romea - logo
6. května 2021 (čtvrtek)
svátek má Radoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pobodání muslima šetří policie jako rasově motivované. Pachatelé jsou nebezpeční

2.2.2016 13:42
Útok na Syřana, kterého pobodali 30. ledna v pražských Vršovicích dva pachatelé, policie šetří jako rasově motivovaný útok. Zveřejnila identikit jednoho z nich (na snímku). (FOTO: Policie ČR)
Útok na Syřana, kterého pobodali 30. ledna v pražských Vršovicích dva pachatelé, policie šetří jako rasově motivovaný útok. Zveřejnila identikit jednoho z nich (na snímku). (FOTO: Policie ČR)

Sobotní pobodání Syřana v Kodaňské ulici v pražských Vršovicích policie vyšetřuje jako rasově motivovaný útok. Pátrá po dvou násilnících ve věku 20 až 26 let, oba mají vyholené hlavy. Dnes policie zveřejnila portrét jednoho z nich. Jde o útočníka s nožem a výstižnost portrétu je asi 85procentní. Pobodaný muž (41 let) skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici.

Popis jednoho z útočníků

  • cca 190 až 195 centimetrů vysoká, svalnatá, sportovní postava s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou
  • vyholená hlava po stranách (temeno hlavy ukryté v kapuci)
  • světlé nevýrazné obočí, rovný nos
  • blíže neurčené tetování na krku
  • maskáčová bunda s kapucí s barevnějším tzv. německým maskáčovým vzorem

Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. Mají světlou pleť a v době napadení měli vyholené hlavy a hladce oholené tváře.

Útočník, jehož portrét se policii podařilo sestavit, měří 190 až 195 centimetrů. Je svalnatý, má sportovní postavu s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Na krku má tetování, má rovný nos a světlé nevýrazné obočí. V době útoku měl na sobě maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším maskáčovým vzorem (znám jako německý).

Případ vyšetřuje takzvaná mordparta. Kriminalisté veřejnost žádají o pomoc při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli.

"Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Informace vedoucí k jejich dopadení mohou poskytnout na tísňové lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Podle informací serveru Lidovky.cz se cizinec spolu se svou přítelkyní angažoval v pomoci uprchlíkům a útoku předcházely různé výhrůžky.

"Nejdříve přes zprávy na Facebooku a později se, myslím, na White Media objevilo moje telefonní číslo, takže mi i několik lidí volalo. Nedávno mi někdo do telefonu řekl: Tohle je tvůj poslední den, připrav se na smrt,“ uvedla přítelkyně napadeného pro server Aktuálně.cz. Rasisté jí prý už hrozili i upalováním a kamenováním. "Masivní vyhrožování přišlo, když docent Martin Konvička zveřejnil na svém profilu moje fotografie,“ dodala. Podle ní si útočníci na muže počkali, když si šel zaběhat.

Přečteno: 1812x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Xenofobie, Útok, útok nožem, Násilí, Násilí z nenávisti, IslámHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo