romea - logo
24. června 2021 (čtvrtek)
svátek má Jan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

O víkendu byl v Praze pobodán muslim. Podle jeho přítelkyně bylo napadení plánované a útočili holohlavci

1.2.2016 12:18
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons

Dva neznámí útočníci napadli v sobotu ráno jedenačtyřicetiletého Syřana, muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici, policie případ vyšetřuje jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Podle informací serveru Lidovky.cz se cizinec spolu se svou přítelkyní angažoval v pomoci uprchlíkům a útoku předcházely různé výhrůžky.

"Pražská policie třetím dnem usilovně pátrá po dvou násilnících, kteří v sobotu ráno napadli v ulici Kodaňská v Praze 10 jedenačtyřicetiletého cizince syrského původu. Napadený muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici," uvedla dnes na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová.

Podle Zoulové si vzhledem k okolnostem případ převzali kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství policie, tedy tzv. mordparta. "S ohledem na závažnost celého případu nebude v tuto chvíli policie poskytovat žádné další informace," dodala Zoulová.

Podle serveru Lidovky.cz, který vychází z informací přítelkyně napadeného, byl útok plánovaný. Útočníci si měli na muže počkat, když si šel ráno zaběhat. Žena serveru rovněž řekla, že útoku předcházelo několik výhrůžek, oba jsou činní v pomoci uprchlíkům. Před časem napadenému prý někdo nasprejoval na auto symbol hákového kříže.

Podle přítelkyně útočili dva muži, kteří měli tetování a byli holohlaví. Její přítel se naštěstí dokázal dlouhému noži, kterým se ho snažili zasáhnout, vyhnout. Uvedla žena. Server iDnes.cz napsal, že útočníci při napadení křičeli slova, která naznačují, že motivem bylo náboženské vyznání muže.

Napadený je islámského vyznání. Má syrské občanství, původem je ale z Kavkazu. V Česku žije již 14 let.

Přečteno: 1026x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Násilí, Násilí z nenávisti, Rasismus, Neonacismus, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo