romea - logo
22. března 2019 (pátek)
svátek má Leona
Loading
rozšířené vyhledávaní

další zprávy

Neonacisté plánují sraz v Hodoníně, kde loni mladík zapálil Roma

Hodonín, 8.9.2008 8:50, (ROMEA)
Na Hodonínsku se koncem září zřejmě uskuteční další koncert neonacistických kapel. Jeho účastníci mají sraz v hodonínské restauraci, poblíž které loni skupina příznivců hnutí skinheads zbila a zapálila mladého Roma. Akce plánovaná na 27. září má být vzpomínkou na zpěváka skinheadské kapely Skrewdriver Iana Stuarta. ČTK to zjistila z pozvánky, která koluje po neonacistických internetových stránkách. Přesné místo koncertu je zatím tajné.
 celý článek

Neonacisté chtěli demonstrovat v Rokycanech, policie jim v tom zabránila

Rokycany, 7.9.2008 11:53, (ROMEA)
Koncert v plzeňské městské části Červený Hrádek, na nějž dorazila zhruba stovka neonacistů, skončil dnes před 01:00 bez konfliktů. Situaci monitorovala asi stovka policistů. Všichni účastníci odjeli, neonacisté s policií podle západočeská policejní mluvčí Jolana Číhová komunikovali. Ještě před tím chtěli neonacisté uspořádat neohlášený a nepovolený pochod centrem Rokycan, ale policie jim v tom zabránila.
 celý článek

Co si takhle zajet do Kanady?

Praha, 6.9.2008 11:28, (Metro)
Původně jsem si naplánoval napsat něco o právě začínajícím novém školním roce, o zvýšených nárocích základních škol a podobně.
 celý článek

Předseda Unie olašských Romů chce koupit domy v Riegrově ulici, nájemníci mají strach

Slezská Ostrava, 5.9.2008 10:13, (ROMEA)
Předseda Unie olašských Romů Josef Stojka má zájem odkoupit domy v Riegrově ulici ve Slezké Ostravě, kde bydlí převážně Romové. Nájemníci mají strach, protože jim měl Stojka vyhrožovat, že až domy koupí zavede tvrdá opatření. Stojka agentuře Mediafax řekl, že se nic takového nestalo.
 celý článek

Podle EU není italské snímání otisků prstů Romům rasistické

Neapol, 5.9.2008 9:52, (ROMEA)
Italská vláda pravého středu dnes uvítala rozhodnutí Evropské unie, že snímání otisků prstů Romům není rasistické. Napsala to agentura Reuters.
 celý článek

Nové uskupení chce podporovat svědkyni proti Čunkovi Urbanovou

Praha, 4.9.2008 15:57, (ROMEA)
Podporovat klíčovou svědkyni v údajné korupční kauze vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka Marcelu Urbanovou a podávat veřejnosti informace o jejím trestním stíhání chce nové uskupení, které v minulých dnech vzniklo pod názvem Výbor na obranu Marcely Urbanové (VOMU). ČTK to sdělil jeden ze zakládajících členů - publicista Petr Uhl. Výbor s ním založili politologové Rudolf Kučera a Jiří Pehe, bývalý senátor Zdeněk Bárta či novinář Jan Schneider.
 celý článek

Entofest v Mladé Boleslavi představí hudbu, divadlo i romské jídlo

Mladá Boleslav, 4.9.2008 14:22, (ROMEA)
Již podruhé se v sobotu, 6.září 2008, představí letošní 4.ročník multikulturního festivalu Etnofest. S týdenní přestávkou se z Prahy přesunou kapely a prezentační stánky těch nejrůznějších národů z celého světa do Mladé Boleslavi (v Novém parku v Habeši/ ul. U penziónu)
 celý článek

« | 1 | .. | 2298 | 2299 | 2300 | 2301 | 2302 | .. | 2470 | »
romea - logo