romea - logo
18. května 2021 (úterý)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze proběhne konkurs do filmu Cesta ven. Hrát v něm budou romští neherci

Praha, 20.9.2012 14:45, (ROMEA)
Štáb filmu Cesta ven, který vypráví o životě mladého romského páru, hledal romské neherce i v Krupce (FOTO: Míra Brož, Konexe, o. s.)
Štáb filmu Cesta ven, který vypráví o životě mladého romského páru, hledal romské neherce i v Krupce (FOTO: Míra Brož, Konexe, o. s.)

V Praze proběhne v pondělí 24.09. 2012 casting do nového filmu režiséra Petra Václava Cesta ven. Ten bude vyprávět o životě Romů. Konkurs se uskuteční v agentuře Echo casting, Římská 34, Praha 2, od 14:00 do 18:00. Filmaři budou vybírat:

  • romské ženy 22 - 30 let
  • romské muže 25 - 35 let
  • romské dívky 15 - 16 let.

 Více informací najdete na webu Moloko film.

Jeden z nejosobitějších českých režisérů Petr Václav, jehož filmoví diváci mohou znát jako autora filmů Marian nebo Paralelní světy, a který v posledních letech působí především ve Francii. Zde napsal řadu scénářů a natočil několik dokumentárních snímků pro televizi. Nyní připravuje nový film s pracovním názvem Cesta ven. Film vypráví příběh mladého romského páru žijícího v dnešní České republice.

Film, který na svém zatím posledním zasedání podpořil Státní fond pro podporu a rozvoj České kinematografie, se bude natáčet na konci tohoto roku s rozpočtem kolem patnácti miliónů korun. Natáčení bude probíhat v reálných interiérech i exteriérech a do hlavních rolí budou obsazeni romští neherci. Za kamerou bude Štěpán Kučera, který již s Petrem Václavem v minulosti spolupracoval, a podílel se rovněž na řadě českých filmů, mezi nimiž jsou Návrat idiota Saši Gedeona nebo Pasti pasti pastičky Věry Chytilové.

Film vzniká v česko-francouzské koprodukci jako producentský debut filmové společnosti Moloko Film, která doposud působila především jako servisní společnost pro natáčení filmů a reklam v České republice a na Ukrajině. Producenty filmu jsou Jan Macola, Miloš Lochman a Karel Chvojka.

Přečteno: 3005x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

FilmHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo