romea - logo
21. září 2017 (čtvrtek)
svátek má Matouš
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Janáčková: Omlouvám se "bílým"

Praha, 17.7.2007 19:34, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)
Senátorský klub SNK se postavil za Lianu Janáčkovo, která pronesla skandální výroky proti Romům. Pouze její výroky označil za neadekvátní, senátorka se omluvila "bílým" za to, že se vyhazují peníze na opravy domů, kde žijí Romové.<b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Trestní oznámení na Lianu Janáčkovou

Praha, 17.7.2007 17:44, (ROMEA)
Již devět organizací zabývajících se ochranou lidských práv a další jednotlivci podají trestní oznámení na senátorku a starostku ostravského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Lianu Janáčkovou za její výroky o Romech. K trestnímu oznámení se připojí například Petr Uhl nebo Anna Šabatová. <b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Svitavským Romům se nelíbí průvod skinheads, radnice je bezmocná

Svitavy, 17.7.2007 16:16, (ČTK)
Svitavští Romové protestují proti tomu, že místní radnice povolila demonstraci na podporu odsouzeného skinheada Vlastimila Pechance, který v roce 2001 zavraždil svitavského Roma Otu Absolona. ČTK o tom dnes informoval neformální mluvčí místních Romů Václav Kotlár. Městem má v sobotu 21. července projít průvod, který je podle úřadů svolán jako veřejný protest za nespravedlivě odsouzeným Pechancem. Radnice se brání, že nemá možnost jak demonstraci zabránit, podobného názoru je pražský advokát Václav Vlk, který se zabývá lidskými právy.
 celý článek

Janáčkovou by výroky o Romech mohly připravit o funkci ve výboru

Praha, 17.7.2007 15:12, (ČTK)
Senátorka Liana Janáčková (za hnutí Nezávislí) by kvůli svým výrokům na adresu Romů měla podle představitelů většiny senátorských klubů odejít z funkce místopředsedkyně výboru pro lidská práva. Do funkce ji navrhl klub SNK, který se má celou kauzou zabývat dnes odpoledne.
 celý článek

Zastupitel Břeclavi urazil Romy, tvrdí, že mluvil o vydrách

Břeclav, 17.7.2007 12:15, (ČTK)
Někteří obyvatelé Břeclavi jsou pobouřeni výrokem tamního zastupitele Tomáše Nepraše (Volba pro město). Politik na zasedání zastupitelstva údajně mluvil o Romech jako o "černých ludrách", informoval před časem Břeclavský deník. Nepraš to odmítá, listu řekl, že použil latinské označení vydry lutra. Břeclavští policisté se případem nezabývají, kvůli incidentu nikdo nepodal trestní oznámení, řekl dnes ČTK Milan Janůvka z kanceláře policejního ředitele v Břeclavi.
 celý článek

Do skanzenu se po roce vrací festival Romská píseň

Rožnov pod Radhoštěm, 17.7.2007 11:40, (Romea)
O víkendu 20.-21.7. zavítá do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm tradiční mezinárodní festival Romská píseň.
 celý článek

Klub SNK se má zabývat výroky své členky Janáčkové o Romech

Praha, 17.7.2007 9:48, (ČTK)
Senátorský klub SNK se dnes má zabývat výroky své členky Liany Janáčkové (za hnutí Nezávislí) na adresu Romů v jejím ostravském obvodu. Senátorka kvůli tomu čelí výzvám k rezignaci. Předseda senátorů SNK Josef Novotný však nehodlá navrhovat odvolání Janáčkové z výboru pro lidská práva. Neočekává ani, že by dnes klub dospěl k nějakému konečnému rozhodnutí.
 celý článek

« | 1 | .. | 2175 | 2176 | 2177 | 2178 | 2179 | .. | 2187 | »
 
romea - logo