romea - logo
11. května 2021 (úterý)
svátek má Svatava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kauza nenávistných útoků na teplické prvňáčky: Policie vyšetřuje tři podezřelé

30.1.2018 17:45
Fotografie, která vyvolala vlnu rasismus. Obličeje a jména žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích byla pro potřeby článku pro jejich ochranu zakryta.
Fotografie, která vyvolala vlnu rasismus. Obličeje a jména žáků první třídy ZŠ Plynárenská v Teplicích byla pro potřeby článku pro jejich ochranu zakryta.

Policie začala vyšetřovat tři podezřelé osoby, které mají podle ní co do činění s případem nenávistných komentářů a vyhrožováním kvůli fotografii dětí z první třídy teplické základní školy Plynárenská.  Nikdo zatím nebyl obviněn. Jeden z podezřelých je z Plzeňského kraje, další dva pocházejí z Moravskoslezského kraje. Informovala o tom Česká televize.

"V rámci vyšetřování se podařilo ustanovit tři podezřelé osoby. Jednu z nich prověřují tepličtí kriminalisté, další dva případy byly podle místní příslušnosti postoupeny na jiná krajská ředitelství, kde budou pokračovat ve vyšetřování v jejich vlastní kompetenci," sdělil České televizi Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

Vlnu nenávistných reakcí vyvolala fotka prvňáčků z teplické základní školy, kterou zveřejnil Teplický deník loni v listopadu. Ta se pak i vypsanými jmény žáků i učitelek objevila na jedné z nacionalistických stránek, odkud ji často s nenávistnými komentáři sdílely stovky lidí.

"Třída plná teroristů, tam by sednul ruční granát, rovnou střílet," psal jeden z uživatelů. "Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí," reagoval například další.

Za školu se pak postavila celá řada osobností, ale ozvalo se jen minimum politiků. Jednou z výjimek byl tehdejší ministr školství Stanislav Štěch.

ROMEA reagovala na vlnu nenávisti spuštěním kampaně s názvem ONI JE DO PLYNU. MY JE DO ŠKOL!, kterou podpořilo mnoho osobností a organizací. Sbírku pro školu uspořádal i Patrick Zandl. Vybrané finanční prostředky symbolicky předá ROMEA základní škole příští týden.

Přečteno: 1006x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Teplice, Policie, Děti, Romské děti , vyšetřování, podezření , NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo