romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA v DOXu povede diskuzi o roli médií při informování o Romech

Praha, 26.2.2013 13:51, (ROMEA)
Ilustrační foto: www.jedensvet.cz
Ilustrační foto: www.jedensvet.cz

V rámci akce Jeden svět v DOXu – Barcamp, která proběhne 2. a 3 března.v prostorách centra současného umění DOX, můžete diskutovat motivy strachu z nenávisti a vyčleňování minoritních skupin. Diskutovat budete moci také se zástupci sdružení ROMEA na téma Role médií při informování o Romech a to v sobotu 2. 3. od 15:30.

Barcamp se uskuteční v předvečer zahájení festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013, který se věnuje podobné tematice. Pořadatelé Centrum současného umění DOX a Jeden svět se propojili v zastřešujícím tématu barcampu:  Naděje, kreativita a inovace pro společnost bez násilí a nenávisti.

Diskuzi, která se tematicky bude věnovat způsobu informování klasických i nových médií o Romech, povede František Kostlán ze sdružení ROMEA. V rámci diskuze se budou probírat například témata: jak se stavět k zavádějícím informacím o Romech v médiích, co se dá dělat proti rasismu a lžím šířeným prostřednictvím nových médií či jakým způsobem média probírají tématiku menšin.

Cílem akce je vytvořit prostředí pro sdílení kreativních nápadů, strategií či praktických postupů a posílit tak dovednosti zástupců občanské společnosti a menšin. Akce tak propojí různé okruhy odborníků, nadšenců, kreativců a inspirativních osobností z oblasti lidských práv, nových médií, umění i technologií. Barcamp je příležitostí pro všechny, kteří nechtějí jen přihlížet. Nabízí diskusi, praktické workshopy a inovativní nástroje, staví na faktech a osobních zkušenostech jako protiváze nenávistné rétoriky postavené na smyšlenkách, dezinformacích a nenávisti.

Sobotní program 2. března probíhá od 10 do 20.30h, nedělní program 3. března je otevřen od 10 do 15.30h.

Více naleznete na stránkách DOXu nebo na Facebooku.

hla, DOX
Přečteno: 1156x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Diskuze, Média, Jeden svět 2013HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo