romea - logo
18. ledna 2019 (pátek)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Romská ghetta bez peněz kvůli jednomu politikovi?

Praha, 16.6.2008 10:11, (Převzato: Lidové noviny)
Města mohla v příštích pěti letech získat asi 4,5 miliardy korun na opravu domů, zvelebení prostranství a sociální služby v převážně romských ghettech. Teď hrozí, že peníze půjdou do běžných sídlišť místo do vyloučených lokalit.
 celý článek

Sociální služby změnil nový zákon, organizacím ale chybějí peníze

Praha, 15.6.2008 12:06, (ROMEA/ČTK)
Sociální služby v regionech prošly v posledních čtyřech letech razantní proměnou, o kterou se postaral především nový zákon platící od loňského ledna. Tato norma změnila dosavadní systém financování a z dřívější spíše pasivní sociální péče učinila službu, kterou si mohou vybrat a objednat sami klienti. Mnozí poskytovatelé sociálních služeb se ale potýkají s obrovskými existenčními potížemi, které se daří vyřešit jen obtížně.
 celý článek

Děčínem pochodovali extremisté, policie zadržela tři osoby

Děčín, 14.6.2008 19:29, (ROMEA/ČTK)
Tři osoby zadržela policie v souvislosti s dnešním pochodem pravicových extremistů v Děčíně. Všechny předvedla z Tyršova mostu, kde protestovala skupina zhruba 50 anarchistů a antifašistů proti procházejícímu pochodu nacionalistů. Důvodem zadržení bylo podle mluvčího děčínské policie Ladislava Cvika rušení veřejného pořádku. Nacionalisté ze skupiny Autonomní nacionalisté Sever pořádali pochod, který nahlásili magistrátu jako akci proti toleranci a dekriminalizaci drog. Policie k sobě znesvářené tábory nepustila.
 celý článek

Nedaleko centra Olomouce vyrostl kemp francouzských Romů

Olomouc, 14.6.2008 9:24, (Převzato: Blanenský deník)
Nový dočasný kemp vyrostl v posledních několika dnech na travnaté ploše na třídě Kosmonautů. Zatímco obvykle v těchto místech stavějí své šapitó cirkusy, nyní se jen pár set metrů od centra Olomouce se svými karavany utábořili kočující Rómové z Francie. Po několikaleté přestávce přijeli navštívit své známé z Hané. Postupně poznávají Olomoucko a pravidelně se setkávají ke společným večerním mším.
 celý článek

V domovech v Libereckém kraji končí více týraných dětí

Liberec, 13.6.2008 19:04, (ROMEA/ČTK)
V dětských domovech v Libereckém kraji končí v poslední době mnohem více týraných a zneužívaných chlapců a dívek. Jejich životní příběhy jsou mnohem drastičtější než v minulosti, zjistila ČTK v anketě mezi řediteli dětských domovů.
 celý článek

S romskými dětmi je nutné pracovat v rodinách

Praha, 13.6.2008 11:52, (Převzato: Benešovský deník)
Podle ředitelky Institutu pedagogicko-psychologického poradenství Jany Zapletalové je základem individuální práce s dětmi.
 celý článek

Vsetín: Museli změnit adresu. Bydlí teď líp?

Vsetín, 13.6.2008 11:50, (Převzato: Mladá fronta DNES)
Jak žijí romské rodiny, které museli nedobrovolně opustit své domovy? Rodina Tulejových zřejmě už zůstane v Čechách pod Kosířem, na vsetínské Poschle vládne přísný režim, starosta Nezamyslic občas řeší stížnosti sousedů.
 celý článek

« | 1 | .. | 2286 | 2287 | 2288 | 2289 | 2290 | .. | 2427 | »
romea - logo