkem nového týdne znovu přinášíme zajímavé pracovní nabídky v různých sektorech, včetně práce v neziskových organizacích. Možná I vy si zde vyberete zaměstnání, které je vám šité na míru.
 celý článek

« | 1 | .. | 2154 | 2155
 


romea - logo