romea - logo
19. června 2021 (sobota)
svátek má Leoš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovo 21 a ROMEA pomáhají pražským nezaměstnaným Romům najít práci

Praha, 9.4.2013 14:32, (ROMEA)
Ilustrační foto: Romea.cz
Ilustrační foto: Romea.cz

Pražští nezaměstnaní Romové mají opět možnost zapojit se do projektu, který podporuje vzdělávání a zaměstnanost. Díky motivačním a rekvalifikačním kurzům nebo například internetové burze práce mohou změnit svoji životní situaci a najít si vhodné zaměstnání.

"Projekt Podpora zaměstnávání Romů v Praze (2013 - 2014) navazuje na úspěšné projekty zaměřené na zaměstnávání Romů, které v předchozích letech realizovaly sdružení Slovo 21 a ROMEA. Poslední z nich úspěšně skončil v roce 2011. Zapojilo se do něj téměř 300 Romů z české metropole. Vzhledem k vysoké efektivitě projektu bylo podpořeno jeho pokračování v letech 2013 a 2014," uvedl František Bikár ze sdružení ROMEA.

"Mezi prvními klienty je zájem většinou o kombinaci rekvalifikace a následného zprostředkování zaměstnání. Výhodou je, že se můžeme částečně řídit aktuální situací na trhu práce a vybírat tak společně s klienty rekvalifikační kurzy pouze v žádaných oborech," uvedl Bikár.

Hlavním cílem projektu je zvýšit počet dlouhodobě zaměstnaných příslušníků romské komunity na území hlavního města Prahy. Cílovou skupinou jsou pražští Romové, kteří se připravují nebo mají zájem o vstup či návrat na trh práce. "Pražským Romům společně se sdružením Slovo 21 nabízíme motivační kurzy, rekvalifikační kurzy, zprostředkování práce, internetovou burzu práce a podporované zaměstnávání," dodal Bikár.

"V posledním realizovaném projektu se nám podařilo vyčíslit úsporu ze státního rozpočtu. V situaci, kdy průměrné celkové náklady na jednoho nezaměstnaného podle informací MPSV činí zhruba 14 277,- Kč měsíčně (čili 171 324,- Kč ročně), jsme zprostředkováním zaměstnání 37 osobám ušetřili státnímu rozpočtu 4 454 424,- Kč. Náklady spojené s realizací aktivit Zprostředkování práce a Internetová burza práce se tedy více než dvakrát vrátily. Věříme, že se nám výše úspory podaří během následujících dvou let trvání návazného projektu navýšit," dodal k tomu výkonný ředitel sdružení ROMEA Zdeněk Ryšavý.

Rekvalifikační kurzy

Pražským Romům ve věku 19 – 55 let nabízíme možnost absolvovat některý z rekvalifikačních kurzů, jejichž typ a rozsah je řešen s asistentem na základě osobních preferencí účastníka i situace na trhu práce.

Motivační kurzy

Kurzy jsou určeny pro Romy ve věku 15 – 55 let, kteří získají dovednosti, jak zvýšit svou šanci při žádání o práci, projdou výcvikem sociálních kompetencí a naučí se, jak odhadnout svou pozici na trhu práce.

Zprostředkování práce

Služba je určena především těm, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní, mají potíže v komunikaci se zaměstnavatelem, mají nízké vzdělání nebo nevědí, jak se připravit na pohovor, a proto byli doposud neúspěšní. Věková hranice zájemců je 15 - 55 let.

Burza práce

Internetová burza práce nabízí aktuální přehled nabídky volných pracovních míst v Praze a jejím nejbližším okolí. Burza práce se orientuje i na nabídku rekvalifikací, školení, stáží a stipendií pro studenty, ale samozřejmě i na poptávku registrovaných účastníků.

Více informací o možnostech využití služeb získáte zde

Slovo 21, o. s., tel: 222 518 554, slovo21@centrum.cz, www.slovo21.cz
ROMEA, o. s., tel. + 420 800 400 399, terenprace@romea.cz, www.romea.cz

ARCHIVNÍ VIDEO

Přečteno: 1432x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zaměstnávání, Zaměstnanost, Projekty, ROMEA, Slovo 21HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo