romea - logo
22. dubna 2019 (pondělí)
svátek má Evžénie
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Litvínov slíbil, že proti problémovým lidem v Janově zakročí

Litvínov, 8.12.2008 20:18, (ROMEA)
Na 70 nespokojených obyvatel problémového litvínovského sídliště Janov se dnes sešlo s vedením města. Starosta Milan Šťovíček (ODS) a místostarosta Martin Klika (ČSSD) představili opatření, které město připravilo pro nastolení pořádku v sídlišti, kde žije řada nepřizpůsobivých obyvatel. Radnice slíbila, že proti problémovým obyvatelům rázně zakročí.
 celý článek

DS podala trestní oznámení kvůli zákazu demonstrací v Litvínově

Litvínov, 8.12.2008 20:12, (ROMEA)
Místopředseda krajně pravicové Dělnické strany (DS) Petr Kotáb dnes podal trestní oznámení na tajemnici litvínovské radnice Alexandru Sixtovou. Informoval o tom ČTK. Tajemnici podezírá ze zneužití pravomoci veřejného činitele v souvislosti se zákazem demonstrací, jež DS do Litvínova svolala. Sixtová porušení zákona odmítá. Policie přijetí oznámení nepotvrdila.
 celý článek

Ekumenická bohoslužba Za smír a pokojné soužití národnostních skupin v Chomutově

Chomutov, 8.12.2008 11:34, (ROMEA)
V Chomutově se uskuteční v úterý 9. prosince ekumenická bohoslužba "Za smír a pokojné soužití národnostních skupin". Setkání chce pokojným způsobem reagovat na vzrůstající sociální napětí v Litvínově i v celém severočeském regionu.
 celý článek

Romská cimbálovka doprovodí Pavla Šporcla na koncertě v Praze

Praha, 8.12.2008 10:01, (ROMEA)
Houslista Pavel Šporcl se 17. prosince představí s romskou cimbálovkou na koncertě v pražském divadle Hybernia. Do té doby ho ještě čeká závěr cyklu nazvaného Pavel Šporcl 5x jinak, ve kterém na zámku Kozel přednese Vivaldiho Čtvero ročních dob a Bachův koncert E dur. O den později vystoupí s doprovodem klavíru na recitálu ve francouzském městě Nantes.
 celý článek

Romské děti se základy naučí ve své školičce

Prachatice, 8.12.2008 9:56, (Prachatický deník)
Již druhý školní rok mají možnost romské děti docházet do Romské školičky. Ta je připraví na povinnou školní docházku.
 celý článek

videoNeonacisté protestovali v pražských Vysočanech, Vandas pronesl rasistický projev

Praha, 6.12.2008 13:38, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO - VIDEO)
V pražských Vysočanech se dnes po poledni sešlo zhruba 200 příznivců krajně pravicové Dělnické strany (DS), kteří protestovali proti návrhu vlády tuto stranu zakázat. Na zhruba hodinovou akci, která se konala přímo naproti hotelu, v němž zasedá kongres ODS, dohlíželo pět stovek policistů. Demonstrace se obešla bez větších incidentů, podle policejního mluvčího Tomáše Hulana policie pouze předvedla na služebny několik lidí kvůli porušení zákona o shromažďování nebo za účelem zjištění jejich totožnosti. Její předseda Tomáš Vandas pronesl rasistický projev zaměřený proti menšinám a organizacím, které je podporují. Zaútočil i na vládní ODS. Asi po hodině protest skončil.
 celý článek

Kanadská guvernérka se setkala s Janem Balogem

Praha, 5.12.2008 12:57, (ROMEA)
Kanadská generální guvernérka Michaëlle Jeanová, která byla na návštěvě v České republiky, se během pražského programu setkala s Janem Balogem, který vede boxerský a vzdělávací klub Palaestra. Setkání se původně mělo uskutečnit přímo v klubu za účasti dalších zástupců pražských romských organizací. Kvůli náhlému odjezdu předala guvernérka speciální dar - boxerské rukavice - Balogovi o den dříve.
 celý článek

« | 1 | .. | 2244 | 2245 | 2246 | 2247 | 2248 | .. | 2465 | »
romea - logo