romea - logo
18. června 2018 (pondělí)
svátek má Milan
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Kapela Gipsy.cz koncertovala v Koreji

Uslan, Jižní Korea, 22.10.2007 21:10, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
Romská skupina Gipsy.cz se vrátila z Jižní Koreje, kde ve městě Ulsan zahrála na mezinárodním hudebním festivalu zaměřeném na world music. "Kapela má za sebou i turné po Jižní Koreji, kde vystupovala na týdnu české kultury Czech It Out - Zkuste Česko, který připravilo české velvyslanectví," řekla dnes ČTK mluvčí kapely Silvie Marková.<br>
<b>UVNITŘ VIDEO</b>
 celý článek

Sterilizace po česku

Praha, 22.10.2007 16:33, (http://banga.blog.idnes.cz)
„Tento nebo minulý týden vysoudila nějaká barevná kvočna těžký peníz za provedenou sterilizaci. Kde to jsme? Já bych jim rozmnožování zakázala. Kdo na ně má vydělávat a dřít? Oni žijí jen z podpor! Anonym „ I dnes, po xxx letech čtení keců lidí, kteří si zřejmě nevidí do pusy a nebo nevědí o čem mluví, se podivuji nad tím, kde se to v těch lidech bere… navíc nechápu, co je schopná napsat žena o ženě…. , zvláště pak v momentě, kdy se jedná o něco, co by mělo být pro všechny lidi svaté… tedy početí, těhotenství, porod…. No, evidentně není, zvláště pak pokud se jedná o „barevnou kvočnu“.
 celý článek

Romové nejsou Vietnamci

Praha, 22.10.2007 16:30, (http://kucerova.blog.idnes.cz)
Pochybuji, že získám jediný bod karmy za tento článek, ale napsat ho musím. Dohnala mě k tomu diskuse na blogu Patrika Bangy. Čiší z ní totální alergie na Romy jako celek: nepracují, parazitují na společnost, kradou, děti si pořizují na běžícím pásu - vlastně se o ně nestarají a jen ožebračují celou společnost. Diskutéři používají srovnání s Vietnamci, Ukrajinci… Zkouším se na to podívat jinak.
 celý článek

Django fest se vrací do Brna!

Brno, 22.10.2007 14:29, (Romea)
Společenství Romů na Moravě pořádá v sobotu 27. října v prostorách brněnského klubu Fléda 6. ročník hudebního festivalu Django Fest. Festival nese jméno fenomenálního romského kytaristy Django Reinhardta (1910 – 1953), který ačkoli měl nehybný malíček a prsteníček , byl považován za jednoho z nejlepších jazzových kytaristů své doby.
 celý článek

Deváté kolo Hitparády serveru Romea.cz - uvádí Bohumil Havrľa

Austrálie/ČR, 22.10.2007 13:06, (ROMEA - AUDIO)
Upozorňujeme na deváté kolo hitparády serveru Romea.cz, kterou pro vás v Austrálii mixuje Bohumil Havrľa. Novinky tohoto kola: Pherdocar, Figuli Family. Z minulého kola postupují v následujícím pořadí: 1. Tereza Lolová, 2. Igor Berko, 3. Maria Bundova , 4. Angelo Debarre, 5. Monika Bagárová . Vypadávají; Kokavakere Lavutara, Jano Bihari. NENECHTE SI UJÍT 9. kolo AudioHitparády na serveru Romea.cz!
 celý článek

I Romové mají svoji elitu. Jaká je?

Praha, 22.10.2007 12:28, (Převzato: Magazín Práva)
V době, kdy je pro 80 procent populace Rom synonymem příživníka a potížisty, nemají ti z nich, kteří dosáhli vzdělání a úspěchu ve své profesi, zrovna na růžích ustláno. Na jedné straně u nás stále narážejí na stereotypy, na druhé straně riskují vyloučení ze své komunity, protože se z nich v očích mnoha Romů stali gádžové.
 celý článek

O pochodu radikálů židovskou čtvrtí v Praze rozhodne soud

Praha, 22.10.2007 12:00, (ČTK )
O pochodu pravicových radikálů bývalou židovskou čtvrtí v Praze bude opět rozhodovat soud. Magistrát akci plánovanou na den výročí takzvané křišťálové noci 10. listopadu zakázal. Svolavatel Erik Sedláček však proti verdiktu magistrátu podal ve čtvrtek žalobu pražskému městskému soudu, sdělil dnes ČTK magistrát.
 celý článek

« | 1 | .. | 2235 | 2236 | 2237 | 2238 | 2239 | .. | 2285 | »
 
romea - logo