romea - logo
25. července 2021 (neděle)
svátek má Jakub

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sdružení Konexe: Romové, jezděte na pochody!

Ústí nad Labem, 20.7.2013 15:58, (ROMEA)
Občanské sdružení Konexe.
Občanské sdružení Konexe.

Sdružení Konexe vydalo z obav před dalšími násilnickými protiromskými pochody výzvu všem Romům, kterou přinášíme v plném znění.

Romové, jezděte na pochody!

Situace je zlá. Skoro každý víkend se konají protiromské pochody a demonstrace. Rasisté pochodují k romským domovům, snaží se Romům nahnat strach a dopustit se na nich násilí. Situaci nejhůře odnášejí romské děti z měst, kde se pochody odehrávají. Takový pochod nebo demonstrace je pro ně tak strašný, zážitek, že je to může dlouhodobě poznamenat.

Je třeba něco udělat ! To musí přestat !

Romové začněte si pomáhat! Jezděte na pomoc Romům do měst, kde se tyto protiromské pochody a demonstrace odehrávají. Místní Romové Vaši pomoc potřebují.

Celá protiromská demonstrace probíhá úplně jinak, když je tam 500 rasistů a 50 vystrašených Romů, než když je tam 500 rasistů a 1000 Romů. Šance, že dojde k násilí a k útoku na Romy, je potom mnohem menší, rasisté mají tradičně odvahu jen v přesile.

Romové vezměte rozum do hrsti, začněte něco dělat, než bude pozdě. Příště může být protiromský pochod právě před vaším domem.

Rasisté na příští měsíce naplánovali mnoho protiromských pochodů. Chtějí pochodovat ve Vítkově, kde popálili malou Natálku Kudrikovou, v Ostravě, Brně, Ústí nad Labem , Krupce, Českých Budějovicích, Duchcově i jinde. Bude to těžká zkouška pro nás pro všechny. Přijeďte na pomoc svým bratrům a sestrám! Buďte připraveni.

Opre Roma – akana hin oda čiro!
Přečteno: 4030x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Konexe, o. s., Romové, Demonstrace, Pochod, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo