romea - logo
14. srpna 2018 (úterý)
svátek má Alan
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

V Ingušsku vyvražděni muži v romské rodině

Nazraň (Ingušsko, Rusko), 11.9.2007 10:49, (ČTK)
Neznámí pachatelé dnes v noci zastřelili tři členy romské rodiny, otce a dva dospělé syny, v jejich domově v Ingušsku na jihu Ruska. Oznámilo to dnes místní ministerstvo vnitra. Jde o další oběť atentátů páchaných v posledních měsících proti přistěhovalcům do této neklidné oblasti na severním Kavkazu.
 celý článek

Romský král: Romové míří do západní Evropy

Costesti, Rumunsko, 11.9.2007 10:45, (ROMEA/Reuters)
"Tisíce Romů se přestěhují v příštích dvou letech za prací a za lepším životem do západní Evropy a EU se na ně musí připravit," uvedl o víkendu na tradiční romské pouti v rumunském městečku Costesti romský král Florin Cioba. „Evropská unie není připravená. Není je schopna zařadit do společnosti,“ varoval Cioaba.
 celý článek

Český západ o.s. podporuje vzdělanost a zaměstnanost Romů

Karlovarský kraj - Toužim / Dobrá Voda, 11.9.2007 10:23, (Český západ o.s./ROMEA)
Občanské sdružení Český západ, které působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi, prezentuje další úspěchy projektu „Komunitní práce v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku", který je spolufinancován Evropskou unií. Hlavním cílem projektu, který nyní vstupuje do své druhé půli, je zvýšení zaměstnanosti a vzdělanosti místní romské komunity a její začlenění do většinové společnosti.
 celý článek

iHNed.cz: Stehlíková chválí Ústí za přístup k Romům

Ústí nad Labem, 10.9.2007 16:05, (Zdroj: iHNed.cz)
V porovnání s jinými městy je Ústí nad Labem několik let napřed, říká Stehlíková o připravenosti k řešení situace ve vyloučených romských lokalitách. Uvedl to server iHNed.cz.
 celý článek

Tisková zpráva: Prezident republiky zahájil výstavu VPORH Zaniklý svět

Praha, 10.9.2007 14:05, (Tisková zpráva VPORH)
Dne 5. září 2007 zahájil prezident republiky Václav Klaus výstavu s názvem
Zaniklý svět ve Veletržní paláci Národní galerie v Praze.Čeněk Růžička, předseda VPORH řekl ke příležitosti zahájení ve svém projevu:
„Dějiny Romů a Sintů jsou dodnes neznámé nebo hrubě zkreslené.<br>
<b>UVNITŘ VIDEO A HLAVNÍ PROJEVY</b>
 celý článek

Medailonek Radka Horváta

Mladá Boleslav, 10.9.2007 13:40, (ROMEA/Jekhetani Luma - Společný Svět, o. s.)
Jsi Rom a hodně Tvých klientů jsou též Romové. Jaké to má výhody?
V první řadě jde o komunikaci, ta je pro nás mnohem jednodušší. Lidé přicházejí na úřad a jako k Romovi ke mně přistupují daleko otevřeněji, s důvěrou, že jejich situaci a problém, který mi přišli svěřit, opravdu pochopím.
 celý článek

Poslední volná místa v PC kurzu ROMEA!

Praha, 10.9.2007 10:37, (ROMEA)
V rámci projektu „Podpora Romů v Praze“ pořádá sdružení Romea již čtvrtý běh PC kurzů pro začátečníky. V minulých třech kurzech bylo úspěšně vyškoleno 16 účastníků. Mnozí z nich již získali zaměstnání nebo zaznamenali postup ve své stávající práci. Čtvrtý běh kurzu je příležitostí pro další zájemce. Nyní je jedna z poslední šancí se do kurzu přihlásit, protože již mnoho volných míst nezbývá.
 celý článek

« | 1 | .. | 2238 | 2239 | 2240 | 2241 | 2242 | .. | 2275 | »
 
romea - logo