romea - logo
24. dubna 2019 (středa)
svátek má Jiří
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Policie by chtěla v ghettech více romských asistentů

Praha, 30.10.2008 18:59, (ROMEA,)
Terénní asistenti policistů ve vyloučených lokalitách osídlených převážně Romy se osvědčili a policie by si přála jejich rozšíření do dalších měst a obcí. Ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková pod tlakem romských organizací chystá také omezení shromažďovacího zákona. Z míst, kde se občané mohou na základě zákona scházet, chce vyškrtnout pietní místa, kde dochází k rasistickým provokacím. To jsou návrhy, které dnes padaly na setkání zástupců neziskových organizací a státní správy v souvislosti se stále agresivnějším chováním neonacistů vůči Romům.
 celý článek

Do Přerova míří krajní pravice

Přerov, 30.10.2008 11:27, (Hranický deník)
Do romské čtvrti ve Škodově ulici v Přerově míří příznivci krajně pravicové Národní strany i se svou šéfkou Petrou Edelmannovou. Stoupenci nacionalistické strany, která bývá odborníky na extremismus označována jako neonacistické uskupení, si chtějí podle svých slov v neděli popovídat s přerovskými Romy. Podle obyvatel Škodovy ulice ale o rady krajních pravičáků nikdo nestojí a Romové jim to hodlají dát jasně najevo.
 celý článek

Úředníci magistrátu rozpustili shromáždění extremistické Národní strany

Praha, 28.10.2008 20:09, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Úředníci pražského magistrátu rozpustili dnešní shromáždění nacionalistické extremistické Národní strany na Václavském náměstí. Vysvětlili to xenofobními a rasistickými výroky, které zazněly z úst člena strany a svolavatele shromáždění Pavla Sedláčka. Zhruba hodinové demonstraci, na jejímž počátku se promítal kontroverzní protiislámský film Fitna (Rozvrat) nizozemského krajně pravicového poslance Geerta Wilderse, podle policie přihlíželo zhruba 200 lidí. Velká část z nich byla z řad náhodných kolemjdoucích či turistů.
 celý článek

Z městečka v Andalusii museli prchnout Romové po útoku sousedů

Madrid, 28.10.2008 18:38, (ROMEA)
Asi stovka Romů musela utéct z městečka v Andalusii poté, co ostatní obyvatelé obklíčili jejich domy a házeli na ně kamení. Stalo se to po rvačce mezi mladíky, informovala dnes s odkazem na místní romskou organizaci agentura Reuters.
 celý článek

Mostecký úřad práce podpoří terénní práci v romských lokalitách

Most, 28.10.2008 18:36, (ROMEA)
Mostecký úřad práce chce podpořit terénní práci v romských lokalitách regionu, dvouletý projekt počítá s vytvořením deseti pracovních míst. Cílem je řešení problému vyloučení obyvatel romských lokalit na Mostecku zavedením terénní sociální a poradenské práce, která se týká litvínovského sídliště Janov, Obrnic a mosteckého sídliště kolem bloku 700, informovala ČTK vedoucí odboru projektů rozvoje lidských zdrojů mosteckého úřadu práce Alena Zieglerová.
 celý článek

Na shromáždění Dělnické strany přišli neonacisté ozbrojeni, policie 13 zadržela

Praha, 28.10.2008 17:18, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Zhruba půlhodiny trvalo dnes odpoledne shromáždění příznivců krajně pravicové Dělnické strany (DS) na náměstí Jiřího z Poděbrad. Projevům předsedy strany Tomáše Vandase a místopředsedy Jiřího Štěpánka přihlíželo podle odhadů přítomných policistů 150 až 200 lidí. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana se akce obešla bez významnějších incidentů. Policisté podle něho předvedli tři lidi ke zjištění totožnosti, dalších deset pak putovalo na policii kvůli tomu, že u nich byly nalezeny bodné a sečné zbraně.
 celý článek

Antifa.cz: Sídliště Janov, týden poté

Praha/Litvínov, 28.10.2008 15:46, (Antifa.cz)
O neonacistickém pokusu o pogrom na litvínovském sídlišti Janov se už na stránkách antifa.cz psalo. Nyní s týdenním odstupem přinášíme nová zajímavá fakta a pokusíme se lehce načrtnout prognózu dalšího vývoje.
 celý článek

« | 1 | .. | 2262 | 2263 | 2264 | 2265 | 2266 | .. | 2464 | »
romea - logo