romea - logo
13. června 2021 (neděle)
svátek má Antonín

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Beseda s nositelem Řádu britského impéria Petrem Torákem v Muzeu romské kultury

14.8.2018 12:44
Petr Torák, 29. 10. 2015, krátce potom co obdržel z rukou státního tajemníka britského ministerstva vnitra Řád britského impéria. (FOTO: Jiří Hošek)
Petr Torák, 29. 10. 2015, krátce potom co obdržel z rukou státního tajemníka britského ministerstva vnitra Řád britského impéria. (FOTO: Jiří Hošek)

V pátek 17. srpna proběhne v Muzeu romské kultury od 18 hodin beseda s britským policistou a nositelem Řádu britského impéria Petrem Torákem, který sem zavítá při své cestě do České republiky.

Petr Torák pochází z Liberce, v květnu roku 1999 však po útoku neonacistů emigroval s rodinou do Velké Británie, kde následně požádali o azyl.

Ve své vlasti navštěvoval soukromou právní akademii. Chtěl pokračovat dál a podal si přihlášku na dvě vysoké školy. Na jednu ho přijali a na druhé, což byla policejní škola, měl hotovou polovinu testů. Neonacisté poté zbili jeho matku a později i jeho samotného.

V Anglii se přes zaměstnání ve fastfoodu a různé manuální práce propracoval k policii v Peterborough, kde působí od roku 2006. Věnuje se práci s menšinami a přistěhovatelskými komunitami, za což obdržel i Řád britského impéria. Je spoluzakladatelem asociace GRTPA - Gypsy Roma Traveller Police Association, která podporuje policisty z řad Romů s Travellerů. Nyní se chystá v Peterborough vstoupit do komunální politiky za labouristickou stranu.

Přečteno: 1139x
 

Kam dál:

Štítky:  

Británie, Policie, Muzeum romské kulturyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo