romea - logo
23. února 2018 (pátek)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Seminář uvedl agenturu pro boj s ghetty, začne fungovat v lednu

Praha, 5.10.2007 17:00, (ROMEA/ČTK)
Rezervovaný, ale ne odmítavý postoj dnes zaujali ke vznikající agentuře pro boj se sociálním vyloučením zástupci obcí a měst, kteří do Prahy přijeli na seminář k tomuto tématu. S ministryní Džamilou Stehlíkovou a lidmi z vládní rady pro záležitosti romské komunity mluvili o tom, zda má nová instituce smysl, jak bude od ledna fungovat pilotní projekt v deseti místech a co to může pro obce znamenat.
 celý článek

Nadační fond Verda podpořil studenty

Brno, 5.10.2007 10:41, (ROMEA)
Ve středu 3. října proběhlo v prostorách romského střediska Drom výběrové řízení pro studenty středních a vysokých škol z celé České republiky, kteří se ucházeli o získání stipendií od Nadačního fondu VERDA pro školní rok 2007/2008. Bylo vybráno 37 studentů z celkového počtu 78 přihlášených.
Ve školním roce 2006/2007 Nadační fond VERDA podpořil celkem 30 studentů celkovou částkou ve výši 230 000 Kč.
 celý článek

Odborníci: Politici by měli víc myslet na sociálně vyloučené lidi

Opava, 4.10.2007 17:39, (ROMEA/ČTK)
Zástupci nestátních organizací tvrdí, že řada politiků rozhoduje o pomoci sociálně vyloučeným lidem bez toho, že by dostatečně znala problémy seniorů, menšin a postižených lidí. Tímto problémem se zabývá dvoudenní konference, která dnes začala v Opavě a jíž se účastní právě zástupci neziskových organizací, politici a úředníci.
 celý článek

Knihovna města Ostravy oceněna za vybudování komunitního centra Romský kruh,

Praha, 4.10.2007 16:46, (ROMEA/ČTK)
Knihovnou roku 2007 se stala Obecní knihovna v Borech na Žďársku. Zvláštní ocenění za významný počin získala Knihovna města Ostravy za vybudování komunitního centra Romský kruh, které se zaměřuje hlavně na romské děti předškolního věku a malé školáky, romské matky na mateřské dovolené i romskou rodinu jako celek. Ocenění dnes zástupcům knihoven předal v Zrcadlové kapli Klementina první náměstek ministra kultury František Mikeš.
 celý článek

Romské děti chtějí tvořit

Praha, 4.10.2007 14:00, (TA gitA)
Ve vítkovické pobočce ostravské městské knihovny právě probíhá výstava židlí malovaných převážně romskými dětmi v rámci probíhajícího projektu besed a výtvarných dílen Dveře dokořán – O vudar pale. Židle jsou nádherné, hrají všemi barvami a nejrůznějšími motivy: malované nebo polepené ubrousky, zebrové, koťátkové, s aboriginskými ještěrkami, vlčími máky, pomeranči i nejasně abstraktní. Jejich aukce proběhne 4. října, přesně rok po slavnostním otevření knihovny, a ten, kdo koupí, neprohloupí. Navíc přispěje na výtvarné potřeby pro další dílny. Ty, jak jsem se dozvěděla, jsou pro práci s romskými dětmi zcela klíčové.
 celý článek

Bengas hrají v Americe

New York, 3.10.2007 12:13, (ROMEA - VIDEO)
Newyorský romský festival se již po dvou týdnech pomalu chýlí k závěru a je tedy poslední den, kdy může zaoceánské publikum ochutnat trošku z romské muziky. Dnes se představí pražská kapela Bengas. Na půdě Spojených států však zahájila již včera koncertem v Kennedyho centru, kde zahrála jako třetí česká kapela a coby první romská. <br><b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Potíže s bratrem Čunkem

Praha, 3.10.2007 10:41, (ROMEA)
Vyšla další zpráva o tom, že Česká republika bude mít v příštím roce velký problém s čerpáním peněz z Evropské unie. Může za to neschopnost ministerstva pro místní rozvoj, které vede lidovec Jiří Čunek. Bratr Jiří se sice neustále vymlouvá na pomalé rozhodování Evropské komise, je však jasné, že zásadní odpovědnost padá na jeho hlavu.
 celý článek

« | 1 | .. | 2235 | 2236 | 2237 | 2238 | 2239 | .. | 2279 | »
 
romea - logo