romea - logo
16. června 2021 (středa)
svátek má Zbyněk

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česká filharmonie s dětským sborem Idy Kelarové koncertovala v romských osadách na východě Slovenska

Praha, 11.8.2014 14:18, (ROMEA)
Ida Kelarová a dětský soubor Čhavorenge vystoupily v doprovodu České filharmonie v romských osadách na Slovensku (foto: Česká filharmonie)
Ida Kelarová a dětský soubor Čhavorenge vystoupily v doprovodu České filharmonie v romských osadách na Slovensku (foto: Česká filharmonie)

Čtrnáct hudebníků České filharmonie spolu s dětským sborem Čhavorenge zpěvačky a sbormistryně Idy Kelarové odehrálo minulý týden tři večerní koncerty na východním Slovensku.

Dva se uskutečnily v romských osadách Lenartov a Raslavice, třetí v synagoze v Liptovském Mikuláši. Romskou lidovou muziku a skladby Desideria Duždy si poslechlo na sedm set diváků.

Koncerty byly vyvrcholením letní školy Romano drom, kterou pravidelně pořádá občanské sdružení MIRET Idy Kelarové pro romské děti z České republiky, Slovenska a Maďarska. Hudebníci se tak připojili k dlouhodobému úsilí Kelarové podporovat děti a mladé lidi ohrožené sociálním vyloučením.

Společné hudební dílny plánují ještě na jaře také v České republice, např. v severočeských Trmicích. Dětský sbor Čhavorenge vedený Kelarovou se představí pod záštitou České filharmonie ve Dvořákově síni 17. listopadu během koncertu ke Dni studentstva. S Idou Kelarovou a jejím týmem počítá také nový cyklus workshopů pro žáky 1.-5. tříd ZŠ „Kápneme si do noty?! aneb Čeští muzikanti odtud i odjinud“ v díle věnovaném romské hudbě.

VIDEO

bau, ihned.cz, TZ České filharmonie
Přečteno: 652x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Česká filharmonie, Ida Kelarová, o.s. MIRET, Děti, sociální vyloučení, Koncert, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo