romea - logo
14. srpna 2018 (úterý)
svátek má Alan
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Bývalí slovenští policisté jsou podle soudu vinní z umučení Roma

Banská Bystrica (Slovensko), 29.2.2008 11:10, (ROMEA/ČTK - VIDEO)
Na Slovensku dnes po pěti letech skončil soudní proces se sedmi bývalými policisty, kteří byli obžalovaní z umučení Roma Karola Sendreie v roce 2001. Podle rozsudku Krajského soudu v Banské Bystrici jsou expolicisté vinní. Čtyři z nich by měli jít na čtyři až osm a půl roku do vězení, tři zbylí dostali podmíněné tresty. Většina odsouzených se proti rozsudku odvolala.
 celý článek

Rodina neměla byt a tak přišla o děti

Brno, 28.2.2008 16:20, (ROMEA)
Česko stále pokračuje v praxi odebírání dětí do ústavů pouze proto, že rodina nemá vhodné bydlení. Opakovaná kritika ČR ze strany Evropského soudu pro lidská práva nepomáhá. Liga lidských práv převzala od ombudsmana případ manželů, kteří se již více než dva roky snaží získat své dvě děti zpět do vlastní péče.
 celý článek

Soud potrestal mladíka za upálení narkomana 13,5 lety vězen

Olomouc, 27.2.2008 18:58, (ROMEA/ČTK)
Olomoucký vrchní soud dnes potrestal 13,5 lety vězení jednadvacetiletého Juraje Lukáše ze Slovenska za vraždu šestadvacetiletého narkomana, která se odehrála loni v květnu v Hodoníně. Lukáš podle soudu muže politého toluenem zapálil. Poškozený utrpěl rozsáhlé popáleniny a po pěti dnech zemřel v nemocnici. Vrchní soud tak potvrdil rozsudek brněnského soudu z loňského listopadu, proti kterému se obžalovaný odvolal.
 celý článek

Policie obvinila čtyři lidi z vraždy studenta

Bratislava, 27.2.2008 16:41, (ROMEA/ČTK)
Slovenská policie po více než dvou letech od zavraždění studenta Daniela Tupého, který se mezitím stal nejznámější obětí neonacistů na Slovensku, zřejmě vypátrala pachatele. Ministr vnitra Robert Kaliňák dnes novinářům oznámil, že policie jednoho podezřelého obvinila z vraždy a další tři z ublížení na zdraví. Ministr připustil, že podezřelí patří mezi extremisty.
 celý článek

Jedenácté kolo hitparády serveru Romea.cz

ČR/Austrálie, 27.2.2008 15:52, (ROMEA)
Upozorňujeme na jedenácté kolo hitparády serveru Romea.cz, kterou pro vás v Austrálii mixuje Bohumil Havrľa. Novinky tohoto kola: Amaro Rat, Gunarovci. Z minulého kola postupují v následujícím pořadí:. 1. Tereza Lolová, 2. Elmer Gorci, 3. Mária Kalašová, 4. Igor Berko, 5. Mária Bundová. Vypadávají: Pherdocar, Monika Bagárova. NENECHTE SI UJÍT 11. kolo AudioHitparády na serveru Romea.cz!
 celý článek

V ulicích Plzně bude během pochodu neonacistů tisíc policistů

Plzeň, 27.2.2008 15:14, (ROMEA/ČTK)
Tisíc policistů bude v sobotu v ulicích Plzně při pochodu neonacistů centrem města. Protože hrozí reálné nebezpeční konfliktu mezi neonacisty a jejich odpůrci budou v pohotovosti pořádkové jednotky, dopravní policie, kriminalisté a vyšetřovatelé, jízdní policie a psovodi. Zapojí se také příslušníci z antikonfliktních týmů. Policie bude mít k dispozici vodní stříkače, obrněné transportéry a vrtulník. Požádala o posily ostatní policejní správy a také specialisty z bavorské a saské policie. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Jana Václavová.
 celý článek

NSS pozastavil činnost republikánům, nedodali finanční zprávy

Praha, 27.2.2008 14:01, (ROMEA/ČTK)
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes pozastavil činnost ultrapravicových Republikánů Miroslava Sládka, kteří navazují na někdejší parlamentní Sdružení pro republiku - Republikánskou stranu Československa (SPR-RSČ). Zvláštní sedmičlenný senát vyhověl návrhu vlády. Důvodem je to, že republikáni nedodali Poslanecké sněmovně výroční finanční zprávy za roky 2004 až 2006. Nesplnili tak zákonnou povinnost všech politických stran v Česku, řekl předseda senátu Vojtěch Šimíček.
 celý článek

« | 1 | .. | 2184 | 2185 | 2186 | 2187 | 2188 | .. | 2275 | »
 
romea - logo