romea - logo
16. února 2019 (sobota)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Ukaž, co v tobě je a pojď soutěžit!

Česká republika, 29.9.2008 17:49, (ROMEA )
Umíš hezky kreslit? Rád/a píšeš básničky, příběhy či děláš rozhovory s lidmi? Chceš dělat něco originálního, kde se může naplno projevit tvůj umělecký či novinářský talent? Pokud jsi odpověděl/a alespoň jednou ano, máme pro tebe možnost to dokázat.
 celý článek

Muslimové padají trestní oznámení na Národní stranu i její šéfku

Praha, 29.9.2008 17:29, (ROMEA)
Organizace Libertas Independent Agency, sdružující brněnské muslimy a přátele muslimských národů, podá v nejbližších dnech trestní oznámení na krajně pravicovou Národní stranu a její šéfku Petru Edelmannovou. Důvodem jsou hanlivé výroky a výhrůžky, které se v souvislosti s muslimy objevily v uplynulých dnech na internetových stránkách Národní strany. ČTK to dnes řekl místopředseda muslimské organizace Lukáš Lhoťan.
 celý článek

Horské vesnici Ostravice stále hrozí vznik romského gehtta

Ostravice (Frýdecko-Místecko), 29.9.2008 17:25, (ROMEA)
Horské obci Ostravice na Frýdecko-Místecku hrozí, že v ní vznikne romské ghetto. Ostravská společnost REALIS-INVEST, která je vlastníkem bývalého areálu Ústavu sociální péče, totiž zvažuje, že by v místě vzniklo bydlení pro zhruba 40 až 50 romských rodin z Ostravy. Obec ani obyvatelé s tímto záměrem nesouhlasí. Vedení obce se proto dnes sešlo s představiteli společnosti i zástupcem romské komunity. Ani série jednání však nepřinesla konkrétní výsledek, řekl novinářům starosta obce Jaromír Dobrozemský.
 celý článek

Romové jako cesta k politické moci?

Praha, 29.9.2008 13:13, (http://banga.blog.idnes.cz)
Když jsem prvně slyšel o volebním plakátě s nápisem „makejte gádžové ať se máme líp“, myslel jsem, že se jedná o aktivitu některých vlast-rasistických organizací a spolků, zvláště mých nejoblíbenějších, tedy Národní strany. Den na to, když mi kolega telefonoval informaci, že za kampaní stojí stávající hejtman a lídr kandidátky ODS Jiří Šulc, uvědomil jsem si, na jakou notičku to politici hrají.
 celý článek

Policie začala vyšetřovat plakáty hejtmana Šulce

Ústí nad Labem, 29.9.2008 9:39, (ROMEA)
Policie se zabývá třemi velkoplošnými transparenty, které minulý týden vyvěsil v Ústí nad Labem, Litvínově a Mostě hejtman Ústeckého kraje a místní jednička ODS v nadcházejících krajských volbách Jiří Šulc a na nichž je heslo "Makejte, gadžové, ať se máme líp". Někteří lidé je považují za protiromské. Šulc protiromský či rasistický podtext odmítá a tvrdí, že jen netradičně pojmenoval celospolečenský problém, jímž je zneužívání sociální dávek. Hájí se i tím, že slogan sám nevymyslel, ale "vypůjčil" si ho ze zdi jednoho litvínovského domu. O případu informují o dnešní Lidové noviny (LN) a deník Aha!.
 celý článek

Populistická kampaň ODS

Praha, 28.9.2008 19:05, (ROMEA)
Občanská demokratická strana (ODS) se rozhodla stejně jako jiné politické parlamentní i neparlamentní strany najít ten správný lék na neduh české společnosti, který se nazývá Romové. Asi bych jako Rom měl slavit a poděkovat pánům politikům, za to že ve mně, co by daňového poplatníka, posílili pocit dobře využitých veřejných prostředků. Bystrý čtenář jistě vystihl, že jsem si na úvod dovolil jemnou ironii.
 celý článek

Náckové odsouzeni a co dál?

Praha, 28.9.2008 17:00, (http://tydlitatova.blog.idnes.cz)
Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany, je pohoršen odsouzením dvou neonacistů, z nichž Erik Sedláček alias Sedlis-Diehard figuroval na druhém místě kandidátky této strany pro krajské volby na Vysočině.
 celý článek

« | 1 | .. | 2244 | 2245 | 2246 | 2247 | 2248 | .. | 2426 | »
romea - logo