romea - logo
9. května 2021 (neděle)
svátek má Ctibor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V případu napadení poslance Feriho obvinění dosud nepadlo. Policie tvrdí, že šlo o konflikt místního charakteru související s alkoholem

23.4.2019 15:57
Dominik Feri byl po napadení 21. 4. 2019 převezen do nemocnice (FOTO: Twitter Dominika Feriho, koláž: Romea.cz)
Dominik Feri byl po napadení 21. 4. 2019 převezen do nemocnice (FOTO: Twitter Dominika Feriho, koláž: Romea.cz)

V případu napadení poslance TOP 09 Dominika Feriho, na kterého v neděli při ochutnávce vín v Boršicích na Uherskohradišťsku zaútočili dva muži, obvinění dosud nepadlo. Kriminalisté na případu dál pracují, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Milena Šabatová. Dvaadvacetiletý opoziční politik byl po napadení převezen s řeznou ranou na zádech do nemocnice v Uherském Hradišti, odkud ho zdravotníci po ošetření propustili.

"Nadále zjišťujeme okolnosti incidentu a prověřujeme získané informace. Konečná právní kvalifikace případu dosud nebyla stanovena," uvedla dnes Šabatová. Identitu obou podezřelých policisté znají, jde podle nich o muže z Uherskohradišťska ve věku 25 a 48 let.

Incident se podle policie odehrál v neděli kolem 17:00, kdy dva muži napadli poslance na veřejném prostranství. Údajně padly i rasistické nadávky. Feri má z otcovy strany předky v Etiopii.

Policie už v neděli uvedla, že zjišťuje, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Policejní mluvčí Monika Kozumplíková v pondělí ČTK řekla, že podle dosud zjištěných informací šlo o konflikt místního charakteru související zejména s vypitým alkoholem.

Fotografie obou útočníků poslanec Feri zveřejnil na svém twitterovém účtu a později se je podařilo identifikovat. Podle médií jde o otce a syna, Vladimíra (48) a Vojtěcha (25) Hromádkovy z Uherského Hradiště. Starší Vladimír Hromádko Deníku N potvrdil, že se na napadení podílel, nebyl to však podle něj záměr. „Prostě špatná, jakoby blbá náhoda. Alkohol a tak. Znáte to prostě. Nebyl to konkrétní záměr, jestli chcete vědět tohle,“ řekl Hromádko starší pro Deník N.

Podle jeho facebookového profilu je jasné, že sympatizuje s extremistickými hnutími, například s hnutím Řád národa. Logo hnutí má i na své profilové fotce na Facebooku. Sympatizuje také s hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury nebo se Stranou nezávislosti České republiky, kterou vede bývalý bloger František Matějka.

VIDEO

Přečteno: 727x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Násilí z nenávisti, Extremismus, Rasismus, TOP 09HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo