romea - logo
19. listopadu 2018 (pondělí)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Aktivisté: Demonstrace neonacistů ve Vlašimi měla být zakázána

Vlašim, 27.7.2007 16:23, (ROMEA/ČTK/iDNES.cz)
Demonstrace, již na sobotu do Vlašimi svolalo radikální pravicové hnutí Národní korporativismus, měla být podle aktivistů zabývajících se projevy extremismu zakázána nebo by měla být rozpuštěna na místě. <b>UVNITŘ KOMPLETNÍ TEXT PROHLÁŠENÍ</b>
 celý článek

Vyjádření k chystané demonstraci Národního korporativismu ve Vlašimi

Praha, 27.7.2007 15:45, (Tolerance a občanská společnost)
Sobotní chystaná demonstrace Národního korporativismu významným způsobem ohrožuje hodnoty demokratického právního státu, zejména práva etnických, rasových a národnostních menšin. Státní správa reprezentovaná starostou města Vlašim by rozhodně neměla rezignovat na svoje povinnosti a možnosti, které jí plynou ze zákona, měla by demonstraci předem zakázat nebo alespoň rozpustit na místě. Policie ČR by měla přijmout taková opatření, která zabrání střetům pravicových extremistů s ostatním obyvatelstvem a zjišťovat, zda zveřejněním pozvánky na demonstraci, účastí na demonstrací, popř. projevy na demonstraci nedošlo ke spáchání některého trestného činu.
 celý článek

Brusel formálně schválil český plán na čerpání peněz z EU

Brusel, 27.7.2007 15:44, (ČTK)
Evropská komise dnes formálně schválila český Národní strategický referenční rámec (NSRR), což je plán na čerpání peněz z Evropské unie pro roky 2007 až 2013. Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek v Bruselu přijal z rukou komisařky pro regionální rozvoj Danuty Hübnerové tzv. finální rozhodnutí. Skončila tak několikaměsíční vyjednávání, která byla prvním krokem k samotnému čerpání, které ovšem ještě nezačne.
 celý článek

OSN vytýká ČR segregaci Romů, klecová lůžka a situaci policie

Praha/Brno, 27.7.2007 12:55, (ROMEA/LLP/ČTK)
Zřiďte vyšetřovací mechanismus pro stížnosti na policisty, který bude zcela nezávislý na ministerstvu vnitra. Odškodněte oběti nezákonné sterilizace, odstraňte klecová i síťová lůžka a školte lékaře v oblasti lidských práv pacientů. Ukončete segregaci romských žáků ve školách. I tak by se dala shrnout závěrečná doporučení Výboru pro lidská práva při OSN orgánu dohlížejícího nad dodržováním Mezinárodního paktu o občanských a politických právech. Zpráva Výboru složeného z 18 expertů nominovaných státy všech kontinentů, byla zveřejněna včera večer v Ženevě po zasedání se zástupci české vlády, které probíhalo 17. - 18. července.
 celý článek

Ladislav Fízik: „Naše řešení romské otázky na Slovensku může být vzorem pro celý svět“

Praha, 26.7.2007 16:30, (ROMEA)
Ladislav Fízik, předseda Parlamentu Romů SR, osobní poradce Jána Sloty (SNS) a poradce slovenského ministerstva výstavby, dnes v rozhovoru pro server Romea.cz řekl, že Slovensko chce být vzorem pro řešení romské otázky pro celý svět. Fízik se mimo jiné dnes sešel i s předsedou Parlamentu Romů v ČR Milanem Ščukou.
 celý článek

ROMEA rozdala vstupenky na Gypsy celebration 2007

Praha/Svojanov, 26.7.2007 14:11, (ROMEA)
Tři výherci se mohou těšit na festival Gypsy Celebration 2007. Server Romea.cz a časopis Romano voďi vyhlásily soutěž o vstupenky a dnes krátce po poledni vylosovaly výherce.
 celý článek

Po roce je tu opět Gypsy celebration!

Po roce je tu opět Gypsy celebration!, 26.7.2007 11:05, (Romea)
Již tento víkend se po roce na hrad Svojanov u Poličky vrací romský festival Gypsy celebration nabízející kromě obligátní muziky rovněž filmové projekce, přednášky a workshopy. Třídenní akci organizuje občanské sdružení Miret v čele s Idou Kelarovou.
 celý článek

« | 1 | .. | 2238 | 2239 | 2240 | 2241 | 2242 | .. | 2255 | »
romea - logo