TZ: Na ostravské škole se pod vedením romských mentorů tancovalo a hrál fotbal

Nástroje
Právě jste zde: Home » Média centrum » Tiskové zprávy » TZ: Na ostravské škole se pod vedením romských mentorů tancovalo a hrál fotbal
Středa, 28 Čer 2017

TZ: Na ostravské škole se pod vedením romských mentorů tancovalo a hrál fotbal

Email Tisk PDF

Od dubna do prosince 2016 probíhaly díky podpoře ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na základní škole Karasova v Mariánských Horách v Ostravě pravidelné volnočasové aktivity pro tamější děti. Dvě skupiny dětí: chlapecká a dívčí, se každý týden věnovaly činnosti, která je nejen bavila, ale i pohybově rozvíjela. Důležitým motivem těchto setkání byli lektoři aktivit, romští studenti a absolventi střední školy, kteří svým osobním příběhem děti motivovali ke studiu.

Děvčata nacvičovala pod vedením absolventky konzervatoře Bibiany Polákové taneční sestavu na píseň zpěvačky Rihanny a zdokonalovala se v taneční průpravě. „Procvičovaly jsme jednotlivé kroky choreografie, většinu z nich si holky samy vymyslely, a nebyly to jednoduché prvky, jedním z nich byla dokonce zvedačka. Mezi pravidelná cvičení kromě nácviku baletních kroků patřila například rytmická cvičení, úspěch vždy měly i pohybové hry a kreativní tvoření, u kterých si mohly odpočinout. Za několik měsíců udělaly holky velký kus práce, za což je musím opravdu pochválit,“ hodnotí projekt lektorka tance Bibiana Poláková.

Chlapci se věnovali oblíbenému fotbalu. Pod vedením lektora studenta střední školy se zaměřením na sportovní management Viktora Šmarhovyče a posléze Davida Daniše, který svého spolužáka v trénování kvůli časové vytíženosti vystřídal, vylepšovali nejen svou fotbalovou průpravu, fyzičku, ale i smysl pro tým a fair play. Jejich trenéři jim totiž nic neodpustili.

I když se děti potýkaly s problémem v podobě probíhající rekonstrukce školní tělocvičny, nenechaly se od zdravého pohybu odloučit a trénovaly i venku nebo ve třídě.

Projekt financovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci dotačního programu Podpora integrace romské komunity v roce 2016.