romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA a Agentura pro sociální začleňování budou s novináři diskutovat o zobrazování Romů v médiích

Praha, 2.4.2013 16:51, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

ROMEA, o. s. a Agentura pro sociální začleňování pořádají pod záštitou vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové dne 8.4.2013 na půdě Syndikátu novinářů (Pressroom, Senovážné náměstí 23, Praha 1) od 11 do 13h kulatý stůl na téma „Zobrazování Romů v médiích“.

„Média hrají zásadní roli v tom, jak bude veřejnost informována o možnostech řešení problému sociálního vyloučení, i v tom, jak budou sociálně slabí občané veřejností přijímáni. Vítám toto setkání jako možnost pro vzájemnou výměnu zkušeností i pro podporu toho, aby se toto téma zbavilo určité jednotvárnosti a stereotypnosti, která je s ním – jak dokazují výsledky výzkumu, který zde budeme prezentovat – stále spojována,“ říká o kulatém stolu zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková, která setkání zahájí úvodním slovem.

„Podle průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z května loňského roku vidí více než 80 procent Čechů vzájemné soužití romské menšiny a majority negativně, polovina z nich o něm hovoří jako o velmi špatném. Chceme najít odpovědi na otázky, zda a jak velkou roli zde sehrávají média, jakým způsobem ovlivňují či nikoliv veřejné mínění. Samozřejmě uvažujeme i o tom, jak můžeme naopak my pomoci kolegům novinářům tak, aby výsledkem bylo co nejméně objevujících se stereotypů – ať už v ilustračních fotkách či informacích o Romech,“ uvedla Jarmila Balážová, předsedkyně ROMEA, o. s.

Agentura pro sociální začleňování představí výsledky a závěry své Analýzy mediálního zobrazení Romů v českých médiích od začátku července 2011 do konce května 2012.

ROMEA, o. s. pak v části „Jak média informují o Romech“ nabídne odborný mediální servis obou organizací (ilustrační fotografie, videa, kontakty na osoby i organizace, možnost participace na reportážích, přehled častých stereotypů atd.).

Kulatý stůl je prvním ze série dohromady tří kulatých stolů, pořádaných v rámci projektu Zlepšení informování o Romech v médiích podpořeného Nadací Open Society Fund Praha v rámci programu Lidská práva.

ROMEA, TZ ROMEA
Přečteno: 1181x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, Diskuze, Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo