romea - logo
12. května 2021 (středa)
svátek má Pankrác

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Česko-Slovenskou Miss Roma 2012 se stala sedmnáctiletá studentka z Bruntálu

Hodonín, 20.5.2012 13:09, (ROMEA)
Miss Roma dnes v Hodoníně získala sedmnáctiletá Nikola Dudušová z Bruntálu. (FOTO: Repro ČT24)

Korunku Česko-Slovenské Miss Roma dnes v Hodoníně získala sedmnáctiletá Nikola Dudušová z Bruntálu. Studentku středoškolského oboru ekonomika a podnikání úspěch překvapil, vítězství prý neočekávala. Prožívám krásný večer, řekla ČTK dívka, jež se o stupně vítězů podělila s první vicemiss Sabinou Lazokovou a druhou vicemiss Pavlínu Lendelovou.

Soutěž o nejkrásnější romskou dívku se letos konala podvanácté. "Cílem není to, aby naše dívky chodily někde po světových molech. Chceme spíše ukázat, že tu Romové jsou, že se s nimi musí počítat. Chceme také představit romskou kulturu," řekl ČTK za pořadatele předseda Sdružení Romů a národnostních menšin v Hodoníně Miroslav Malík.

Do finále soutěže se letos dostalo 12 dívek - sedm z Česka, pět ze Slovenska. Podmínkou účasti byl věk alespoň 17 let a výška nejméně 170 centimetrů. Slavnostnímu večeru předcházelo týdenní soustředění, na kterém dívky především "pilovaly" choreografii.

Soutěž se podobá televizním kláním královen krásy, ale jednotlivé disciplíny vycházejí také z romské kultury. Dívky tak například tančily čardáš. Dále se představily v dlouhých i krátkých společenských šatech, v plavkách i svatebních šatech. O doprovodný program se například postarala zpěvačka Martina Balogová. Soutěž moderoval Jan Čenský.

Loni v soutěži uspěla šestnáctiletá studentka Miroslava Pikolová z Prahy.

ČTK, ryz
Přečteno: 3830x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

MissHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo