romea - logo
23. ledna 2018 (úterý)
svátek má Zdeněk
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Gulo Čar vystoupí na Musilce. Možná naposled v plné sestavě

Brno, 16.4.2008 9:12, (ROMEA/Břeclavský deník)
Směs funky, popu, romské melodiky. To je charakteristika brněnské kapely Gulo Čar. Dnes vystoupí v plné sestavě v kulturním domě Musilka. Může se stát, že to bude poslední koncert, na kterém se sejdou všichni členové kapely.
 celý článek

Nestátní neziskovou organizací by se mohla stát nemocnice i škola

Praha, 15.4.2008 20:41, (ROMEA/ČTK)
Nestátními neziskovými organizacemi (NNO) by se měly podle nově vznikajícího zákona o neziskových organizacích v budoucnu stát také zdravotnická zařízení, školy a kulturní centra. Novinářům to dnes řekla ministryně pro menšiny a lidská práva Džamila Stehlíková (SZ), která má přípravu zákona na starosti. Forma "nestátní neziskové organizace" má doplnit stávající právní podoby organizací neziskového sektoru, jako jsou občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti a nadace.
 celý článek

Tiskové prohlášení ministryně Džamily Stehlíkové

Praha, 15.4.2008 16:48, (ROMEA)
Tiskové prohlášení ministryně pro menšiny a lidská práva Džamily Stehlíkové (SZ) k výrokům o Romech:
 celý článek

Stehlíková se omluvila za výroky o Romech

Praha, 15.4.2008 15:18, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
Ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková (SZ) se v úterý omluvila za své výroky na adresu Romů. Omluva padla například za slova,že "za neúspěchy romských dětí ve škole stojí rodiče, kteří jim dovolují nechodit do školy, posílají je krást". "Omlouvám se těm, koho se to dotklo a především rodinám, které se snaží děti vychovávat, aby dosáhly na střední školu, chytly se na trhu práce,“ uvedla v úterý podle serveru Novinky.cz Stehlíková s tím, že její omluva patří nejen Romům, ale i celé společnosti.
 celý článek

Nápisy v Brně urážejí Romy

Brno, 15.4.2008 14:11, (Brněnský deník)
Stop černým tyranům, ZŠ cigánská, cigánské muzeum. V poslední době se v Brně objevily tyto a další podobné rasistické nápisy. Na konci minulého týdne dokonce v brněnských tramvajích malé lístečky v umělohmotných madlech zakazovaly Romům jízdu na lince číslo jedna. Dopravní podnik je už odstranil.
 celý článek

Vychází "More, love!"- nové album Terne Čhave

Praha, 15.4.2008 13:00, (ROMEA/ Terne Čhave)
“IT’S ONLY ROM’N’ROLL…“ - tuto nálepku si vysloužili Terne Čhave jako reakci na jejich dvě předchozí studiová alba a množství koncertů, které jsou již pověstné svou nezdolnou energií. Terne Čhave vydávají nové album!<br><b>UVNITŘ AUDIOUKÁZKY a VIDEO </b>
 celý článek

Přípravy na 10. výročí festivalu Khamoro v plném proudu!

Praha, 15.4.2008 12:29, (ROMEA)
Ve dnech 25. - 31. 5. 2008 se uskuteční jubilejní desátý ročník Světového romského festivalu KHAMORO, který se koná pod záštitou Mirka Topolánka, předsedy vlády ČR a Pavla Béma, primátora hl.m. Prahy. Desátý ročník je významné výročí a proto fanouškům představíme tzv. all stars Khamoro – tedy výběr těch nejlepších interpretů, kteří na festivalu za posledních 10 let vystoupili a prodloužení o jeden den. Organizátorem festivalu je občanské sdružení Slovo 21.
 celý článek

« | 1 | .. | 2163 | 2164 | 2165 | 2166 | 2167 | .. | 2272 | »
 
romea - logo