romea - logo
24. února 2018 (sobota)
svátek má Matěj
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Diskriminaci zákon moc neomezí

Praha, 26.3.2008 10:37, (Převzato: Právo)
Antidiskriminační zákon, přijatý ve středu Sněmovnou, je hodně bezzubý, ODS ho vydává za povinné přistoupení k požadavkům směrnice EU. Právní pomoc obětem diskriminace bude nyní poskytovat ombudsman, zákon o veřejném ochránci práv mu rozšířil působnost. Doufejme jen, že to jeho instituci příliš neoslabí. Lokajský přístup ODS doplňují roztomilé spory, zda nový zákon brání diskriminaci přece jen o kapánek více než dosavadní platná právní úprava, po různých zákonech roztroušená. I zelení se dušují, že diskriminaci musíme zabránit jen v rozsahu, který od nás požaduje Unie, myšlenku, že jsme lidé svobodní a práva lidí můžeme upravit i lépe než EU, nijak nepropagují.
 celý článek

Ministryně chce prodloužit lhůtu, kterou mají obce na zákaz akce

Praha, 25.3.2008 20:40, (ROMEA/ČTK)
Ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková (SZ) chce prodloužit lhůtu, kterou mají obce na zákaz ohlášeného shromáždění na svém území. Dosud musí radnice rozhodnout o zákazu nejpozději do tří dnů po nahlášení akce. Na druhou stranu chce Stehlíková také umožnit soudům objektivně posoudit rozhodnutí radnic, a to ještě před konáním nahlášené akce. Tím chce chránit ústavou dané právo na shromáždění, řekla dnes ČTK. V Plzni se setkala s vedením města, které kvůli nedávnému pochodu radikálů hlasitě volá po změnách zákona.
 celý článek

Iva Bittová zahraje i zatančí v USA

New York, 25.3.2008 13:00, (ROMEA)
Legenda české hudební scény Iva Bittová, kterou dodnes oceňuje více světové než domácí publikum, vystoupí v New Yorku s baletní společností Wendy Osserman. Sled představení proběhne od 26.3. do 30.3. v Hudson Guild Theatre. Spoluorganizátorem hudebně-tanečního představení je České centrum.
 celý článek

ROMEA zve na seminář o společenské integraci Romů v Praze a v Královehradeckém kraji

Praha, 25.3.2008 12:27, (ROMEA)
Občanské sdružení ROMEA pokračuje v sérii seminářů o projektu Podpora Romů v Praze a o dalších projektech zaměřených na sociální inkluzi Romů v regionech České Republiky. Třetí z těchto seminářů bude zaměřen na Královehradecký kraj a koná se 3. dubna 2008 od 12.00 do 16.30 hodin v prostorách Městského úřadu v Jaroměři (nám. Československé armády 16, Jaroměř).
 celý článek

Nehledejme rasismus, tam kde není!

Praha, 25.3.2008 12:16, (RV/ROMEA)
Březnový komentář jsem se rozhodla zasvětit typům pořadů, které, aniž by o to jejich tvůrci pravděpodobně nějak zvlášť usilovaly, svým charakterem naprosto přirozeně lákají Romy, k účasti v nich. Jak to, že lidé, kteří se jindy veřejné prezentace spíše bojí, o jejichž aktivitě se spíše pochybuje, najednou udělají vše potřebné, aby zkusili své štěstí v pořadech typu Super Star, Vyvolení, X-Factor? A čím je tak přitahuje pořad České televize Pošta pro tebe? Jistě nejsem sama, kdo si všiml, že od vzniku výše uvedených relací, jež lze s výjimkou posledního jmenovaného označit spíše zábavné, je možné vidět také řadu z nás. Je to fajn, i když někdy mě někteří dokáží pěkně namíchnout.
 celý článek

Pátrání po kořenech Romů v Indii

Indie, 25.3.2008 12:10, (RV/ROMEA)
V roce 2006, v březnovém čísle, psala o svém setkání s Indií tehdejší redaktorka Romano voďi Jana Šedivcová. Letos v lednu se do Indie vydala skupina tří studentů romistiky a zároveň redaktorů časopisu Romano voďi s cílem přivézt do Čech zprávu o životě indických kast Bhopů, Kalbeliyů a Loharů, o jejichž příbuzenství s Romy z celého světa se už dnes téměř nepochybuje.
 celý článek

Talentovaný „divoch“ z Karlína

Praha, 25.3.2008 12:06, (RV/ROMEA)
Nejsem právě člověkem, který by se intenzivně zabýval sportem, obzvláště tím, jehož obsahem je honění „kulatého nesmyslu“ po hřišti v počtu 22 hráčů, mám na mysli fotbal. Na druhou stranu mě ale zajímají všechny romské děti, které mají díky svému talentu a píli šanci být úspěšnými v jakémkoli odvětví, ať už ve sportu nebo v kultuře. Určitě by bylo příjemné za pár let slyšet televizního komentátora číst sestavu českého fotbalového reprezentačního celku a slyšet jméno romského útočníka. Možná se dočkáme díky dnes 10-letému Juliusovi Horváthovi, kterému nikdo neřekne jinak než „Julin“ a jenž hraje kopanou za FK Viktorii Žižkov.

 celý článek

« | 1 | .. | 2178 | 2179 | 2180 | 2181 | 2182 | .. | 2279 | »
 
romea - logo