romea - logo
23. dubna 2019 (úterý)
svátek má Vojtěch
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Bezpečnostní rada Litvínova ocenila přístup policie při sobotní provokaci Dělnické strany

Litvínov/Janov, 9.10.2008 15:48, (ROMEA)
Bezpečnostní rada města Litvínov nařídila nepřetržitý monitoring Janova a ocenila přístup policie při sobotní provokaci Dělnické strany. V pohotovosti bude až do odvolání litvínovská městská policie. „S ohledem na vážnost situace rada uložila veliteli městské policie, aby při narušení veřejného pořádku zajistil součinnost s Policí ČR,“ uvádí se v kolektivním vyjádřením rady pro Deník.cz.
 celý článek

Stehlíková: Češi by v EU měli rozpoutat diskusi o problémech Romů

Brno, 9.10.2008 14:40, (ROMEA)
Tématem českého předsednictví Evropské unii by v příštím půlroce měly být i problémy Romů. Novinářům to dnes v Brně řekla ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní je třeba na celoevropské úrovni o tématu mluvit. Nejen kvůli výměně zkušeností, ale hlavně proto, aby na zlepšování situace romské menšiny šly peníze i po roce 2013.
 celý článek

AUDIO: Romská koncepce vícepremiéra Čunka

Praha, 9.10.2008 10:30, (ČRo 6 - Studio STOP)
Návrhu koncepce ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka, kterým chce řešit problémy deprimovaných částí měst obývaných převážně občany romského etnika, se věnoval pořad ČRo 6 Studio STOP.
 celý článek

Kosovští Romové v srbské enklávě

Gracanica, 9.10.2008 9:51, (RV/ROMEA)
Pořád tam čeká. Podám mu balíček. Je v něm krásně křupavý čerstvý rohlík s čokoládou. Nenadšeně natáhne ruku. Chce peníze, prý euro. „Ne, euro ti nedám,“ řeknu česky a trochu zklamaně, že se do papíru ani nepodíval. Cvaknu spoušť a: „Mám tě, ty nevděčníku. Jo, máš ale tak smutné romské oči. Snad je to pravda, že tady v tom srbském klášteře bydlíš, protože jsi sirotek, kterému Albánci zabili rodiče,“ rozprávím si sama pro sebe. Odcházím a věřím, že přece jen rád a hladově otevře ten pytlík a zakousne se do pochoutky.
 celý článek

Co změnit v českých školách, aby se Romům dařilo získat lepší vzdělání?

Praha/Brno, 8.10.2008 17:12, (RH)
Romský měsíčník Romano hangos zjišťoval odpovědi na otázku Co změnit v českých školách, aby se Romům dařilo získat lepší vzdělání?
 celý článek

Neonacisté útočili v Hodoníně

Hodonín, 8.10.2008 10:19, (Slovácko - regionální týdeník)
Dvojici mužů přepadla v Hodoníně pětičlenná skupina zřejmě neonacistů. Jeden stačil utéct, druhému zlomili nos. Muži se domnívají, že je napadli neonacisté, kteří měli v Hodoníně sraz.
 celý článek

Jak přestěhovat romský slum

Bělehrad, 8.10.2008 10:11, (ROMEA)
Trio Španělů navrhlo projekt ve Slovinsku, studentka ze Srí Lanky další pro Velkou Británii a Japonka ze švýcarského ateliéru zas jiný pro Itálii. Švýcarská nadace jim za to předala ceny ve španělském Madridu. Jedno čestné uznání bylo předáno za přestavbu romského slumu.
 celý článek

« | 1 | .. | 2277 | 2278 | 2279 | 2280 | 2281 | .. | 2464 | »
romea - logo