romea - logo
22. června 2018 (pátek)
svátek má Pavla
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Na dotazy čtenářů Romea.cz odpovídal Michael Šaray, vedoucího a choreografa skupiny M-dance club

Praha/Brno, 18.5.2008 20:29, (ROMEA)
Server Romea.cz připravil na úterý dopoledne další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal talentovaný Michael Šaray z Brna, vedoucí a choreograf taneční skupiny M-dance club.
 celý článek

Klaus vetoval antidiskriminační zákon

Praha, 16.5.2008 19:09, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Prezident Václav Klaus dnes vetoval antidiskriminační zákon. Považuje ho za zbytečný, kontraproduktivní a nekvalitní a jeho dopady za velmi problematické, sdělil dnes ČTK Hrad. Návrh zákona, který po Česku vyžaduje Evropská unie, tak znovu projednají poslanci.
 celý článek

Čunek účelově odmítl vypovídat v kauze Romana Vaškůje, vzhledem k senátorské imunitě nemůže dostat pokutu 20.000 Kč

Praha, 16.5.2008 19:03, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Přerovský soud dnes uložil vicepremiérovi Jiřímu Čunkovi pokutu ve výši 20.000 korun. Čunek odepřel svědeckou výpověď s odvoláním na svůj senátorský mandát. Podle soudu jde však o účelový postoj. Soud nakonec pokutu Čunkovi zrušil. Soudce uvedl, že si neuvědomil, že Čunek má senátorskou imunitu. Trvá však na tom, že Čunek neměl důvod nevypovídat.
 celý článek

Magistrát: Čtvrtina pražských Romů má problémy s bydlením

Praha, 16.5.2008 17:00, (ROMEA/ČTK)
V Praze žije zhruba 17.000 Romů, téměř čtvrtina z nich má problémy s bydlením. Romy v metropoli trápí také jejich finanční situace. K romské národnosti se hlásí jen 653 z nich. Vyplývá to ze studie, kterou si nechalo vypracovat hlavní město. ČTK o ní dnes informoval radní Jiří Janeček.
 celý článek

SZ chce, aby koalice u antidiskriminační normy přehlasovala Klause

Praha, 16.5.2008 14:31, (ROMEA/ČTK)
Strana zelených chce kvůli prezidentovu vetu antidiskrimačního zákona svolat koaliční jednání. Vládní strany by se podle zelených měly dohodnout na tom, že Klausův krok napraví a zákon, jehož přijetí koalice slíbila, ve sněmovně definitivně prosadí. Prezident Václav Klaus podle zelených svým rozhodnutím útočí na vládní politiku a její proevropské zaměření. V dnešním tiskovém prohlášení to uvedl předseda zelených Martin Bursík a ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ).
 celý článek

Jak dostat případ přes státní zástupce k posouzení soudem?

Brno, 16.5.2008 11:48, (ROMEA/LLP)
Ve dnech, kdy se vzhledem k nedůstojným sporům mezi nejvyššími představiteli české justice občané již poněkolikáté ptají, proč se jistý politický případ nedostal k posouzení trestnímu soudu, zveřejňuje Liga lidských práv analýzu, která se zabývá rolí poškozeného a státního zástupce v trestním řízení. Analýza navazuje na předchozí práci Ligy na případech porušování lidských práv a byla připravena pro třetí ze série kulatých stolů pod záštitou ministra spravedlnosti. Na rozdíl od předešlých analýz (Práva obětí trestných činů, Návrhy na posílení ochrany obětí trestných činů před druhotnou viktimizací), které jsou zaměřeny na různé aspekty postavení obětí trestných činů, se nová analýza konkrétněji zabývá možnostmi jak dostat případ přes státního zástupce k soudu.
 celý článek

Schwarzenberg na Čunka najal detektivy, kteří vyšetřovali i Saddáma Husajna

Praha, 16.5.2008 10:30, (ROMEA/ČTK)
Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg si na prověrku původu majetku vicepremiéra a lidoveckého předsedy Jiřího Čunka najal americkou detektivní kancelář Kroll. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN). Pokud audit této největší světové detektivní kanceláře Čunkovy rodinné finance neobjasní, Schwarzenberg na protest odejde z vlády.
 celý článek

« | 1 | .. | 2163 | 2164 | 2165 | 2166 | 2167 | .. | 2289 | »
 
romea - logo