romea - logo
21. června 2021 (pondělí)
svátek má Alois

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hayato Okamura o bratru Tomiovi: Za každou cenu se chce udržet na politickém výsluní

27.7.2016 16:30
Hayato Okamura (FOTO: Facebook.com)
Hayato Okamura (FOTO: Facebook.com)

Teolog Hayato Okamura je po bratru Osamovi dalším členem rodiny Okamurových, který veřejně vystoupil proti názorům svého bratra Tomia, když poskytl iDNES.cz rozhovor. Redaktoru Luboši Palatovi odpovídal mimo jiné na otázky spjaté s vírou, politickým přesvědčením či názorem na prezidenta Miloše Zemana.

Svého bratra hodnotí Hayato jako charismatického jedince, který to "v jádru myslí dobře", je však podle svých slov znepokojen jeho vzrůstajícím populismem. "Jako by ho politika semlela," uvádí doslova. "Chytá se všech možností, jak se udržet na politickém výsluní, a to i za cenu, že zajde v některých věcech opravdu příliš daleko."

Prostřední z bratří Okamurových splňuje podle Luboše Palaty snad veškerá kritéria označení "sluníčkář". Angažoval se v pomoci iráckým křesťanským utečencům, studoval u Tomáše Halíka, uznává politiku i osobnost Angely Merkelové. Sám Hayato se však považuje za křesťanského realistu. 

"Jako křesťan jsem volán k tomu, abych byl otevřený pomoci všem lidem, bez rozdílu rasy, náboženství, kultury i jazyka. Ale v praxi to není jednoduché. V době, kdy každých několik týdnů dojde v Evropě a jejím okolí k dalšímu atentátu a téměř vždy jsou pachatelé muslimského vyznání, hluboce chápu své české spoluobčany, kteří se migrantům a uprchlíkům muslimského vyznání nedovedou otevřít. Pro mě samotného to není jednoduché, ale přijímám to jako výzvu," komentuje aktuální sérii útoků v několika evropských městech.

V závěru rozhovoru se vyjadřuje též k osobě Miloše Zemana, jehož jednání nese podle jeho slov "zjevné rysy kolaborace s Putinovou Moskvou". "Tak vyspělý národ jako Češi si zaslouží lepšího prezidenta, který jednoznačně potvrdí místo našeho národa v západní civilizaci a nebude zpochybňovat naše členství v NATO a Evropské unii," dodává Hayato Okamura, s tím, že jeho horkým favoritem na příští hlavu státu je bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer.

Kompletní podobu rozhovoru naleznete zde.

Přečteno: 1894x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Monitoring, Rozhovory, Tomio Okamura, Politika, Osobnosti, DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo