romea - logo
21. ledna 2019 (pondělí)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Quaresma míří do Interu Milán

Porto, 3.9.2008 14:57, (ROMEA)
Inter Milán a FC Porto si vymění dva portugalské fotbalisty. Do kádru italského mistra míří reprezentant Ricardo Quaresma, opačným směrem pak záložník Pélé, vlastním jménem Vítor Hugo Gomes. Toho si cení Inter na šest milionů eur, dalších 18,6 milionu bude muset Portu doplatit.
 celý článek

V Krnově se zřítil strop bytu, nikdo nebyl zraněn

Krnov, 3.9.2008 12:35, (ROMEA)
V Krnově na Bruntálsku se v úterý večer částečně zřítil strop bytu ve čtyřpatrovém domě na Opavské ulici. Dřevěný koupelnový strop v prvním podlaží se propadl do dětského pokoje v přízemí domu. Nehoda se obešla bez zranění. Statik označil jako pravděpodobnou příčinu zřícení stropu dlouhodobě zanedbanou údržbu bytu společně s jeho nevhodným užíváním, řekla ČTK mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková.
 celý článek

Znáte krásu romské kultury?

Praha, 3.9.2008 10:27, (http://tydlitatova.blog.idnes.cz)
Víte, jak sladce melodicky zní romská řeč? Znáte romské autory, umělce, víte něco o romské kultuře? Nebo jen bezmyšlenkovitě opakujete několik bezduchých klišé? Janko Horváth-Dóme je vynikajícím básníkem svého národa, výraznou osobností a neúnavným zprostředkovatelem bohatství romské kultury většinové společnosti. Jeho sbírka O verdan le grajenca džal (Vůz tažený koňmi jede dál) je mimořádným oknem do blízké, a přesto tak vzdálené poezie.
 celý článek

Největší rasistický útok posledních let zůstane bez trestu

Praha, 3.9.2008 10:14, (Hospodářské noviny)
Policisté nenašli neonacisty, kteří zaútočili na bistro. Podle odborníků přitom šlo o největší rasistický útok posledních let.
 celý článek

Co přinesl rok 1968 českým Romům

Praha, 3.9.2008 10:07, (A2 kulturní týdeník)
Malá historie romských organizací v Československu
 celý článek

Kanadská generální guvernérka přijede mezi české Romy

Brno, 3.9.2008 9:36, (ROMEA)
V době zvýšené migrace českých Romů do Kanady a z toho plynoucích obav z možného obnovení vízové povinnosti pro české občany navštíví Česko generální guvernérka Kanady Michaëlle Jeanová. O její plánované cestě informuje server Lidovky.cz. Píše, že guvernérka, která je po britské královně druhým nejvýše postaveným politikem Kanady, navštíví v listopadu romské ghetto v Brně. Kanaďané ale podle serveru popírají souvislost mezi její návštěvou a cestami Romů do Kanady.
 celý článek

Adopce romských dětí

Praha, 1.9.2008 11:30, (Český rozhlas 1 - Radiožurnál)
Nedávno vydaná kniha Terezy Boučkové Rok Kohouta otevřela v Česku velice emotivní diskusi: je v silách bílých rodičů zvládnout výchovu adoptovaných romských dětí? Následující minuty přinášejí rozhovory s těmi, kteří si myslí, že to možné je. Důležité je ale podle nich, aby rodiče dítě přijali i s jeho romstvím, a tuto identitu v něm podporovali.
 celý článek

« | 1 | .. | 2256 | 2257 | 2258 | 2259 | 2260 | .. | 2426 | »
romea - logo