romea - logo
18. ledna 2019 (pátek)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Romskému boxerovi se rozplynul sen o olympijské medaili

Peking, 14.8.2008 9:46, (ROMEA)
Romský mladík Billy Joe Saunders prohrál ve druhém kole boxerského turnaje na olympijských hrách v Pekingu s kubánským reprezentantem Carlosem Bantauxem. "Myslím už na olympiádu v roce 2012," řekl podle agentury Reuters Saunders těsně potom co podlehl Bantauxemu 13:6.
 celý článek

Slovenští Romové chtějí pracovat, připravují demonstraci

Trebišov, 13.8.2008 23:26, (ROMEA - VIDEO)
Slovenští Romové z okresu Trebišov nejsou spokojeni jakým způsobem vláda Roberta Fica plní své předvolební sliby a řeší otázku zaměstnanosti. Uvedli to dnes na tiskové konferenci v Košicích předseda Sjednocených politických stran Mikuláš Horváth, předsedkyně sdružení devíti romských nevládních organizací Brigita Balogová a další představitelé romské komunity. Romové nejsou spokojeni se zrušením aktivačních prací, které po novele zákona o službách zaměstnanosti mohou vykonávat pouze obce a města, ale nemohou je poskytovat neziskové organizace. Informovala o tom agentura SITA.
 celý článek

Antifa: Krajní pravice se zřejmě sejde v Josefově na Náchodsku

Hradec Králové, 13.8.2008 20:47, (ROMEA)
Sobotní setkání pravicových extremistů se pravděpodobně uskuteční v Josefově u Jaroměře na Náchodsku. Na svých webových stránkách o tom informuje antifašistická organizace Antifa. Policie tuto možnost, o které dnes informuje také Deník, nepotvrdila. Předseda Dělnické strany (DS), která akci pořádá, Tomáš Vandas místo konání nechtěl konkretizovat.
 celý článek

Národní domobrana se odvolá proti rozhodnutí neregistrovat ji

Praha, 13.8.2008 20:30, (ROMEA)
Zakladatelé krajně pravicového občanského sdružení Národní domobrana se odvolají proti rozhodnutí ministerstva vnitra, které odmítlo sdružení zaregistrovat. Podle ministerstva Národní domobrana vyzývá k ozbrojenému odporu, svržení vlády a chce být silnější než státní policie, což je v rozporu s principy fungování demokratické společnosti. Jeden ze zakladatelů sdružení Jan Kopal dnes novinářům řekl, že odmítavé stanovisko ministerstva zapříčinila "štvavá kampaň" novinářů. Na redaktory časopisu Týden podala Národní domobrana trestní oznámení.
 celý článek

Radnice Prahy 6 obvinila rodinu Badžových z podvodu

Praha, 12.8.2008 17:40, (ROMEA)
Spor mezi rodinou Badžových a radnicí Prahy 6 se nadále vyostřuje. Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa (ODS) obvinil rodinu, že v žádostech o prodloužení nájemní smlouvy v obecním sociálním bytě podváděla. Radnice se proto v nejbližších dnech chystá podat na rodinu trestní oznámení pro podvod. Martin Skalský (Strana zelených), je přesvědčen, že Badžovi vědomě nepodváděli.
 celý článek

BBC: V New Yorku již rok funguje projekt boje proti chudobě

New York, 11.8.2008 16:11, (ROMEA)
Město New York spustilo před rokem ambiciózní a kontroverzní projekt, který má pomoci v boji proti chudobě. Nyní je pečlivě zkoumán, píše zpravodajský server BBC.
 celý článek

Falešné samoživitelky prý už ze sociálního systému nevytěží

Praha, 11.8.2008 15:56, (ROMEA)
Matkám malých dětí se prý již nevyplatí zneužívat sociální systém tím, že budou předstírat, že žijí bez příjmu partnera. Vyplývá to z výpočtů Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí (VÚPSP). Před sociálními reformami z loňského a letošního roku některé ženy těžily ze sociálních dávek, když uvedly, že jsou samoživitelky. Analýzu vypracoval VÚPSP letos, uveřejnil ji na svých webových stránkách.
 celý článek

« | 1 | .. | 2262 | 2263 | 2264 | 2265 | 2266 | .. | 2427 | »
romea - logo