romea - logo
21. ledna 2019 (pondělí)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Čunek žádal o dávky, i když bral štědré cestovní náhrady

Praha, 17.7.2008 9:32, (ROMEA)
Čunkova kauza se sociálními dávkami, kterou letos v lednu policie odložila, zřejmě nekončí. Firma Kroll při auditu financí šéfa lidovců, který prováděla na zakázku ministra Karla Schwarzenberga, zjistila, že Jiří Čunek dostával vysoké cestovní náhrady. Pokud by tyto příjmy přiznal, neměl by zřejmě na pobírání dávek nárok. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). V letech 1996 a 1997 přitom lidé museli tento údaj v žádosti o dávky uvádět.
 celý článek

Itálie zvažuje zavést v zemi všeobecné snímání otisků prstů

Řím, 16.7.2008 21:30, (ROMEA)
Bezpečnostní výbor italského parlamentu se dnes dohodl, že od roku 2010 by v zemi měla platit všeobecná povinnost doplnit občanské průkazy o otisky prstů jejich držitelů. Návrh, který ještě musí schválit parlament, je reakcí na vlnu kritiky, která se na vládu snesla doma i za hranicemi poté, co v rámci boje proti kriminalitě zahájila začátkem tohoto měsíce snímání otisků výlučně u osob romské národnosti, a to včetně dětí.
 celý článek

Kojenecké ústavy přijaly loni přes 1700 dětí , čtvrtina z nich je z romských rodin

Praha, 16.7.2008 19:00, (ROMEA)
V loňském roce přijaly české kojenecké ústavy a dětské domovy pro děti do tří let 1741 dětí, téměř polovinu z nich z takzvaných sociálních důvodů. Skoro čtvrtina dětí pocházela s romských rodin. Podle Zuzany Baudyšové z Nadace Naše dítě se jedná o děti, jejichž rodiče například nemají kde bydlet, jsou zatíženi extrémními půjčkami nebo své děti zanedbávají. Česká republika je dlouhodobě kritizovaná za příliš vysoký počet dětí v ústavech. V různých typech ústavní péče žije v Česku přibližně 20.000 dětí.
 celý článek

Bulharští Romové chtějí kvůli elektřině vyhlásit autonomii

Sofie, 16.7.2008 16:03, (ROMEA)
Romové ze severobulharského města Silistra hrozí vyhlášením autonomní republiky, pokud vláda nevyřeší problémy se zásobováním jejich komunit energií. Informovala o tom dnes bulharská média. Dodávky proudu zastavila energetická společnost E.ON, protože Romové za elektřinu neplatili.
 celý článek

Primátor se s romskou rodinou nesešel, Badžovi jsou podle firmy Austis v bytě bez právního důvodu

Praha, 15.7.2008 18:42, (ROMEA)
Případ vystěhování rodiny Badžových radnicí Prahy 6 bohužel nemá zatím příznivý vývoj. Dne 14. 7. se podle slibu vedoucí sekretariátu primátora Pavla Béma paní Petry Nečáskové měla uskutečnit schůzka Moniky Badžové a Lenky Kučerové s primátorem. Paní vedoucí měla do té doby upřesnit hodinu schůzky. Nestalo se tak, navíc na zmíněném sekretariátu nebyl v pátek před schůzkou nikdo telefonicky k zastižení.
 celý článek

Obamova výhra by dle průzkumu pomohla ke zlepšení rasových vztahů

New York, 15.7.2008 10:25, (ROMEA)
Zvolení černošského senátora Baracka Obamy příštím prezidentem USA by podle shodného názoru většiny amerických černochů, bělochů a hispánců přispělo ke zlepšení mezirasových vztahů. Pokud by Obama v listopadových volbách neuspěl, zhruba podle třetiny Američanů různých ras by se vztahy mezi etnickými skupinami zhoršily. Zjistil to dnes zveřejněný průzkum Gallupova ústavu.
 celý článek

Slovenská policie obvinila sedm Maďarů z propagace fašismu

Nitra, 14.7.2008 16:07, (ROMEA)
Slovenská policie obvinila sedm maďarských občanů z propagace fašismu. Obvinění, kteří prý jsou členy extremistického seskupení, v neděli nad ránem na pěší zóně v jihoslovenském Štúrovu vykřikovali fašistické pozdravy, oznámila dnes policejní mluvčí. V případě odsouzení jim hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

« | 1 | .. | 2274 | 2275 | 2276 | 2277 | 2278 | .. | 2426 | »
romea - logo