Tiskové zprávy

Nástroje
Právě jste zde: Home » Média centrum » Tiskové zprávy
Úterý, 27 Čer 2017

Tiskové zprávy

TZ: Na ostravské škole se pod vedením romských mentorů tancovalo a hrál fotbal

Email Tisk PDF

Od dubna do prosince 2016 probíhaly díky podpoře ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na základní škole Karasova v Mariánských Horách v Ostravě pravidelné volnočasové aktivity pro tamější děti. Dvě skupiny dětí: chlapecká a dívčí, se každý týden věnovaly činnosti, která je nejen bavila, ale i pohybově rozvíjela. Důležitým motivem těchto setkání byli lektoři aktivit, romští studenti a absolventi střední školy, kteří svým osobním příběhem děti motivovali ke studiu.

Romské a české děti společně "po škole". Krátký film přibližuje průběh volnočasových aktivit projektu Romská identita na českých základních školách

Email Tisk PDF

Uveřejněním dokumentu zachycujícího celoroční činnost čtyř volnočasových skupin romských a českých dětí, jejíž výsledky předvedly v pražském divadle v Korunní, se projekt Romská identita na českých základních školách nachýlil k závěru.

V Dolním Podluží se děti pochlubily autorským divadelním představením na téma diskriminace

Email Tisk PDF

Jaké to je žádat o práci, když nemáte ideální barvu kůže, dostatečné vzdělání či ten správný věk?A můžete se setkat s diskriminací i na veřejných záchodcích?

Romští vysokoškoláci boří mýty o tom, že se Romové nechtějí vzdělávat a nemají ambice získat prestižní místo

Email Tisk PDF

REF-2014

Marii je 23 let a studuje na Anglo-americké univerzitě v Praze. Kromě angličtiny, kterou hovoří plynně, se domluví také francouzsky, ale i romsky. Je totiž Romka a boří mýty o tom, že Romové se nechtějí vzdělávat a mít prestižní zaměstnání. Jejím snem je stát se kulturní atašé na některém zahraničním zastupitelství. A ze svého snu nemíní ustoupit, již při studiu totiž pracuje na Egyptském velvyslanectví. Nemyslí ale jen na sebe a při studiu doučuje i další romské studenty.

ROMEA se připojila k dopisu kritizující Českou televizi za seriál 8.A

Email Tisk PDF

Osm neziskových organizací z celé České republiky se podepsalo pod otevřený dopis Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. V něm vyjádřily svůj nesouhlas se seriálem České televize Třída 8. A vysílaným v druhé polovině loňského roku. Ten dokumentoval působení tří nových učitelů v třídě tvořené převážně romskými žáky. Podle tvůrců dopisu mohl pořad u diváků utvrdit předsudky a stereotypy, které o romské menšině panují, a navíc poškodil práva protagonistů pořadu – žáků třídy 8. A.

Strana 1 z 10