romea - logo
23. dubna 2019 (úterý)
svátek má Vojtěch
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Koky: Ministryně Stehlíková by měla zvážit své další setrvání ve funkci

Praha, 19.11.2008 21:59, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Člen Rady vlády pro záležitosti romské komunity Cyril Koky vyzval dnes v souvislosti s pondělními událostmi v Litvínově ministryni pro lidská práva a menšiny Džamilu Stehlíkovou, aby zvážila své další setrvání ve funkci. Cyril Koky si myslí, že svůj potenciál již vyčerpala.
 celý článek

Neonacisté připravují další útok na Romy

Litvínov/Janov, 19.11.2008 19:15, (ROMEA)
Neonacisté připravují další útok na Romy na sídlišti Janov. Podle místopředsedy Dělnické strany Petra Kotába se uskuteční podle jeho slov protestní akce v Litvínově. Kotáb pro ČTK uvedl, že akce se uskuteční v nejbližší době.
 celý článek

The Star: Stehlíková čelila v Kanadě tvrdé kritice ze strany romských emigrantů

Kanada, 19.11.2008 17:32, (ROMEA/The Star)
Ministryně pro lidská práva a menšiny Džamila Stehlíková čelila v Kanadě tvrdé kritice ze strany Romů uprchlých z České republiky. Čeští Romové, kteří unikli pronásledování a násilí ve své vlasti, si vzali Džamilu Stehlíkovou na paškál poté, co vznesla otázku, proč se Romové chovají jinak v Kanadě než v České republice. Napsal internetový server The Star.
 celý článek

Topolánek podporuje návrh vnitra na zrušení Dělnické strany

Praha, 19.11.2008 15:37, (ROMEA)
Premiér Mirek Topolánek (ODS) je rozhodnut podpořit návrh ministra vnitra Ivana Langra (ODS) na zrušení Dělnické strany. Podle serveru Aktuálně.cz tak reagoval na pondělní bitku mezi pravicovými extremisty a policií v Litvínově.
 celý článek

Výbuch granátu na jihu Maďarska zabil dva Romy

Budapešť, 19.11.2008 15:19, (ROMEA)
Neznámí útočníci zabili v noci na dnešek v jihomaďarském městě Pécs ručním granátem romský manželský pár. Informovala o tom maďarská tisková agentura MTI s odvoláním na policejní zdroje, podle nichž pachatelé vhodili granát oknem do rodinného domu obětí. Maďarská policie zatím vylučuje politické motivy činu.
 celý článek

Amnesty International: postavte se rasistickým útokům

Praha, 19.11.2008 14:58, (ROMEA)
Mezinárodní sekretariát organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) dnes reagoval na vzestup slovních i fyzických útoků vůči romské komunitě, které mají na svědomí příznivci extremistických skupin v České republice. Organizace vyzývá české úřady, aby stíhaly pachatele, kteří svými činy překročí zákony.
 celý článek

GRRP: Český stát musí zabránil masakrování romských dětí, žen a mužů

Karlovy Vary, 19.11.2008 14:56, (ROMEA)
Podle Grémia romských regionálních představitelů je již zcela zbytečné uvažovat a usilovat o to, aby český stát zlepšil situaci Romů ve vzdělání, bydlení zaměstnanosti atd. "Vývoj dospěl k tomu, že všechny tyto problémy se staly nepodstatnými. Teď je nejdůležitější to, aby český stát zabránil masakrování romských dětí, žen a mužů," uvádí se v prohlášení, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.
 celý článek

« | 1 | .. | 2256 | 2257 | 2258 | 2259 | 2260 | .. | 2464 | »
romea - logo