romea - logo
25. března 2019 (pondělí)
svátek má Marián
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Dva nápisy v Litvínově vyhrožují Romům smrtí

Litvínov, 12.10.2008 19:45, (ROMEA)
Policisté se snaží zjistit, kdo na dva domy v Litvínově nastříkal nápisy, které vyhrožují Romům smrtí. Jejich autor se podle informací ČTK pod ně podepsal jako Klika, což je příjmení litvínovského místostarosty Martina Kliky (ČSSD). Mluvčí mostecké policie Alena Bartošová dnes ČTK řekla, že případ vyšetřují jako trestný čin poškozování cizí věci a podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. Za druhý trestný čin pachateli hrozí až pět let vězení.
 celý článek

videoZemřel Ján Berky-Mrenica starší

Očová, 12.10.2008 17:16, (ROMEA - VIDEO)
Po těžké nemoci zemřel dnes brzy ráno slovenský houslový virtuóz a skladatel Ján Berky-Mrenica starší.
 celý článek

Za rudou kamufláží hnědé jádro

Brno, 12.10.2008 16:53, (RH)
Na Dělnickou stranu (DS), respektive na jejího plzeňského feldvébla Václava Prokůpka nemám zrovna nejlepší vzpomínky. Proto si od ledna 2006 této party jaksi podvědomě všímám o něco víc než ostatních ultrapravých chumlů.
 celý článek

Kdo seje vítr, sklízí bouři

Praha, 11.10.2008 10:05, (http://tydlitatova.blog.idnes.cz)
Možná jste si všimli, že jsem se dosud ve svých komentářích českého politického kočkování nezabývala konfliktem v litvínovském Janově. Jednak jsem na to neměla čas a jednak jsem u těch událostí nebyla a necítím se být kompetentní vyjadřovat se k něčemu na základě někalikavteřinového spotu v televizi.
 celý článek

Pravicový populista Jörg Haider zahynul při automobilové nehodě

Vídeň, 11.10.2008 9:47, (ROMEA)
Jörg Haider, dlouholetý šéf pravicové populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ), nyní předseda podobně orientovaného Svazu pro budoucnost Rakouska (BZÖ), dnes ráno zahynul při automobilové nehodě. Její příčiny nejsou zatím známy. Oznámila to agentura APA s odvoláním na policii v Klagenfurtu.
 celý článek

Špidla: Španělsko by mohlo být vzorem při zaměstnávání Romů

Brusel, 11.10.2008 9:19, (ROMEA)
Španělsko by podle českého eurokomisaře pro sociální věci Vladimíra Špidly mohlo být vzorem při zaměstnávání Romů. V zemi se za posledních 15 let podařilo výrazně zvýšit zaměstnanost této menšiny, píše Špidla na svém blogu. Podle něj byl klíčem k úspěchu individuální přístup k uchazečům o práci.
 celý článek

S Romy o Romech

Brusel, 11.10.2008 9:16, (Blog Vladimíra Špidly)
Vášeň a temperament, tanec a muzika, svoboda a dálky... To si lidé spojují s Romy, pokud o nich smýšlejí pozitivně. Špína a nevzdělanost, kriminalita a násilí… To s nimi spojují ti, kdo je vidí negativně. Lidé si život Romů zpravidla buď romantizují nebo ho zatracují. Nic mezi tím. Skvěle to shrnul jeden z účastníků prvního romského EU-summitu, který jsme organizovali 16. září: "Lidé mají rádi romskou hudbu, ale nechtějí mít Roma za souseda. A už vůbec ne za zetě." To potvrzují i průzkumy veřejného mínění. Padesát procent občanů EU uvádí, že se necítí dobře, když v sousedství bydlí Romové. Hluboce zakořeněný předsudek totiž praví, že tam bude hluk, bude se tam krást a za chvíli to tam bude vypadat jako na smetišti.
 celý článek

« | 1 | .. | 2277 | 2278 | 2279 | 2280 | 2281 | .. | 2467 | »
romea - logo