Zpravodaj sdružení ROMEA: V novém roce nová grafika Romano voďi a Romea.cz

Nástroje
Právě jste zde: Home » Novinky » Zpravodaj sdružení ROMEA: V novém roce nová grafika Romano voďi a Romea.cz
Úterý, 27 Čer 2017

Zpravodaj sdružení ROMEA: V novém roce nová grafika Romano voďi a Romea.cz

Email Tisk PDF

Vážení přátelé a příznivci sdružení ROMEA,

začátek roku je spojen s psaním závěrečných zpráv k projektům, které skončily k poslednímu dni minulého roku. Je s tím spojena celá řada administrativy, se kterou vás nebudu obtěžovat.

Opravdu to není tak, jak si myslí někteří kritici neziskového sektoru, že organizace berou peníze na cokoliv a že se o jejich čerpání nikdo nezajímá. Věřte, že tomu je právě naopak, a všichni donoři požadují podrobné informace o využití svěřených finančních prostředků.

Zpravodaj 1/2012

V prvním letošním zpravodaji naleznete shrnutí naší práce za první čtvrtletí roku 2012 a zlehka nahlédneme i do měsíce dubna, kde si připomeneme oslavy Mezinárodního dne Romů, na kterých se v Praze letos výrazně naše občanské sdružení podílelo.

Pokračovali jsme v projektu zpravodajského serveru Romea.cz, který hned v lednu zaznamenal rekordní návštěvnost spojenou
s tragickou střelbou v Tanvaldu. V únoru a březnu se však server stal terčem hackerských útoků, a proto jsme začali pracovat na nové verzi stránek, které spustíme na začátku června.

Grafických změn doznal i časopis Romano voďi. Změnila se především obálka časopisu, ale i vnitřek.

Do posledního půlroku vstoupil projekt Vzájemnou spoluprací neromských a romských žáků k odstranění rasismu a xenofobie. Finišovali jsme s přípravou učební pomůcky s názvem Druhá směna — Jak využívat dějiny a literaturu Romů ve výuce na 2. stupni ZŠ. S výsledkem naší práce se můžete seznámit uvnitř zpravodaje.

Samozřejmě jsme pokračovali v realizaci i dalších projektů, ale více již prozrazovat nebudu.

Přeji vám příjemné čtení.

PODPOŘTE NÁS
1965602379/0800

Zpravodaj 1/2012

Zpravodaj 2/2011

Zpravodaj 1/2011