Video

Nástroje
Právě jste zde: Home » Média centrum » Video
Neděle, 25 Čer 2017

Video

Nominace Roma Spirit 2014 - Zdeněk Ryšavý, zakladatel Romea.cz

Email Tisk PDF
romea-agm

V Praze se v prosinci udělovala v pěti kategoriích cena Roma Spirit za zlepšování situace Romů v České republice. Ceremoniál se konal v centru Pražská křižovatka. V kategorii média (ocenění pro novináře/novinářku za objektivní anebo pozitivní informaci o romské problematice, za šíření pozitivního odkazu vzájemné tolerance a porozumění) byl nominován i Zdeněk Ryšavý, zakladatel a klíčový redaktor serveru Romea.cz.

Velvyslanectví USA slavnostně předalo výroční Cenu Alice Garrigue Masarykové sdružení ROMEA

Email Tisk PDF

romea-agmPři příležitosti výročí Mezinárodního dne lidských práv předal velvyslanec USA Norman Eisen ve středu 12. prosince 2012 v 18:00 hodin v Americkém centru Cenu Alice Garrigue Masarykové zástupcům občanského sdružení ROMEA.

VIDEO: Záznam slavnostní certifikace Etnic Friendly zaměstnavatelů

Email Tisk PDF

efz-2012-10-titulkaVe středu 17. října 2012 byla dalším sedmi zaměstnavatelům udělena značka Ethnic Friendly. Toto ocenění, pravidelně udílené již od roku 2007, získaly v pražském Goethe Institutu stejně jako v loňských ročnících společnosti z nejrůznějších oblastí podnikání.

ROMEA zhodnotila úspěchy projektu na podporu odstranění rasismu a xenofobie z českých škol

Email Tisk PDF

tk-opvkSdružení ROMEA právě dokončuje tříletý projekt, jehož cílem bylo spoluprací neromských, romských žáků a vzděláváním pedagogů nabourávat stereotypní myšlení o menšinách. Dosáhnul projekt toho, co si předsevzal? Kolika osobám pomohl? Zanechává po sobě nadčasové a trvalé výstupy, s jejichž pomocí budou děti či pedagogové schopni sami měnit své postoje?

František Kostlán o výstavě proti rasismu v pořadu Pražení

Email Tisk PDF

František Kostlán spolupracoval na přípravě výstavy, která se uskutečnila v rámci akce Lucerna proti rasismu, 21. března na Mezinárodní den proti rasismu. Připravil texty na tu část výstavy, která se zabývá působením českých médií ve vztahu k Romům, stereotypy, předsudky a nepravdami, které se ve sdělovacích prostředcích objevují. Akci Lucerna proti rasismu připravila obecně prospěšná společnost OPONA.

VIDEO: František Kostlán o výstavě proti rasismu v pořadu Pražení

Strana 1 z 2