romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: Poznej jeden rozdíl mezi francouzskými a českými politiky ve vztahu k vlastním občanům

Praha, 21.2.2013 11:45, (ROMEA)
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek

To je opravdu zajímavé: jeden výrok šéfa americké firmy Titan International Maurice Taylora o pracovní morálce francouzských zaměstnanců továrny Goodyear vzbouřil pomalu celou Francii.

Taylor napsal francouzské vládě, že "francouzští zaměstnanci dostávají vysoké mzdy, ale pracují jen tři hodiny. Mají hodinové přestávky na svačinu a na oběd, mluví tři hodiny a pracují tři." A dodal, že již nemá zájem o francouzské dělníky a zachraňovat továrnu ve Francii, proto ji zavře.

Ihned se ozval francouzský ministr reindustrializace Arnaud Montebourg, který podle agentury AFP vyhlásil Taylorovi válku:

"Vaše extremistická a urážející slova svědčí o naprosté neznalosti naší země. Buďte si jistý, že nechám kompetentní francouzské vládní úřady zdvojnásobit kontroly vámi dovážených pneumatik," varoval ve středu Montebourg šéfa firmy Titan International. Ministr také připomenul, že ve Francii úspěšně působí mnoho amerických firem a že francouzský výrobce pneumatik Michelin je světoznámý a rentabilní.

Ozval se i představitel francouzské odborové ústředny CGT Mickael Wamen, který řekl, že Taylor patří spíš do psychiatrické léčebny než do čela mezinárodní společnosti.

Tak mě napadá, kam mizejí čeští demokratičtí politici, když někdo paušálně označuje Romy za lenochy. Neřku-li, když někdo o Romech hovoří jako o nepřizpůsobivých či  rovnou jako o parazitech. Že by narozdíl od svých francouzských kolegů netušili, jak se v takových případech mají zachovat? 

Kde byli například premiér Petr Nečas či první místopředseda vlády Karel Schwarzenberg, když známý rasista senátor Doubrava posílal "na Cikány armádu", když hlásal, že "Cikáni považují práci za nejhorší možný způsob obživy," že jsou líní se učit a nikdo jim nebrání v přístupu ke vzdělávání, či dokonce, že incest je u Romů naprosto běžnou záležitostí. Že by byli nedoslýchaví?

Přečteno: 1370x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Romové, Rasismus, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo