romea - logo
16. srpna 2017 (středa)
svátek má Jáchym
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Kvůli výrokům Janáčkové senátoři navštívili ostravskou Bedřišku

Ostrava, 1.8.2007 18:10, (ČTK)
Tři senátoři klubu SNK dnes navštívili ostravskou kolonii Bedřiška, známé konflikty mezi majoritní společností a Romy. Právě o nich se senátorka a starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková (za hnutí Nezávislí) údajně vyjádřila rasisticky na nahrávce, která byla natočena vloni při jejím setkání s bedřišskými starousedlíky. Po návštěvě kolonie senátoři řekli ČTK, že se s projevy rasismu vůči Romům nesetkali.
 celý článek

Stovka srbských Romů žádá o azyl v Rumunsku

Bukurešť, 1.8.2007 17:51, (ČTK)
Více než sto srbských Romů ilegálně překročilo hranice sousedního Rumunska a požádalo o azyl. Tvrdí, že ve vlasti byli pronásledováni a napadáni. Oznámila to dnes rumunská policie.
"Je to novinka, mít tu žadatele o azyl ze Srbska," prohlásil mluvčí pohraniční policie Viorel Alexe.
 celý článek

Romskou koordinátorkou v Kladně bude od středy Ludmila Švecová

Kladno, 31.7.2007 18:36, (ČTK)
Zaměstnankyně sociálního odboru kladenského magistrátu Ludmila Švecová bude od středy novou romskou koordinátorkou v Kladně. Nahradí dosavadního romského koordinátora Antona Lukáče, který od začátku července pro město nepracoval. Město požádá středočeský krajský úřad, aby mu pomohl se zabezpečením pracovníka pohybujícího se přímo v romské komunitě. ČTK to dnes bez bližších podrobností řekla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.
 celý článek

Pražské základní školy se mohou zapojit do multikulturních dílen

Praha, 31.7.2007 13:04, (ČTK)
Multikulturní centrum Praha připravilo pro druhý stupeň pražských základních škol výuku o menšinách žijících v Česku. Ve speciální dílnách budou mít žáci po prázdninách možnost dozvědět se o kultuře, historii a náboženství jejich příslušníků. ČTK o tom informovali organizátoři.
 celý článek

Frontman Gipsy.cz Radoslav Banga nominován na ambasadora roku

Chomutov, 31.7.2007 12:54, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Jednu z nejúspěšnějších romských kapel v čele se zpěvákem známým pod přezdívkou Gipsy trápí zhoršující se vzájemné soužití Romů a majoritní společnosti. Rozhodla se proto se skupinou mladých, aktivních a profesně úspěšných Romů z řad jednotlivců i neziskového sektoru nabídnout svoji pomoc ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové. V pondělí 30. července se s ní skupinka lidí sešla v Chomutově. Tam přijal Radoslav Banga od Stehlíkové a úředníků pracujících na Evropském roku rovných příležitostí nabídku přijmout nominaci na ambasadora roku. Toho navrhuje každá členská země EU, která se k iniciativě Evropského roku rovných příležitostí, přidává.
 celý článek

Trestat Romy, nebo regulovat sběrny?

Praha, 31.7.2007 10:23, (Právo)
Prodej kradených kovů sběrnám je taková „nekoncesovaná živnost“. Odcizení kabelů, kolejí nebo litinových krytů z lamp v parku, a tím spíše demontáž ocelové konstrukce stavby nebo odcizení drážního zařízení a cívek k výtahu není jen krádež, ale může být i trestným činem obecného ohrožení. Trest za něj až osm let, a způsobí-li se jím smrt, jako třeba nyní na Poldovce v Kladně, až patnáct let
 celý článek

Právo: Romové se budou muset z Čech pod Kosířem vystěhovat

Čechy pod Kosířem (Prostějovsko), 31.7.2007 9:55, (ČTK)
Romské rodině Tulejových, kterou vsetínská radnice loni vystěhovala do zdevastovaného domu v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku, hrozí stěhování. Dům je v neobyvatelném stavu a majitel nemovitosti dal rodině ultimátum, podle nějž měla objekt opustit do 29. týdne letošního roku. V opačném případě hrozí právními kroky, píše dnes Právo.
 celý článek

« | 1 | .. | 2163 | 2164 | 2165 | 2166 | 2167 | .. | 2182 | »

PODPOŘTE NÁS

romea - logo