romea - logo
17. června 2021 (čtvrtek)
svátek má Adolf

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

O Klinice se ještě nerozhodlo, upřesuje MPSV informace o převedení objektu na ministerstvo

6.4.2016 11:43
Ilustrační FOTO: Facebook Autonomního sociálního centra Klinika
Ilustrační FOTO: Facebook Autonomního sociálního centra Klinika

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marsková - Tominová vyvrátila informaci, že se z budovy Autonomního sociálního centra Klinika v Praze na Žižkově stane úřad práce. Pravda podle ní není ani to, že ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) budovu Kliniky definitivně přebírá.

MPSV má sice podle svého tiskového mluvčího Petra Habáně dlouhodobě zájem umístit pracoviště Úřadu práce ČR v lokalitě pražského Žižkova, budova, ve které se v současné době nachází Klinika, je pouze jednou ze zvažovaných variant.

„Preferujeme vlastnictví budovy, která už ideálně je v daném čase v majetku státu, před komerčním nájmem. Tak by měl postupovat každý dobrý hospodář,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„K žádnému konkrétnímu rozhodnutí vedení MPSV však zatím nedošlo, není tedy pravda, že budovu Kliniky definitivně přebíráme,“ dodala ministryně Marksová. Rozhodnutí je podle Habáně podmíněno posouzením technického stavu objektu a zvážením, jak velké finanční prostředky budou nutné k rekonstrukci a k nákupu dalšího nezbytného vybavení.

„K žádnému oficiálnímu posouzení těchto kritérií zatím ze strany MPSV nedošlo. Samotný záměr tedy nemohlo projednat vedení ministerstva, ani o něm jakýmkoli způsobem nerozhodla ministryně Michaela Marksová. V tuto chvíli se tedy jednalo pouze o unáhlený krok horlivého úředníka a v žádném případě ani za současné situace neříkáme, že budovu definitivně přebíráme,“ uvedl.

Podle kolektivu Autonomního sociálního centra Klinika jde o podobnou situaci jako vloni, kdy budouvu bývalé kliniky v Jeseniově ulici chtěla pro své potřeby Generální inspekce bezpečnostních sborů. K převodu však nikdy nedošlo.

„Za situace, kdy si státní instituce přehazují Kliniku jako horký pingpongový míček, nabízíme řešení: dejte budovu squaterům a squaterkám, kteří ji už rok využívají k prospěchu stovek lidí. Ať už budova v současné době patří komukoli, vyzýváme zodpovědné instituce k jednání o smlouvě o dalším využití spolkem Klinika," přiblížil serveru aktuálně.cz Tadeáš Polák.

Přečteno: 687x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Klinika, MPSV, AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo