romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předsedkyně sdružení ROMEA Jarmila Balážová podpořila akci Den pro Václava Havla

18.12.2012 11:21
Jarmila Balážová
Jarmila Balážová

Rok od smrti Václava Havla si lidé připomínají ohrnutím kalhot i různými akcemi po celé zemi a dokonce i v zahraničí památku prvního českého prezidenta. Akci Krátké kalhoty pro Václava Havla podpořila celá řada osobností, mezi nimi i předsedkyně sdružení ROMEA Jarmila Balážová.

“Na Václava Havla vzpomínám s úctou a velkým respektem. A jsem si jista, že je to jediný politik, kde to podobně jako já cítí i většina Romů. Cítili, že ve Václavu Havlovi i v roky, kdy se stýkal s nejmocnějšími politiky světa, zůstal obrovský kus slušné lidskosti, korektnosti, soucitu a neodsuzování. Nikdy si nehrál na snoba, necítil se líp mezi smetánkou než “obyčejným” lidem, odpusťte mi ten výraz.

Ačkoliv sám velmi intelektuální, neztratil kontakt s lidmi, neuzavřel se v ulitě vlastní samolibosti, nepřišel o vzácnou vlastnost soucitu s jinými. Ne nadarmo ho měli rádi a dodnes na něj vzpomínají lidé napříč generacemi, napříč politickým spektrem i sociálním zázemím.

Měla jsem šanci se s ním několikrát setkat, poprvé jako studentka na debatách, jež pravidelně pořádal coby prezident, pak ještě několikrát jako novinářka. Vzpomínám na něho jako na velmi slušného, korektního, navzdory světovému věhlasu skromného, poctivého a soucitného politika ochotného obětí pro pravdu a ostatní… a takových není moc.“

>>> Více informací naleznete zde: http://www.denvaclavahavla.cz/

Přečteno: 602x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Václav Havel, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo