romea - logo
24. června 2021 (čtvrtek)
svátek má Jan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze právě probíhá dvoudenní konference o inkluzi Škola pro všechny

16.3.2016 16:33
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com

Ve středu a čtvrtek 16. – 17. března se v prostoru Impact Hub Praha koná konference o inkluzivním vzdělávání Škola pro všechny. Návštěvníkům chce přiblížit, jak může inkluzivní přístup propojit různé oblasti vzdělávání a proměnit pojetí školního prostředí.

To podle organizátorů zahrnuje jak úpravy prostor školy a tříd, tak změny metod práce, hodnocení dětí, spolupráci s učitelským sborem, rozvíjením komunitního charakteru školy nebo její spolupáci s rodinou a dalšími institucemi a organizacemi. Konference představuje příklady a zkušenosti z praxe a nabízí praktické workshopy zaměřené například na práci s pedagogy nebo šikanu.

Část programu se věnuje tématu inkluze v kontextu celoživotního vzdělávání – podpoře osob ohrožených sociálním vyloučením v oblastech dluhové, finanční, sociální a zdravotní gramotnosti, vzdělávacím programům pro migranty nebo osoby po výkonu trestu.

„O inkluzi v kontextu celoživotního vzdělávání se mluví méně než o inkluzi ve školách, ačkoliv se týká všech vrstev naší společnosti, sociálních, věkových, etnických a dalších. Vzdělávání je mocným nástrojem prevence sociálního vyloučení a jeho obsah i forma se musí přizpůsobit potřebám zástupců různých částí společenského spektra,“ uvedl ředitel Agentury pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR Radek Jiránek.

Konferenci pořádá Národní kontaktní místo pro EHP a Norské fondy v ČR ve spolupráci s EDUin, o. p. s. a Agenturou pro sociální začleňování.

Podrobný program konference si přečtěte zde.

Přečteno: 1123x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Inkluzivní vzdělávání, KonferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo