ROMEA v médiích

Nástroje
Právě jste zde: Home » Média centrum » ROMEA v médiích
Čtvrtek, 29 Čer 2017

ROMEA v médiích

Reportáž televize Barrandov o diskriminaci Romů v bydlení

Email Tisk PDF

Reportáž televize Barrandov o diskriminaci Romů v oblasti bydlení se mimo jiné opírala i o pomoc a kontakty organizace ROMEA, které byly poskytnuty redaktorce Evě Střihavkové. V závěru reportáže zazněla informace o bezplatném telefonním čísle 800 307 307, na které můžete volat pokud se cítíte být nějakým způsobem diskriminováni.

Události ČT: Postavení Romů v Česku

Email Tisk PDF
alt

Brusel bude dál prošetřovat Česko kvůli diskriminaci romských dětí ve vzdělávání. Vyplynulo to z jednání mezi eurokomisařkou Věrou Jourovou a ministrem Jiřím Dienstbierem. Právě v Bruselu, kde politici debatovali o situaci etnika v Evropě. Ke zlepšení chce zdejší vládu vyzvat i Amnesty International.

Michal Komárek pro Český rozhlas: Špína, urážky, primitivismus? I tak nechme diskuse na internetu žít!

Email Tisk PDF

Čeká diskuse na internetu zásadní omezení? Budou zpravodajské servery nuceny diskuse rušit nebo přísně regulovat? A budou požadovat, aby diskutující vystupovali pod vlastními skutečnými jmény a vzdali se anonymity? Naznačí to verdikt Evropského soudu pro lidská práva, který právě řeší kauzu estonského portálu Delfi AS. Diskuse Radiožurnálu na toto téma se účastnil editor serveru Romea.cz Michal Komárek.

iDNES.cz: Jako „cikánka“ měla jít do zvláštní školy. Dnes studuje na univerzitě

Email Tisk PDF

idnes-stipoendia2014

Mladých Romů studujících vysokou školu v Česku není mnoho, v posledních letech jich však rychle přibývá. Na univerzitách tak dospívá nová generace romské elity. Ovšem i romským vysokoškolákům stále ztěžují život předsudky okolí.
Studentky, které se účastnily politického výcviku pořádaného organizací Slovo.

Zdeněk Ryšavý komentuje připravovanou vládní kampaň proti rasismu

Email Tisk PDF

rysavy-zdenek-orgVládní kampaň chce vyvracet rasistické lži

21.8.2014 Lidové noviny str. 02 Domov
TOMÁŠ TOMÁNEK

Praha Internetem koluje řada smyšlených historek na téma „Já musím dělat a platím vše, Rom nepracuje a všechno má zadarmo“. Donedávna byl často sdílený třeba text, který informoval o tom, že nezaměstnaný příslušník menšiny nemusí platit za léky v lékárně, zatímco příslušník bílé většiny musel u pokladny nechat 500 korun.

Strana 1 z 3