romea - logo
22. června 2018 (pátek)
svátek má Pavla
Loading
rozšířené vyhledávaní

archiv zpráv

Zastupitel Břeclavi urazil Romy, tvrdí, že mluvil o vydrách

Břeclav, 17.7.2007 12:15, (ČTK)
Někteří obyvatelé Břeclavi jsou pobouřeni výrokem tamního zastupitele Tomáše Nepraše (Volba pro město). Politik na zasedání zastupitelstva údajně mluvil o Romech jako o "černých ludrách", informoval před časem Břeclavský deník. Nepraš to odmítá, listu řekl, že použil latinské označení vydry lutra. Břeclavští policisté se případem nezabývají, kvůli incidentu nikdo nepodal trestní oznámení, řekl dnes ČTK Milan Janůvka z kanceláře policejního ředitele v Břeclavi.
 celý článek

Do skanzenu se po roce vrací festival Romská píseň

Rožnov pod Radhoštěm, 17.7.2007 11:40, (Romea)
O víkendu 20.-21.7. zavítá do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm tradiční mezinárodní festival Romská píseň.
 celý článek

Klub SNK se má zabývat výroky své členky Janáčkové o Romech

Praha, 17.7.2007 9:48, (ČTK)
Senátorský klub SNK se dnes má zabývat výroky své členky Liany Janáčkové (za hnutí Nezávislí) na adresu Romů v jejím ostravském obvodu. Senátorka kvůli tomu čelí výzvám k rezignaci. Předseda senátorů SNK Josef Novotný však nehodlá navrhovat odvolání Janáčkové z výboru pro lidská práva. Neočekává ani, že by dnes klub dospěl k nějakému konečnému rozhodnutí.
 celý článek

Výstava NEviditelní o Romech z různých koutů Evropy

Plzeň, 17.7.2007 9:23, (Romea)
Ve čtvrtek 2. srpna se od 17 hodin v plzeňské Galerii Bílé nároží uskuteční vernisáž výstavy dokumentárních fotografií Lukáše Houdka.
 celý článek

LN: Poradní orgán vládní rady navrhuje odškodnění za sterilizace

Praha, 17.7.2007 0:30, (ČTK)
Až 200.000 korun odškodného by podle informací dnešních Lidových novin (LN) mohli dostat lidé, kteří v minulosti podstoupili nedobrovolnou sterilizaci. Deník píše, že metodiku, jak a které ženy a nejméně jednoho muže odškodňovat, vypracoval Výbor pro biomedicínu a lidská práva, který je poradním orgánem vládní rady pro lidská práva. LN píší, že rada by měla návrh projednat nejspíš v září.
 celý článek

Příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit

Brno, 16.7.2007 16:24, (DROM/ROMEA)
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež DROM pořádá ve dnech 23. až 27. července již třetí ročník příměstského tábora pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Stejně jako v minulých letech je letní tábor určený především tzv. neorganizovaným dětem a mládeži a nabízí jim příležitosti, jak aktivně trávit volný čas v době prázdnin. „Tábor připravujeme pro děti, které během prázdnin nemají dostatek možností trávit volný čas mimo město, tedy na klasických táborech v přírodě nebo u moře,“ upřesnila Mgr. Kateřina Klíčová, vedoucí nízkoprahové klubovny.
 celý článek

Skupina Kale vyráží do Prahy!

Praha, 16.7.2007 12:17, (Romea)
Tento čtvrtek 19.7. přijede do hudebního klubu Akord zahrát legendární rokycanská kapela Kale, která již delší dobu i bez aury zvučného jména Věry Bílé potvrzuje svoji konkurenceschopnost na hudebním trhu a svým novým CD obdivuhodný hráčský um.
 celý článek

« | 1 | .. | 2277 | 2278 | 2279 | 2280 | 2281 | .. | 2289 | »
 
romea - logo