romea - logo
19. ledna 2019 (sobota)
svátek má Doubravka
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

V Brně pokračoval proces s olašskými Romy; oběť neví, kdo vlastně střílel

Brno, 23.6.2008 13:34, (ROMEA/ČTK)
Pětapadesátiletý Josef Lakatoš si není jistý, zda jej loni v červenci v Prostějově střelil do břicha Ladislav Daniš, přestože útočníka po incidentu detailně, opakovaně popsal. Zatímco dříve dopodrobna líčil, jak si s Danišem dívali do očí před výstřelem, který jej málem zabil, dnes své původní vyjádření před soudem změnil. Učinil tak i přesto, že jeho manželka Helena označila Daniše ve své výpovědi za vraha.
 celý článek

Vzniká v Pardubicích nová reality show?

Pardubice, 23.6.2008 11:45, (ROMEA/Romano voďi)
Představte si, že někdo čtyřiadvacet hodin denně monitoruje váš domácí život, vaše návštěvy, hádky i radosti, které zažíváte s rodinou. Pro velkou část romských rodin žijících v Pardubicích to je bohužel smutná realita. V ulicích Husova a Češkova se nacházejí objekty s kamerovým systémem. To se většině jejich obyvatelů nelíbí, a tak se někteří rozhodli bránit s pomocí Antidiskriminační linky, kterou provozuje od října 2007 o.s. Romea.
 celý článek

ROMEA doporučuje: Audio a video o projektu Podpora Romů v Praze

Praha, 23.6.2008 10:28, (ROMEA - AUDIO, VIDEO)
Projekt Podpora Romů v Praze je zaměřen na vzdělávání a zaměstnávání Romů a probíhá v období 2005 – 2008 v rámci programu Iniciativy Společenství Equal. V současné době se po třech letech úspěšné realizace chýlí ke konci. Za tuto dobu se jej zúčastnilo 1.980 pražských Romů, z nichž se 824 zúčastnilo vzdělávacích a rekvalifikačních kurzů, 216 (z toho 126 žen) díky projektu získalo zaměstnání, 11 osob (z toho 8 žen) si založilo živnost a 85 Romů pokračuje ve studiu na střední nebo vysoké škole. V současné době je 540 klientů zaregistrováno na Internetové burze práce, 281 pravidelně navštěvuje Internetové centrum a 85 romských žáků se zúčastnilo motivačních výcviků.
 celý článek

Stěhují se, zatím ale neví kam

Přerov, 23.6.2008 9:20, (Převzato: Hranický deník)
Už počátkem letních prázdnin se má rozhodnout o dalším osudu obyvatel Škodovy ulice v Přerově. Romové, jejichž domy před rokem koupila od města soukromá společnost Opera Bohemia, žijí už delší dobu v obavách o svou budoucnost. Nový vlastník objektů hodlá totiž zchátralou čtvrť v blízkosti vlakového nádraží srovnat se zemí.
 celý článek

Dnešní předsudky o Cikánech

Brno, 21.6.2008 18:35, (Brněnský deník)
Předsudky o Cikánech mají svůj původ v sedmnáctém a osmnáctém století. Dobře o tom píše historik Pavel Himl ve své knize Zrození vagabunda. Jeden z citátů je charakteristický:
 celý článek

Rakovník chce zavést vyplácení sociálních dávek formou poukázek

Rakovník, 21.6.2008 17:04, (ROMEA/ČTK)
Rakovník chce zavést vyplácení části sociálních dávek formou poukázek. V některých případech totiž příjemci dávky zneužívají a za peníze si kupují například alkohol, cigarety či drogy nebo je utrácejí v hernách. Poukázky by se ale vydávaly jen malému počtu jedinců, řekl ČTK rakovnický starosta Zdeněk Nejdl (ODS).
 celý článek

Z Prahy vyjíždí kamion s kampaní proti diskriminaci

Praha, 21.6.2008 14:12, (ROMEA/ČTK - VIDEO)
S kampaní, která má občany informovat, jak se mohou bránit proti diskriminaci, vyjíždí dnes z Prahy na turné informační kamion. Přítomným ho na pražském festivalu United Islands of Prague představil eurokomisař Vladimír Špidla. Kampaň má občany hlavně informovat a zdůraznit, že mají právo na život bez diskriminace. "Pořád se ukazuje, že lidé nejsou dostatečně informování," řekl Špidla ČTK.
 celý článek

« | 1 | .. | 2283 | 2284 | 2285 | 2286 | 2287 | .. | 2427 | »
romea - logo