romea - logo
23. září 2018 (neděle)
svátek má Berta
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Senátní výbor se odmítl zabývat výroky Liany Janáčkové

Praha, 11.7.2007 15:19, (ROMEA)
Předseda Výboru pro vzdělání, kulturu, lidská práva a petice Karel Barták sdělil serveru Romea.cz, že se výbor nebude dále zabývat skandálními výroky senátorky Janáčkové.
 celý článek

Vsetínští Romové koupili za půjčku od radnice dům ve Stražisku

Vsetín, 11.7.2007 13:55, (ČTK)
Zhruba deset Romů včetně dětí původně ze Vsetína se v těchto dnech přestěhovalo do obce Stražisko na Prostějovsku. Podle starosty Jaroslava Krönera je ale dům zdevastovaný a nelze v něm bydlet. Romové na něj získali od města Vsetín půjčku 500.000 korun, potvrdila dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová. Podle ní se romské rodiny rozhodly odejít ze Vsetína dobrovolně.
 celý článek

Janáčková: Řekla jsem to, ale nejsem rasistka

Praha, 11.7.2007 12:42, (Hospodářské noviny)
Jsem rasistka, říká senátorka za Nezávislé a starostka Ostravy Mariánských Hor Liana Janáčková na nahrávce z jednoho jednání na její radnici. A svá slova dokládá velmi nelichotivými výroky o Romech. Říká jim "cigáni" a nesouhlasí s jejich "integrací". Při rozhovoru pro HN se ale senátorka snažila navodit dojem, že o nic závažného nejde.
 celý článek

Gipsy.cz dnes odpovídají čtenářům iDNES

Praha, 11.7.2007 12:24, (ROMEA)
Milovníci i kritici romské kapely Gipsy.cz mají dnes jedinečnou možnost
zeptat se členů kapely na cokoliv, co je pálí, zajímá, štve, těší či pobuřuje.
Čtyřčlenný band dnes usedl na online chat serveru iDNES a od dopoledních hodin
ochotně odpovídá na otázky čtenářů.
 celý článek

Romští koordinátoři na krajích jsou pobouřeni výroky senátorky Janáčkové

Praha, 11.7.2007 11:28, (ROMEA)
Koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje Cyril Koky zaslal e-mail předsedovi senátního výboru pro lidská práva, ve kterém spolu se svými kolegy žádá odstoupení Liany Janáčkové z pozice místopředsedkyně tohoto výboru. Server Romea.cz, který o skandálních výrocích informoval jako první, uveřejňuje celý text e-mailu.
 celý článek

Senátoři podpořili postoj ombudsmana ke stěhování Romů ze Vsetína

Praha, 10.7.2007 18:31, (ČTK)
Senátoři z výboru pro lidská práva podpořili stanovisko ombudsmana Otakara Motejla, který kritizoval vystěhování romských rodin ze Vsetína. S jeho obecnými závěry se ztotožnili a doporučili, aby byly využity jako podklad k metodickému pokynu pro města a obce. Rozhodnutí dnes podpořilo jednomyslně všech sedm přítomných členů výboru.
 celý článek

Aktuálně.cz: Janáčková si nakonec nahrávku vyslechla

Praha, 10.7.2007 17:44, (ROMEA/Aktuálně.cz)
Senátorka Liana Janáčková si nakonec vyslechla nahrávku se svými výroky na adresu Romů, i když těsně po skončení zasedání senátního výboru redaktorům Romea.cz tvrdila, že nic poslouchat nebude Ke svým výrokům se vyjádřila pro On-line deník Aktuálně.cz.
 celý článek

« | 1 | .. | 2262 | 2263 | 2264 | 2265 | 2266 | .. | 2270 | »
romea - logo